Spoření peněz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 08:10
Sporeni peněz

Ahoj, mam takovy asi zvláštní dotaz. Nemam penize na rozhazovani, ale i tak se snažím sporit. Jenze dost casto premyslim na co to si to mam vlastne sporit. Jde mi totiz o to, ze bych rada mela penize do rezervy, kdyby se cokoliv stalo, jenze taky potrebuju udelat spoustu veci v byte ( treba podlahy mame silene, jeste puvodni co tu byly) atd. Dal taky bych potrebovala sporit i detem. Ale jak to vsechno mam delat? Kdyz si neco nasporim, pak to pouziju na byt, tak budu pak litovat, ze bemam nic pro strejcka prihodu, naopak kdyz budu sporit dal, tak me zase.bude stvat jak bydlime.. snad me chapete.. jak to mate vy? Prosim o anonym.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLimi123
Závislačka 2639 příspěvků 17.12.17 08:16

Ve tvem pripade bych urcite nesporila detem. Spouste deti nikdo nespori, dulezitejsi je investovat jim do vzdelani. Penize ztraci s casem hodnotu. Mne take rodice nic nesporili, ale naucili me setrit, nepujcovat si a dali mi vzdelani. To je mnohem dulezitejsi, protoze mi to umozni penize si vydelat a nasporit sama.

Sporila bych pulku jako rezervu a pulku na obmenu bytu. Az bych mela nasporeno tolik, abych vyzila 6 mesicu, kdybych nemela prijem, sporila bych uz jen na byt.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1356 příspěvků 17.12.17 08:24

Ale proto prece člověk spori, aby si za to poridil, co potrebuje. Nebo ty chces sedet na penezich, spořit a kochat se tim, jak ti penize pribivaji? :think: Od toho prece clivek spori, aby si poridil co potrebuje, nebo chce. My to mame tak, ze vzdy sporime na neco konkrétního. Novou kuchyn, nova okna na chatu, auto… atd. Dovolenou, darky a takové ty beznejsi veci platime z uctu.

Šarlota4
Echt Kelišová 9523 příspěvků 17.12.17 08:29

Me prijde sporeni detem dulezite pokud je z ceho. At uz na vzdelani, ci na start do zivota. Kazda castka je vic nez 0. Jinak zalezi kolik odkladas a za jak dlouho jsi schopna vytvorit nove rezervy po rekonstrukci.

jkra
Generální žvanilka 23976 příspěvků 17.12.17 08:37

Spor detem. Nova podlaha je easy. Koupis podlahu a o vikendu polozis. Spor detem a zkus odkladat treba 200 mesicne sobe.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 08:49

@srpen89 ne nejde mi o to sedet si na penezich a kochat se.. jde mi o to, ze jsem sama, mam uz jen mamku a ty penize si chci sporit proto, kdyby se neco stalo, vyhodili me z prace, nedejboze nejaka nemoc nebo tak něco.. proto rikam, ze kdyz bych tysi penize pouzila na byt, tak ano, sice budeme bydlet konecne hezky, ale pak kdyby se neco prihodilo, tak mi bude napriklad nova kuchyn k vite cemu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 08:52

Ja bych idealne potrebovala kedno sporeni primo na rekonstrukci, jedno sporeni na „kdyby neco“ a další spoření detem. Jenze na to vazne nemam.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28308 příspěvků 17.12.17 08:54
@srpen89 píše:
Ale proto prece člověk spori, aby si za to poridil, co potrebuje. Nebo ty chces sedet na penezich, spořit a kochat se tim, jak ti penize pribivaji? :think: Od toho prece clivek spori, aby si poridil co potrebuje, nebo chce. My to mame tak, ze vzdy sporime na neco konkrétního. Novou kuchyn, nova okna na chatu, auto… atd. Dovolenou, darky a takové ty beznejsi veci platime z uctu.

předpokládám, že rezervu pro strýčka Příhodu už máte dostatečnou.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28308 příspěvků 17.12.17 08:54
@Anonymní píše:
@srpen89 ne nejde mi o to sedet si na penezich a kochat se.. jde mi o to, ze jsem sama, mam uz jen mamku a ty penize si chci sporit proto, kdyby se neco stalo, vyhodili me z prace, nedejboze nejaka nemoc nebo tak něco.. proto rikam, ze kdyz bych tysi penize pouzila na byt, tak ano, sice budeme bydlet konecne hezky, ale pak kdyby se neco prihodilo, tak mi bude napriklad nova kuchyn k vite cemu.

ano, uvažuješ naprosto správně. Na zadní kolečka.

debra.morgan
Závislačka 2966 příspěvků 17.12.17 08:55

Ja bych opravila byt a pak sporila detem, vsak to nemusí být statisíce, stačí něco, aby nezačínali s tisícovkou v kapse a měli třeba na kauci na byt nebo tak…

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1476 příspěvků 17.12.17 08:57
@Anonymní píše:
Ahoj, mam takovy asi zvláštní dotaz. Nemam penize na rozhazovani, ale i tak se snažím sporit. Jenze dost casto premyslim na co to si to mam vlastne sporit. Jde mi totiz o to, ze bych rada mela penize do rezervy, kdyby se cokoliv stalo, jenze taky potrebuju udelat spoustu veci v byte ( treba podlahy mame silene, jeste puvodni co tu byly) atd. Dal taky bych potrebovala sporit i detem. Ale jak to vsechno mam delat? Kdyz si neco nasporim, pak to pouziju na byt, tak budu pak litovat, ze bemam nic pro strejcka prihodu, naopak kdyz budu sporit dal, tak me zase.bude stvat jak bydlime.. snad me chapete.. jak to mate vy? Prosim o anonym.

Spíš než spoření bys měla řešit příjmy.

Denisa56
Kelišová 5481 příspěvků 17.12.17 08:58

Na tvém místě bych nejdřív uspořila rezervu, aspoň těch 6 měsíčních platů. Ty by byla nedotknutelné, pouze pro kritické existenční potřeby. Až bych měla tu rezervu, spořila bych si na zvelebení bytu. Až bych měla ty finančně nákladnější zálžitosti nakoupené, začala bych spořit dětem a zároveň do bytu dokupovala postupně ty finančně méně náročnější věci. Je to teda asi na dlouho, ale co se dá dělat. Byt si teď dej dohromady nějak operativně, s minimálními náklady, vymalovat, koupit nové závěsy, klidně látku někde ve výprodeji, k tomu polštářky…

lamicina
Ukecaná baba ;) 1823 příspěvků 17.12.17 09:02

Já to chápu, byla jsem v podobné situaci před lety. Takže spočítala bych si kolik celkově můžu spořit. Pak jsem 2/3 dávala na vytvoření rezervy, kterou můžu okamžitě použít např. nemoc, neplánované vysoké výdaje atd. až jsem měla rezervu ve výši 6měsíčních nákladů. Ta zbylá 1/3 šla na byt apod. Po vytvoření rezervy jsem spořila dál a třetiny přerozdělila, 1/3 pro děti 1/3 na ostatní krátkodobější cíle spořenía 1/3 pro mě až budu stará. Teď už to máme zase jinak, ale už nejsem sama na všechno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 09:11

@AlphaOmega aha a muzi vedet jak?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.17 09:15

Určitě bych začala tvořením rezerv kdyby něco, to jsme s mužem uspořili jako první, pak jsme začali spořit na opravu bytu, celkem, než jsme měli odloženo dost, trvalo nám to skoro deset let, teď máme opravený byt, tak spoříme na důchod a synkovi na vzdělání a něco odkládáme na domek, ale my měli zjednodušený start tím, že byt jsme dostali darem od mých rodičů a část rekonstrukce bytu se po pár letech umořila dědictvím po manželově babičce. Na rekonstrukci jsme si totiž částečně půjčovali, protože už jsme chtěli děti a třeba koupelna byla v takovém stavu, že bych do té v umakartu zažrané plísně dítě opravdu přivést nechtěla.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama