Jsem škrt ...

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 21:51
Jsem škrt ...

Ahoj všem,
Chci sem napsat svůj problém, neb začínám poslední dobou cítit, jak se vymykám “normálu”… Je mi 23, pracuji, práci i plat mám dobrý. 2 roky žiji s partnerem v domácnosti. Moje měsíční utrata za sebe samotnou činí 500-1000 - ale to maximálně Kč. Do toho počítám telefon, kafíčka, zábavu, oblečení. Je mi líto za cokoliv dát peníze. Jsem hezká holka, spousta lidi ocení můj styl oblékání, umím si nakoupit oblečení pěkně i levně, nebo si jednou za delší čas koupím něco dražšího… umím se namalovat i upravit. Nicméně, je mi líto vyhazovat peníze i za toto, hrozně se vždy přemlouvám, ze přeci jednou za čas si mohu udělat radost, jednou za čas mohu zajít s kamarády někam apod. Dnes už mi řekl i můj přítel, ze jsem poměrně extrém. Potkala jsem totiž dnes moji sestřenici, umělý rasy, nehty, hodně kouří a tak, a stěžovala si, jak žije v výplaty k výplatě. Načež já, že já si min 10 tisíc měsíčně odložím, teď začínám splácet krásný byt na hypotéku, ale stejně 8-10K měsíčně na stranu dám. Říkám si, zda jsem opravdu takový extrém, když denodenně přijdu z práce, umyji byt a pak si sednu a něco si studuji a defakto se nebavím…
Díky za názory. :) :kytka:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Reakce:

Kelliee
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 10.01.18 21:57
@Anonymní píše:
Ahoj všem,
Chci sem napsat svůj problém, neb začínám poslední dobou cítit, jak se vymykám “normálu”… Je mi 23, pracuji, práci i plat mám dobrý. 2 roky žiji s partnerem v domácnosti. Moje měsíční utrata za sebe samotnou činí 500-1000 - ale to maximálně Kč. Do toho počítám telefon, kafíčka, zábavu, oblečení. Je mi líto za cokoliv dát peníze. Jsem hezká holka, spousta lidi ocení můj styl oblékání, umím si nakoupit oblečení pěkně i levně, nebo si jednou za delší čas koupím něco dražšího… umím se namalovat i upravit. Nicméně, je mi líto vyhazovat peníze i za toto, hrozně se vždy přemlouvám, ze přeci jednou za čas si mohu udělat radost, jednou za čas mohu zajít s kamarády někam apod. Dnes už mi řekl i můj přítel, ze jsem poměrně extrém. Potkala jsem totiž dnes moji sestřenici, umělý rasy, nehty, hodně kouří a tak, a stěžovala si, jak žije v výplaty k výplatě. Načež já, že já si min 10 tisíc měsíčně odložím, teď začínám splácet krásný byt na hypotéku, ale stejně 8-10K měsíčně na stranu dám. Říkám si, zda jsem opravdu takový extrém, když denodenně přijdu z práce, umyji byt a pak si sednu a něco si studuji a defakto se nebavím…
Díky za názory. :) :kytka:

Tak tohle ti já osobně závidím :) Já jsem spíš opak a je to teda ještě větší opruz :)

Janli
Závislačka 4986 příspěvků 10.01.18 21:57

Hele, chlubíš se nebo si stěžuješ?

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 10.01.18 21:57

Asi si tak byla vychovávaná nebo to máš v hlavě. A vyhovuje ti to?

Kelliee
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 10.01.18 21:58
@Janli píše:
:pankac:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 22:00
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

Tak to jsem škrt taky a jsem moc spokojená.
A není to tak, že neutrácíš. Šetříš na to, abys pak mohla utratit částku o jaké se sestřenici ani nezdá.
Splácím 2 hypotéky, koupila jsem si za své nové auto a taky šetřím. Na řasy ani na nehty nechodím, nekouřím, ale pak dám třeba 50 tisíc za dovolenou.

jenny.fields
Generální žvanilka 24305 příspěvků 10.01.18 22:00
@Janli píše:

Asi tak.

Jinak pokud ti to vyhovuje super :nevim:

Emimin7
Kelišová 7164 příspěvků 10.01.18 22:01

Ja to mam taky tak. Je to dar! :srdce:

Čičorečka
Zasloužilá kecalka 799 příspěvků 10.01.18 22:02

Peníze (a zvlášť výrazné přebytky) jsou od toho, aby ti sloužily a dělaly ti radost. Jestli si budeš odkládat, šetřit, nic si z nich neužiješ… tak budeš pořád jen ta zaopatřená pruda. Ne fakt. Jestli tě uspokojuje šetření, tak prosim. Ale snad není důvodu nám to sem psát, ne?

Konnny
Ukecaná baba ;) 1725 příspěvků 10.01.18 22:03

Troll, nebo se chlubíš?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 22:04
@Anonymní píše:
Ahoj všem,

Já to mám úplně stejně jako ty. Nic divného to není. Přeci nemusí mít každý umělé řasy a vykouřeno 1000 cigaret za život. Ono co jim z těch umělých řas zbyde… takhle budeš zajištěná na stáří a pokud máš pocit, že si život užíváš, jezdíš na výlety a poznáváš svět a život není to nic špatného. Ano já o sobě s hrdostí říkám, že přemýšlím nad každou korunou, kterou mám utratit, i když bych možná nemusela. Ale jsem tak vychovaná a naučená. A musím říct, že se mi to zatím za můj život zatím jen vyplatilo.

Malaga
Generální žvanilka 23716 příspěvků 10.01.18 22:04

Tak slečna asi řeší, jestli je to fakt extrém, když už jí na to upozornil i přítel…
Rozhodně mi to chování přijde zodpovědnější než žít od výplaty k výplatě…

Heivka
Závislačka 2894 příspěvků 10.01.18 22:10

Já za sebe taky nerada utrácím, někde jsem četla, že existuje něco jako nákupní anorexie, na mě to sedí, kolikrát něco chci a nekoupím si to a pak mě to štve, že to nemám a už to třeba není k dispozici. Já tedy moc neušetřím (z rodičáku to moc nejde, takže momentálně jsme s manželem ve fázi čerpání úspor které jsme na tuhle situaci odložili) protože před pár lety jsem si našla koníčka ke kterému si tedy vybavení nakupuji (není moc pomůcek na sportovní kynologii, které bych neměla) a na syna toho taky padne dost. Myslím, že pokud to spoření má účel (rezerva na důchod, vybavení bytu) a neomezuje vás v tom co byste chtěla mít/dělat, tak je to určitě lepší než mít 10 exekucí kvůli tomu, že si neodepřete šedesátou značkovou kabelku. Ale spoření jenom pro ten pocit (to dělá jeden známý a utrhuje rodině u huby i tam kde nemusí) že budete mít na kontě 10 mega asi v pořádku není.

Hobitka
Závislačka 2881 příspěvků 10.01.18 22:10

Proc troll nebo se chlubit?

Ja to mam treba dost podobne co se tyce kosmetiky, oblekani,… ale i treba nabytku… Jen kupuji kvalitni potraviny a neni mi lito penez za zazitek (ale nemusi to byt Maledivy, i dovolene jsme vlastne jezdivali nizkorozpoctove s batohem na zadech) ci vzdelavani. Jako skrt si nepripadam, to muj ex, to byl „skrt“, ten na kafi nebyl nikdy, protoze jeho slovy „doma si ho uvari za 1,70 KC“ :mrgreen:.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.18 22:14
@jenny.fields píše:
Asi tak.Jinak pokud ti to vyhovuje super :nevim:

Ja právě nevim… nějak by moc to nepřišlo, proste rutina, ale kamarádi, tedy, vidím je jednou za měsíc cca, uz ze mě mají srandu, ze proste nikam nechodím, je mi líto si dat v předražený restauraci oběd, nechápou to, když mám dobrý plat. Přítel mi sám řekl, ze žít od výplaty k výplatě je extrém, ale já jsem zase druhy. Potřebuji žít s určitou jistotou. A jo, je to možná divný, ale uložené peníze mi způsobují jaksi větší uspokojení než třeba večer s alkoholem, nebo 10. kabelka.
Rozhodne to není chlubení, spíš nevím, zda jsem úplný exot, či nikoliv.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Dara drtí Alagič i Rytmuse: Takto odpovídá na jejich zamilované fotky!

Koncem března Dara Rolins (45) a Patrik Rytmus Vrbovský (41) informovali o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama