Prohýbání dítěte při stání

29.3.20 12:45

Prohybani dítěte při stání

Maminky,
poraďte prosím. Syn má 9,5 měsíce, občas leze, víc se plazi, sedí šikmém sedu a už asi týden si začal stoupat. O cokoliv, skříňku, nás, stolek. Klasicky se chytí, pokrči jednu nohu, pak druhou a vztyci se, potud je to podle mě v pořádku.

Jenže jak si stoupne, tak je strašně prohnuty v zádech, je jakoby predkloneny a má hodně vyšpulený zadeček. Nohy má mírně rozkrocene.

Trápí mě to prohnutí v zádech, vypadá to hodně nepřirozeně. Od prvního syna s tímto nemáme vůbec zkušenost, ten stal hned vzpřímeně. K doktorce to jít konzultovat nemůžeme, vzhledem k současné situaci, tak prosím o radu vás.

Je něco špatně? Je to standard a upraví se to?

Děkuji za rady a přeji krásnou neděli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

227
29.3.20 13:09

Rehabilitantka, kterou znám tvrdí, že nedovolovat dítěti stát, kým pořádně neleze a dát pryč předměty, po kterých se může vytahovat - právě proto, že ještě nemá dost silné záda a může si vypěstovat nesprávné držení těla. Jinak je podle mě vše v pořádku, dítě jenom ještě potřebuje plazit a zesílit (ale nejsem rehabilitant ani lékař).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
12954
29.3.20 13:48

No protože se potřebuje ještě tak měsíc, dva plazit/chodit po čtyřech a zpevnit si ty svaly v zádech, ideálně by si vůbec stoupat neměl. Tím že ty svaly ještě nedorostly tak to prohýbání může páteř poškodit, pokud by to dělal dlouhodobě, pravidelně a často.-

Určitě ho netrestejte a nebo nepokládejte, když se postaví, ale pokuste se upravit prostředí tak, aby se neměl čeho držet, když si stoupá a zároveň ho co nejvíc motivjte k lezení.

Mrkni třeba sem- to je teda pro ty co ještě nelezou, ale mohlo by to zafungovat i nato, aby lezl i ten, co se mu už chce chodit.

https://motherclub.cz/…te-k-lezeni/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1929
29.3.20 17:12

Nás se začal stavět v 7m a lézt až v 9m. Neslo ho zastavit a snad všechny děti ze začátku stojí tak blbě: snažila jsem se ho tahat a lákat dolu. Jako bonus měl k tomu ohnuti vidět celou pater, protože je stále hodně hubený. Postupně se to samo srovnalo. Když začal vstavat a ještě nelezl tak jsem se snažila nakoukat videa jak mu to lezení podpořit. Po koupání nahatyho na zem, pridrzet kyčle jako trakař a podpořit sílu v rukách, podložit boky plinou… no snad jsem to lezení tím alespoň urychlila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2506
31.3.20 17:07

Starší začal chodit v devíti měsících, od desátého úzký krok. Od 11. do teď už jen běhá :lol: jestli je v předklonu, tak bych to zase neviděla tak tragicky, je to prostě stabilnější poloha. Víc bych se bála případného záklonu. Jinak motivovat k lezení, ale každé dítě do jede po svém. I když nemůžete jít přímo k lékaři, tak mu můžeš zkusit zavolat a přeposlat mu video. Aby ti řekl víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama