Pronájem/podnájem bytu

494
2.5.17 14:32

Pronájem/podnájem bytu

Hezký den :) najde se někdo kdo opravdu rozumí pronájmu/podnájmu bytu? Bydlím u přítele a svůj byt bych chtěla pronajmou abych zbytečně nemusela platit elektřinu, vodu apod.
V bytě ale mám já, expřítel a děti TP. Je to při pronajímání bytu problém?

Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23383
2.5.17 14:33

Je byt družstevní nebo OV? Od toho se odvíjí zda to bude pronájem nebo podnájem. Tp nikoho nezajímá, pokud tedy někdo nebude chtít brát dávky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
2.5.17 14:37

Pokud někdo bude shánět pronájem aby tam bral dávky (příspěvek na bydlení) tak by jim to mohlo vadit ale i to se dá vyřešit… pokud dáš nájemní smlouvu tak si tam i oni můžou dát trvalý pobyt

• Nahlásit
  • Citovat
494
2.5.17 14:40

Je v OV. Předběžně mám nájemníka a ten určitě žádné sociální dávný nebude pobírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23383
2.5.17 14:43

Tak je to pronájem. Podle toho uděláš smlouvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12483
2.5.17 14:49

Pokud je to tvoje první zkušenost, tak spíše doporučuji návštěvu právníka nebo alespoň poradny pro bytové vztahy a smlouvu si nechat sepsat. Dobře sepsaná smlouva je základ. Nejdříve je určitě nejlepší dát smlouvu na dobu určitou, aby sis ověřila platební morálku. Diskusí na podobné téma tady najdeš bohužel dost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5938
2.5.17 15:31

Nájem- nájemník má veškerá práva a povinnosti, které se váží k nájemní smlouvě. Trochu to vypadá, že je na tom lépe, než majitel.
Podnájemník je na tom výrazně hůře a ochrana nájemníků se na něj nevztahuje. Spousta majitelů proto uzavírá pouze podnájemní (i když asi fiktivní) smlouvy.
Majitel vlastně nemůže s nájemníkem uzavřít podnájemní smlouvu. Majitel uzavře nájemní smlouvu a jeho nájemník může uzavřít podnájemní smlouvu. Pokud zanikne ta nájemní smlouva, tak s tím zanikne i podnájemní smlouva. Poněkud zjednodušené, ale zhruba tak to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
3.5.17 19:10

Dekuji za odpovědi :) věděl by ještě někdo jak je to s daní z pronajmu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5938
3.5.17 20:53

Jak je to s daní? Platí se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu