Co máte doma ve špajzu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

no.to.mi.pověz
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 24.01.18 13:08
co máte doma ve špajzu

Dobrý den,

prosím, co máte běžně doma ve špajzu a v jakém množství?

a doplnění:

jak dlouho by jste nemuseli jít nakupovat - kdyby jste třeba zapadli sněhem,–)

• - - - - - - - - - - - -

další otázka na str. 5

• - - - - - - - - - - - -

Příspěvek upraven 25.01.18 v 09:32

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Monchichik
Závislačka 4733 příspěvků 24.01.18 13:12

Od mouky po těstoviny, rýži, koření, cukr, prostě vše, co bych mohla potřebovat a od všeho většinou 1 balení. / nedělám si žádné zásoby po x kg ani když je to v akci, nemám to kam dát :) /

pikola
Neúnavná pisatelka 19087 příspěvků 24.01.18 13:12

Trvanlivé potraviny, ne moc protože nemám místo :mrgreen: Takový ten základ asi jako každý. Nekupuju v akci ani velké zísoby mouky nebo čehokoliv, většinou mám 2 ks z toho jeden používám.

stinga
Závislačka 3817 příspěvků 6 inzerátů 24.01.18 13:13
@no.to.mi.pověz píše:
Dobrý den,prosím, co máte běžně doma ve špajzu a v jakém množství?

k čemu je dobrá taková diskuse? :nevim:

no.to.mi.pověz
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 24.01.18 13:13

Jo jo místo je pro mě taky problém, ale těším se až postavíme a budeme mít velký špajz a sklep. tedy do špajzu plánuji umístit i některé spotřebiče.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2314 příspěvků 24.01.18 13:15

U nás: kompoty, brambory, cibuli, česnek, trochu nářadí, čistící prostředky, igelitky, smeták, pánvičky, plechy atd. Vzala jsem to sakum prdum

no.to.mi.pověz
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 24.01.18 13:16

@stinga třeba kvůli uskladňování, a prostě mě to zajímá, pamatuji si na svou prababičku a ta měla ještě 30 let po válce homole cukru z Unry…tak jestli je i v dnešní době někdo takhle „trhlej“ a nehledě na to, že by mohl nastat problém a nebýt potraviny tak dostupné jako jsou teď, tak bych chtěla vědět jak je kdo na co připraven.

Petruna21
Echt Kelišová 9863 příspěvků 24.01.18 13:16

No skoro vše :) olej, mouky, těstoviny, luštěniny, rýže, brambůrky, bonbony, oplatky, strouhanku no prostě všechno co nemusí být v lednici :)

Proč??

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 24.01.18 13:17

Mouky, cukr, olej, mliko - po jednom, max. dve baleni.
Konzervy fazoli, rybicek a pastiky, protlak.
Tunu sladkosti.
Cibuli a cesnek.
Testoviny, ryzi apod.
Maso ve sklenici z lidlu.

no.to.mi.pověz
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 24.01.18 13:17

@GabinkaCh asi máš chladný špajz že tam můžeš mít i brambory apod. já musím dávat brambory do lednice…naštěstí babi má sklep tak nám to dávkuje,–)

vertunka
Závislačka 4624 příspěvků 24.01.18 13:19
@no.to.mi.pověz píše:
@stinga třeba kvůli uskladňování, a prostě mě to zajímá, pamatuji si na svou prababičku a ta měla ještě 30 let po válce homole cukru z Unry…tak jestli je i v dnešní době někdo takhle „trhlej“ a nehledě na to, že by mohl nastat problém a nebýt potraviny tak dostupné jako jsou teď, tak bych chtěla vědět jak je kdo na co připraven.

Tak treba muj tchan je pripravenej tak na stoletou valku :mrgreen: :mrgreen:. Ma spajz na baraku, takze takova mala mistnost. A tu ma az po okraj nabouchanou. Kompoty apod. A tech konzerv. A porad kupuje, prej coby kdyby :mrgreen:.

Kralikcek
Ukecaná baba ;) 1123 příspěvků 24.01.18 13:19

Zrovna dnes jsem se bavila s znamou, ze babicky mivaly vejce v sklenicich.
Nevite, v cem to bylo v tom spajzu uskladnene? :think:
A spis zavarene a uzene maso, nez lednice a mrazaky.

no.to.mi.pověz
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 24.01.18 13:21

@Kralikcek mám dojem že to nakládaly do nějakého nálevu s vápnem, matně si na to ¨pamatuju od babi

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 24.01.18 13:23

Já mám ve špajzu trvanlivé potraviny, od všeho 2-3kg, mléko, olej, domaci marmelady, kompoty, okurky,… Mám tam i formicky na cukroví, dortove formy, fritak, velké hrnce, odstavnovac a jiné spotřebiče, které moc nepoužívám.

alisekR
Kelišová 5078 příspěvků 24.01.18 13:23
@no.to.mi.pověz píše:
Dobrý den,prosím, co máte běžně doma ve špajzu a v jakém množství?

Všechno možné: mouky, strouhanku, konzervy rajčat, tuňáků a jiných ryb, mám tam balení těstovin, od každého druhu aspoň dva kusy, rýže taky víc druhů, čočku, fazole, cukr, ovesné vločky, oleje, oliv. oleje. Mám tam zavařené okurky, zeleniny, kompoty, marmelády, houby, domácí kečupy, domácí omáčku na pizzu. Prostě, to co doma děláme. Do sklepa to nedávám, tam máme jen jablka, brambory, cibuli, prázdné sklenice na zavařování apod. Dost nakupujem v Německu a tak když tam prostě jednou za měsíc dva jedu, tak kupuji akční věci do foroty. A manžel, když jede služebně do Itálie, tak taky zpět veze nákup za cca 300E.
Pokud tě zajímají nejedlé věci, tak tam mám sváteční servis, různé přístroje a mlýnky, formy a formičky na pečení, dózy na jídlo, no prostě to co se nevytahuje tak často. Taky tam mám žehlící prkno a žehličku. Ale já mám špajz pěkný větší a jsem ráda, že jsem ho při přestavbě zachovali. Je to nenahraditelná místnost. Přesto, že máme dům jako hrom, tak tyto věci, co patří ke kuchyni mám hned vedle a po ruce.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >