Pronájem výrobny potravin

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Malaga
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 09.11.14 15:38
Pronájem výrobny potravin

Všechny zdravím!
Mohly byste mi, prosím, poradit ohledně výroby a prodeje vlastního potravinářského produktu?
Jaká povolení jsou nutná?
Když bych chtěla třeba vyrábět nějaký zeleninový salát podle babiččina receptu, co vše musím mít?
Myslíte, že bych si třeba mohla pronajmout schválenou výrobnu potravin např. na 10 dní, tam uvedenou zeleninu zpracovat, dát to do skleniček, produkt označit, uskladnit a pak třeba prodávat na farmářských trzích?
Jak musí být takový produkt označen?
Stačilo by pro případnou kontrolu Smlouva o pronájmu provozovny?
Zřejmě k tomu musí být i nějaký ŽL?
Vůbec teď neřeším finanční stránku věci, ale potřebuji vědět, jak správně postupovat.
Zajímalo by mě, zda bych mohla třeba tento salát prodávat, kdybych si pronajala hospodu s funkční kuchyní a jeho výroba se realizovala tam, jako specifický výrobek v rámci zkvalitnění služeb.
Děkuji moc za zkušenosti a rady!!! :kytka:

Reakce:
lenusek11111
Ukecaná baba ;) 1575 příspěvků 09.11.14 16:07

Nejlepší bude, když si zajdeš na nejbližší hygienickou stanici a na živnostenský úřad. Tam ti řeknou přesně. Ale pokud chceš vyrábět a prodávat své vlastní výrobky, tak musíš mít nějakou výrobnu, která je schválená. Ne si ji jen půjčit na chvíli. Protože musíš mít živnostenské oprávnění a nejsem si jistá, zda nemusíš mít i zodpovědného vedoucího v případě, že nejsi vyučená v oboru kuchař. To ti fakt neporadím.
Já čekám na vhodnou chvíli, kdy budu mít kousek ode mě schválenou výrobnu. CHci si udělat vlastní výrobu přírodních mýdel. :kytka:

Malaga
Nadpozemská drbna 25326 příspěvků 09.11.14 16:40

@lenusek11111 Děkuju moc. Já to potřebuju jen zpracovat na zápočet do projektu, takže fakt nic vyrábět nebudu, jen potřebuju, aby to mělo hlavu a patu. ;)
Držím palce, ať se ti daří!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton... číst dále >

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >