Hospodaření na mateřské, jak to máte s nákupy ve slevách?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

SandySa
Povídálka 37 příspěvků 02.03.18 21:53
Hospodaření na mateřské - jak to máte s nákupy ve slevách?

Ahoj ženy,

po dobu rodičovské jsem částečně pracovala z domova(když malá spinkala) a teď jsem se rozhodla, že si dám pauzu, malé je už více než rok a půl a chci tu už být plně pro ni a nechci si zahlcovat hlavu prací.

Sice mám něco málo našetřeno, takže nějakou rezervu mám a muž také vydělá na vše potřebné (hypotéka, atd.), ale budeme se holt muset vejít cca do 9 až 10 000 Kč za jídlo. Jídlo jsem dosud vůbec neřešila a až teď jsem se zhrozila, když jsem to počítala, že to fakt vychází těch 300 kč na den na celou rodinu a 100 kč na každého našeho člena. To tedy vypadá, že by si můj chlap správně ani neměl dát žádné menu na oběd, poněvadž už by vyčerpal svůj denní limit.

Jak vy to řešíte? Nakupujete ve slevách? Čtete letáky a pak jdete cíleně pro levné potraviny do více obchodů? Vaříte svým mužům obědy a děláte jim svačiny? Vaříte levné recepty? Jak to děláte, aby vaše děti měly dost vitamínů ze zeleniny a ovoce, když je vše tak drahé? Kde nakupujete ovoce a zeleninu? Vedete si domácí účetnictví? Hlídáte si každou korunu?

Máte nějaké jiné vychytávky, které by mohly pomoct matce-začátečnici? :lol:

Moc díky!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 15471 příspěvků 02.03.18 21:57

Varim ze zakladnich potravin, ovoce a zeleninu kupujeme ve velkem normalne v obchode. Chodime pouze do jednoho obchodu a v nem sleduji akce, predevsim na trvanlive potraviny, ty pak mimo akci nekupuji. 10tis na jidlo pro 3 mne neprijde jako katastrofa, to je dost v pohode.

SandySa
Povídálka 37 příspěvků 02.03.18 21:59
Díky

@Cuddy Díky za reakci. Já taky doufám, že 10 000 Kč je v pohodě, jen se v tom asi musím naučit chodit. :-)

Ollik
Kecalka 230 příspěvků 02.03.18 22:08

My máme na jídlo míň a je to v pohodě. Nakupuji většinou v nejbližším obchodě, maso v řeznictví a zeleninu, ovoce kupuji na trhu nebo občas v supermarketu. Když je něco vhodného ve slevě, tak to koupím. Cíleně nevyhledávám. Jinak partner si do práce poctivě bere oběd a svačiny. To je vlastně jediná změna - nechodíme už do restaurací ani si neobjednáváme jídlo domů.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 02.03.18 22:12

Také myslím, že 10 tisíc je OK, i když ne na nějaké velké rozhazování třeba po restauracích.
My si vedeme domácí účetnictví, abychom měli přehled, myslím, že je to šikovné, i když člověk nemusí šetřit - prostě ví, za co své peníze utrácí a může posoudit, jestli je to tak OK.

My jsme třeba zvyklí mít k večeři jen polévku, to je hodně levné jídlo, existuje spousta druhů a je to teplá večeře, přijde nám to lepší, než třeba pečivo s něčím. Maso vařím jen o víkendu (ale to spíše z ekologických důvodů, než finančních), jinak máme buď ty polévky, nebo něco bezmasého - luštěniny, sem tam sladké jídlo, zeleninová jídla.

Z mých zkušeností, když jsem si to účetnictví vést začala, tak jsem zjistila, kolik mi „teče“ peněz za různé drobné svačinky během dne, tu někde káva, tu pečivo a je to třeba 100 kč za den a to mi přišlo dost, na to, že je to vlastně „za nic“.

Suma sumárum, určitě si veď účetnictví, pak třeba zjistíš, že ani nemusí nějak škudlit a honit akce a že vlastně vyjdeš v pohodě. ;)

Příspěvek upraven 02.03.18 v 22:13

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.18 22:12

Jakože 10 000 na jídlo na měsíc pro 3? To chci :) My jsme 4 a momentálně se snažím vejít do 4000. Teď to vychází, protože jsme už měsíc nemocní, tak uděláme jeden velkej nákup a nechodíme přes týden pro blbosti. Ale normálně stačí jít do dětské kavárny a je po srandě. Slevy neobrážím, ale snažím se nakupovat rozumně, dopředu, ale aby se nic nevyhazovalo. Jogurty dělám doma, občas uděláme šunku, paštiku, pomazánky taky nekupujeme už hotové. Stačí nakupovat základní suroviny a holt si dát doma víc práce. A máš to i zdravější. S deseti tis. bych si pískala, nechápu, co řešíš.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 02.03.18 22:13

V první řadě je hodně důležité umět vařit. A tím umět vařit myslím OPRAVDU umět - ne podle receptu, ale dokázat prostě laicky řečeno „uvařit z ničeho“, jak to třeba umí naše babičky O:) Tam se dají totiž opravdu ušetřit tisíce korun!!!
Pak je fajn dělat si plán dopředu, rozpočítat si zbylé peníze třeba na týden, dát je do obálky a opravdu se snažit ten týden nic víc neutratit. A sladkosti či něco navíc si dopřát až v případě, že jsou nakoupeny základní potraviny…

Slevy jsou určitě super, ale dávat si na to pozor - slevy například u másla, mléka, to je jasné, ale je spousta slev, které se pouze jako slevy tváří - tzv. u věcí, které lidé denně nekupují (sušenky, nějaké jogurty apod.) je cena třeba 20 kč a po slevě 22!!! Na to si dávejte pozor. Taky slevy ano - na ty základní potraviny. Jinak bych slevy neřešila a prostě nakoupila hlavně kvalitněji ;)

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1582 příspěvků 02.03.18 22:19

Jo, to je pravda, je dobré zmínit starou pravdu, že když člověk nakoupí ve slevě věc, kterou nepotřebuje, tak neušetřil.
Kolikrát čtu, jak někteří „nakupují jenom ve slevách“, ale na nákupech nechávají hrozné částky přesně proto, že jim to nedá tu věc nekoupit, když je přeci levná (říká se, že v supermarketech je v nějaké akci až třetina všeho zboží, záleží, jak v kterém řetězci.)

Lenka_Hal
Kelišová 5283 příspěvků 02.03.18 22:26

Varime vse ze zakladnich surovin, vcetne obedu pro deti, chleb, atd. Slevy brat jen ty, co normalne kupujes, pak je vzit ve velkem, ale nic jineho, jinak to postrada smysl. Jime hodne vajicka, takze ted mame 11slepic (neuveritelne vdecna zvirata), a ted i kouhouta, minim zacit s produkci kurat na maso 8) Mame zeleninovou zahradu, pozemek ohraniceny ostruzinim, malinikem, prisadila jsem dalsi ovocne stromy…mrazak je docela plny vlastni produkce, vcetne bylinek. Moc nechodime do restauraci, mne uz to tam stejne moc nechutna, cim vic varim, tim jsem narocnejsi :think: Vim, co je kde levne, tak kdyz tam jsem, vemu toho vic.

Lenka_Hal
Kelišová 5283 příspěvků 02.03.18 22:27

@klamonožka Aaaa, presne tohle jsem myslela…

Lenka_Hal
Kelišová 5283 příspěvků 02.03.18 22:30
@megy.misa píše:
V první řadě je hodně důležité umět vařit. A tím umět vařit myslím OPRAVDU umět - ne podle receptu, ale dokázat prostě laicky řečeno „uvařit z ničeho“, jak to třeba umí naše babičky O:) Tam se dají totiž opravdu ušetřit tisíce korun!!!
Pak je fajn dělat si plán dopředu, rozpočítat si zbylé peníze třeba na týden, dát je do obálky a opravdu se snažit ten týden nic víc neutratit. A sladkosti či něco navíc si dopřát až v případě, že jsou nakoupeny základní potraviny…Slevy jsou určitě super, ale dávat si na to pozor - slevy například u másla, mléka, to je jasné, ale je spousta slev, které se pouze jako slevy tváří - tzv. u věcí, které lidé denně nekupují (sušenky, nějaké jogurty apod.) je cena třeba 20 kč a po slevě 22!!! Na to si dávejte pozor. Taky slevy ano - na ty základní potraviny. Jinak bych slevy neřešila a prostě nakoupila hlavně kvalitněji ;)

Pravda…ja casto projdu spiz nebo lednic, co tam je a musi se to spotrebovat, podle toho vybiram jidlo, ktere se uvari.

řeřicha
Kecalka 300 příspěvků 02.03.18 22:32

Víceméně nakupujeme podle letáku - trvanlivé potraviny typu rýže, těstoviny, musli, konzervy tuňáka, toaletní papíry, hygienické potřeby, prací prášky, zubní pasty. plínky… Maso beru různě, na rodičáku jsem se naučila kupovat celé kuře a zpracovat si ho, pak kupuji např. jogurty dětem dle chuti a kvality (holandské, lipánky), ale na sobě šetřím a kupuji si ty, co jsou v akcích. Často vařím luštěniny, maso máme ale min. 4× týdně. Ovoce a zeleninu kupujeme hodně, děcka mají denně banán a jablko, rajče nebo papriku k svačině, taky šunku bereme jen nejvyšší kvality.
Myslím, že do 10 000 se ve třech vejdete, ale záleží i na tom, co jste zvyklí běžně kupovat (sladké, alkohol, džusy, oříšky, ryby…).

SandySa
Povídálka 37 příspěvků 02.03.18 22:33

Paráda, díky. :-)

Zkai
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 60 inzerátů 02.03.18 22:41

Já teda frcim jen na akcích. A jidelnicek dle letaku. Ale mám v okolí 4 supermarkety, takže jeden den cestou na hřiště koupime banány, mliko, druhej den termixy, flakotu jinde.. Ale varim jen pro kluka, na sobě vic setrim a stejně me to moc neba. Ze začátku všechno psát. Cukrovinky a limcu na cestu ani nekupujem a když me honí mlsna tak si pak sectu co by to stalo když bych to koupila skoro pokazdy.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 49025 příspěvků 02.03.18 22:43
@Anonymní píše:
Jakože 10 000 na jídlo na měsíc pro 3? To chci :) My jsme 4 a momentálně se snažím vejít do 4000. Teď to vychází, protože jsme už měsíc nemocní, tak uděláme jeden velkej nákup a nechodíme přes týden pro blbosti. Ale normálně stačí jít do dětské kavárny a je po srandě. Slevy neobrážím, ale snažím se nakupovat rozumně, dopředu, ale aby se nic nevyhazovalo. Jogurty dělám doma, občas uděláme šunku, paštiku, pomazánky taky nekupujeme už hotové. Stačí nakupovat základní suroviny a holt si dát doma víc práce. A máš to i zdravější. S deseti tis. bych si pískala, nechápu, co řešíš.

to je stotřicet kaček na den pro 4 osoby… 33 na osobu na den. tak to by mi zajímal jídelníček. :think: něco jako snídaně 3,–, svačina 3,– oběd 15,– druhá svačina 3,–; večeře zbývá 9,–
to fakt nevyjde ani ten domácí jogurt na dvě kačky, abych si k tomu mohla dát ještě za kačku čaj.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >