Prohýbání do luku, hypertonus, dráždivé dítě

387
15.8.15 06:07

Prohýbání do luku, hypertonus, dráždivé dítě

Ahoj holky, náhodou jsem tu narazila na pár diskuzí a docela jsem se vyděsila. Malý (3,5 měsíce) se skoro vždycky při usínání (v postýlce i v kočárku) jakoby prohýbá do luku. Zakloni hlavičku do boku a nožičkou se odráží, jakoby se chtěl přetočit na bříško. Nepřišlo mi to nijak zvláštní. Prostě jsem myslela, že se mu tak lépe usíná. No a dneska jsem objevila ty diskuze o hypertonusu. když malý pase koníčky, tak ne vždy se ještě opírá o lokty. Myslela jsem, že se to zatím učí. Ale v tech diskuzích to byl jako další příznak!?! Taky jsem zjistila, že jsem malého celou dobu zvedala špatne. Chytala jsem ho totiž i pod krčkem a má se chytat jen pod hlavičkou. Mám hrozný strach, že jsem něco zanedbala :-( vůbec me nenapadlo, že bych to mela nějak rešit.. k doktorce jdeme az 1.9., tak nevím, jestli někam nezajít už dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1719
15.8.15 07:14

Syn měl to samé, nebylo to nic vážného. Začali jsem cvičit a velmi rychle to bylo v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23973
15.8.15 07:34

Neboj, malej byl taky kazdou chvilku jak luk, furt pesticky. Chvilku jsme cvicili, ale u nas by se to srovnalo asi i bez cvica. Nos ho v klubicku, pak jim je treba prijemny lezet na perovym polstari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
15.8.15 09:31

Ono se to může upravit samo, ale taky nemusí. Nos ho v klubíčku a na bříšku je potřeba ho namotivovat do správné polohy, aby se uvolnil a získal tak stability.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
1.1.16 23:11

Taky jsme dneska zjistili, ze nas maly (4 mesice) se propina do luku, pri spani, nebo kdyz je na ruce, a pri paseni konicku porad ohyba nozicky nahoru. Jsme ted z toho s manzelem docela spatni, protoze je to nase treti dite a tohle jsme zatim u zadneho neresili. Jak vam to maminky s detmi dopadlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
1.1.16 23:50

@martula78 Po 14 dnech cvičení podle fyzioterapeutky pasl normalne, další motoricky vývoj zcela tabulkový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1371
2.1.16 04:15

Presne takto se projevoval syn - jeste s pulroce neumel pohodlne past hribata natoz se natahnout na hracku na brisku. Nasadili nam vojtovku, poctive jsme cvicili necely pulrok. Jeste v roce byl dle doktorky lehce opozdenej - zacal se pretacet az velmi pozde, spatne se plazil, neumel lezt po ctyrech. A jestli te to uklidni, tak ted mu bude 6 let a je zdrav a dokonce fyzicky nadprumerne sikovny, chodi na sportovni gymnastiku, kde je za hvezdu, je mrstny, rychly. A mentalne taky sikulka.
Nos ho v klubicku nebo v kvalitnim nositku, kde ma podsazenou panev a nozicky v poloze M, tedy ze neplandaji dolu, ale ma je pekne vysoko rozkrocene. My meli manducu - ale ne kazdemu diteti se to musi libit, tak postupne zkousejte.
nech si napsat zadost nekam na rehabikitace, kde te nekdo zkusenej nauci cvicit vojtovku SPRAVNE, staci dva tri cviky, ale presne a spravne, vytrvat, byt klidna a trpeliva. Vnitrne ver, ze tim synovi pomahas a nezmatkuj, to mi pri cviceni pomahalo.
Nas syn byl celkove nervozni napjaty nespokojeny mimino :-/ ale casem se to srovnalo do plusminus normalu. Tak se ted zbytecne nenech vynervovat.
Muzes i LEHCE celou plochou dlane masirovat zadicka, aby se svaly uvolnily, ale ne jezdit prstama po pateri - to ho vypruzi :-)
Neboj urcite jsi mu ty sama nijak dramaticky neublizila, to muze byt pozustatek po porodu nebo proste to ma dane geneticky, ze ma vyssi svalovy tonus a mozecek reaguje citliveji na vse kolem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18651
2.1.16 09:47

Ona ani ta vojtovka není kolikrát nutná, stačí jiný druh cvičení (třeba na balonu, správné motivování hračkami). @martula78 Nech si co nejdřív napsat žádanku na rehabilitaci. Čím dřív začnete cvičit, tím rychleji se to spraví.
Jinak ho noste pouze v klubíčku, při manipulaci mu nešahat na zátylek. Rozhodně žádné nošení na ruce ve svislé poloze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
2.1.16 15:01

Maminky, dekuji za uklidneni. V utery jdeme na 4.mesicni kontrolu, takze to tam s pani dr. urcite budu resit. On uz pri te trimesicni kontrole byl takovy nestabilni, ale dr. mu dala jeste cas to vypilovat. A ted jsme si prave vsimli, jak se propina do luku. Nosili jsme ho hodne v poloze na tygrika, protoze mu to pomahalo na bolave brisko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
5.1.16 19:45

Tak jsme byli dneska u pani dr. Koukala, jak pase konicky a rikala, ze by mel mit u toho otevrene i dlane a byt trochu stabilnejsi. Kazdopadne nas poslala jeste na neurologii, at se na nej podivaji tam a pripadne i doporuci rehabilitaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
6.1.16 13:47

Mile maminky, tak nám na to tehdy naše dětska doktorka řekla, že moc čtu na internetu. A že někteří doktoři by vojtovku nejradši naordinovali všem a na všechno. Syn má ted osm měsíců a je uplne v pořádku i bez cvičení :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
349
6.1.16 19:22

Je mozne, ze holcicky, co se mi narodily driv, to mely taky, ale proste clovek nevedel o co jde. Ony byly i dost napred, tak se n to treba neprislo. Kazdopadne dnes na neurologii mi pani dr. rekla, ze maly je trochu ztuhly a ze by bylo lepsi to rozcvici. Takze zitra se tam jdeme objednat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
10.1.16 17:37

Ahoj maminky, prosím o radu. Vydupala jsem si neurologické vyšetření, protože 3. měsíční syn se hrozně zaklání do luku, neudrží pořádně hlavičku, na bříšku ji občas zaklání hodně dozadu a ručky má občas taky špatně, a více méně je má v pěstičky, neotáčí se za zvukem ani hlasem (ale slyší určitě, protože se leká), hračky nechytá. A když ho doktorka vytáhla do sedu, tak měl hlavu úúúplně zakloněnou. Tak si myslím, že to bude asi hypertonus. Řekla mi, že ho mám nosit v klubíčku a spát na polštáři ať má hlavičku skloněnou. V klubíčku nosím už od 9 týdne k vůli prdíkům a na polštáři taky hodně spával, protože hodně blinká. Tak teď mám hrozný strach, jak dopadnem na neurologii. No teď k tomu co se chci vlastně hlavně zeptat. Máme jít na druhé očkování hexa+synflorix, ale někde jsem četla, že je to s očkováním při hypertonu nějaké složitější. Už tak mám s očkování strach, tak nevím, abych mu ještě víc neublížila. A kolik hodin denně musím nosit v klubíčku ať to má nějaký efekt? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
816
10.1.16 17:39

JO a mám koupený šátek, ale měla jsem v něj malého asi jen 2×, protože narvat jej do něj, když hlavu furt zaklání a jde do luku je nad mé síly. Je nošení dobré v tomto případě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.19 07:16

Ahoj maminky, nejsem si presne jista jestli si malá seda nebo se propina do luku. Neustále predklani v leze hlavu ale i zvedavá nozky a nekdy mam pocit jako by se zkousela vytahnout. Propina se nebo zkousi sed?? Diky za odpoveď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama