Profackovat do reality

Anonymní
1.5.17 08:46

profackovat do reality

Potřebuju to, a vy to tu umíte skvěle :mrgreen:
Neco málo o mě, jsem vdaná, a máme 3 děti do 6l. Ted jsem na rd.
Mám byt A (bez úvěrů, ale s věcným břemenem, bydlí tam rodiče, stěhovat se nechtějí)
Byt B ( s hypotékou)
Bydlíme v bytě C, v pronájmu, byt B je ted pro nás prostě malej.
Původně jsme si nechali byt B s tim, že jednou pro děti… jenže byt jeden, děti 3, dvě průchozí místosti, takže ani spolubydlení nic moc. Chtěli jsme se tam jednou vrátit.. Byt A bude k užívání v nedohlednu.
Penez máme spíš míň, než víc… jako uživíme se, ale…
Napadlo mě byt B prostě prodat… nějaké peníze by zbyli… doplatili bychom vše sakumprask a ještě by nám min. půl milionu zbylo… ted v něm jsou nájemnící a vydělá si na sebe cca 1000 čistého
Muž říká, že to je blbost, že se nebudem mít kam vrátit.. že dětem… jenže děti 3, byt jeden.. to si jako hodí korunou? já bych jim spíš dala část peněz, vše rovným dílem… a mi pak bychom se vraceli do bytu A.
Prostě bylo by na to, když je třeba nechat opravit auto a atd… nejsme zrovna utráceči, většinu věcí kupujem z bazaru a nevadí nám to..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1.5.17 08:50
@Anonymní píše:
Mám byt A (bez úvěrů, ale s věcným břemenem, bydlí tam rodiče, stěhovat se nechtějí)
Byt B ( s hypotékou)
Původně jsme si nechali byt B s tim, že jednou pro děti… jenže byt jeden, děti 3, dvě průchozí místosti, takže ani spolubydlení nic moc. Chtěli jsme se tam jednou vrátit.. Byt A bude k užívání v nedohlednu.
Napadlo mě byt B prostě prodat… nějaké peníze by zbyli… doplatili bychom vše sakumprask a ještě by nám min. půl milionu zbylo… ted v něm jsou nájemnící a vydělá si na sebe cca 1000 čistého
Muž říká, že to je blbost, že se nebudem mít kam vrátit.. že dětem… jenže děti 3, byt jeden.. to si jako hodí korunou? já bych jim spíš dala část peněz, vše rovným dílem… a mi pak bychom se vraceli do bytu A.
Prostě bylo by na to, když je třeba nechat opravit auto a atd… nejsme zrovna utráceči, většinu věcí kupujem z bazaru a nevadí nám to..

pronajímala bych byt B tak, abys z toho vydělala víc (to mi připadá jinak jako charita) a vzala hypo na větší byt :nevim: zástavu máte a pokud by cokoli bylo potřeba změnit, můžeš byt B prodat nebo se třeba rodiče rozhodnou bydlet jinde…nájem mi v tomto případě připadá jako holý nesmysl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.5.17 08:54

Hypo nedostaneme, muž má exekuce.. mě samotné na rd taky nic nedají… charita to není.. je pronajímán za běžnou cenu… zaplatí se hypotéka, zálohy, překlenovák atd a zbyde tak ta tisícovka… ten byt bohužel není v takovém stavu aby se dal pronajímat za víc… v nájmu jsme, prostože jsme potřebovali do většího… 5 lidí ve 2+1 nic moc.. navíc má ty de. bilní průchozí pokoje, a blbě vymyšlený vstupy, že se s tim nic moc udělat nedá a soukromí je nula

• Nahlásit
  • Citovat
3404
1.5.17 08:55

Já bych se klonila spíš k variantě byt B prodat. Máte 3 děti, finančně se bez hypotéky uleví a budete mít nějakou hotovost v záloze, i pro budoucí potřeby dětí.. Na starý kolena budete v bytě A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16382
1.5.17 08:57

Pronajem, je blbost zbavovat se bytu se trema detma, aha ted ctu ze cisty zisk z najmu je tisicovka, ja tam videla o nulu navic, kazdopadne ne, byt bych neprodala a nechala si ho i pripadne jako zadni vrtaka pro sebe (zvlast u zadluzeneho manzela s exekuci trema malyma detma na krku)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.5.17 08:58

@Konnny jo přesně tak jsem to viděla já.
Muž přišel s tim, že co když nás odtud budou chtít vystěhovat ( nájem na dobu neurčitou) že nebudem mít kam jís malejma dětma a velkým psem… tenhle nájem jsme lovili 3m

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.5.17 09:04

Uvažuju stejně jako ty :kytka: Naše situace byla taková, že jsme měli byt zatížený hypotékou s nájemcem. Vydělal po uplácení hypotéky v řádu stovek. Máme dům kde bydlíme a do velkoměsta se vracet nechceme. Dítě jedno, druhé na cestě, třetí v plánu. Byt jsme před měsícem prodali. Za utržené peníze doplatíme hypo, vylepšíme si bydlení zbyde na úspory nám i pro děti. Rozhodlo, že do budoucna by bylo nezbytné do bytu iinvestovat (spotřebiče, nutná údržba) a uplacení hypotéky.

• Nahlásit
  • Citovat
3258
1.5.17 09:13

Pokud jste 1000 Kč v plusu s tím, že v nájmu se Vám již zaplatí i poplatky a hypotéka, tak mi to příjde OK. Za jak dlouho Vám ta hypotéka končí?

Škoda, že si nemůžete vzít jinou hypotéku. Kdyby ano, tak to by bylo nejlepší řešení. Prodat byt k nájmu a vzít si na hypotéku větší.

Ve Vaši situaci je nejlepší momentálně být v pronájmu, pokud neplatíte nějakou astronomickou částku. Kolik je rozdíl, když byste nebydleli v nájmu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 09:14

Nemovitost je nejlepší investice. Hlavně když jste po zaplacení hypo a ostatních nákladů v plusu. Tak vás to nezatěžuje. Prodat v budoucnu můžete vždycky a peníze rozdělit dětem až to bude aktuální. Navíc cena toho bytu může v case také růst. Já bych určitě neprodávala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
1.5.17 09:14

Já bych ten byt prodala, lepší než žít takhle… navíc když máte exekuce…
neboj se toho že by děti neměly nic do začátku a nezvládly to, my jsme taky od rodičů neměli naspořenou ani korunu, začínali jsme od nuly a bylo to v pořádku :)

• Nahlásit
  • Citovat
8192
1.5.17 09:24

Byt bych prodala, vše poplatila a měla klid, píšeš že by vám ještě celkem dost zbylo :think: byt je stejně jen jeden, děti tři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3115
1.5.17 09:24

Bytu bych se nezbavovala…vydělá si na sebe, na hypotéku…plus vám přinese 1000 měsíčně… Prodat se dá vždy… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
1.5.17 09:38

A tu exe mate proč? Zvladate ji splatit nebo ne?…
Mysli na to, ze dalších pět let vám hypo nikdo nedá…Ja teda ve vaší situaci, bych se vrátila do bytu 2+1,splatila exe a až bude líp, tak si můžete dovolit lepší bydlení…

Nebo být prodat a koupit vetsi, treba v horší lokalitě, s tím ze si tu hypo na nej prevedete, ale netuším kolik máte splaceno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6975
1.5.17 09:39
@Anonymní píše:
Byt B ( s hypotékou)
Prostě bylo by na to, když je třeba nechat opravit auto a atd… nejsme zrovna utráceči, většinu věcí kupujem z bazaru a nevadí nám to..

Jen jsem nepochopila, jestli se Vám z toho zaplatí i nájem v tom bytě, kde bydlíte? POkud ano, pak bych si ho nechala, jestli ne, tak prodat…ale dala bych si na čas, ať dostanu opravdu vše, co jsem do toho dostala a ještě něco navíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
1.5.17 09:41

Osobně bych byt B prodala, poplatila, co máte a byla v klidu s rezervou a bez dluhů. Taky nejsem úplně pro se zbavovat nemovitostí, na druhou stranu pokud by se tím dalo leccos poplatit, tak bych neváhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama