Proplatí RBP screening?

3
31.8.21 14:23

Proplatí RBP screening?

Ahoj holky, chci se zeptat zda genetické vyšetření Screening proplácí RBP pojišťovna
a zda někomu z vás už na tom vyšetření řekl lékař pohlaví mimča :) jsem 12tt 😇 děkuji moc za odpovědi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1803
31.8.21 14:30

@Evka97 když jsem to řešila já, tak screening byl v rámci těhotenského balíčku, takže proplácí. Někteří lékaři si troufnou pohlaví odhadnout, s kupováním vybavičky v barvě bych ale počkala aspoň do 2. screeningu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11479
31.8.21 14:33

Info najdeš na strankach pojišťovny. Někteří pohlaví odhadnou, někteří ne. Mě to u prvního nepoznal, u druhyho mě to řekli špatně, u třetího jsem se neptala a pockala až do 2.screaningu kde jsem to poznala i sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2176
31.8.21 14:38

@Evka97 ahojky, první nám proplatili 1000,–, druhý už ne, ale každá pojišťovna to má jinak, já jsem RBP. A ano řekla nám dr pohlaví a trefila se :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
31.8.21 14:42
@EvieK píše:
@Evka97 ahojky, první nám proplatili 1000,–, druhý už ne, ale každá pojišťovna to má jinak, já jsem RBP. A ano řekla nám dr pohlaví a trefila se :).

Druhý screening všechny pojišťovny plně hradí v rámci platby registrujícímu gynekologovi na druhý trimestr.
Pokud vás samozřejmě gynekolog nepodvedl a neposlal na jiné placené vyšetření, což je v ČR naprosto běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2176
31.8.21 14:44

@carnifax byli jsme tam kde nás poslal. V rámci těhotenského balíčku je to 1000kc, my to využili právě na ten screening. Ani nám neříkali na pojišťovně, že by se to dalo jinak ;).

Příspěvek upraven 31.08.21 v 14:44

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
31.8.21 14:44

Platí do částky 1000 kč. Pohlaví mi dr. řekl, ale ještě jsem to nebrala definitivně, počkala jsem po dalším vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
31.8.21 14:55

A pojišťovna to proplácí hned? ☺

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
31.8.21 15:05
@EvieK píše:
@carnifax byli jsme tam kde nás poslal. V rámci těhotenského balíčku je to 1000kc, my to využili právě na ten screening. Ani nám neříkali na pojišťovně, že by se to dalo jinak ;).Příspěvek upraven 31.08.21 v 14:44

Druhý screening - kód výkonu 63411 - je plně hrazený pojišťovnami, má ho dělat registrující gynekolog nebo vám má najít někoho, kdo ho udělá za něj. Je to součást standardní péče.
Těhotenské balíčky jsou něco jiného, z těch si máte hradit nadstandard.

Dlouhodobý problém v ČR bohužel je, že gynekologové ženy odesílají na vyšší pracoviště, kde jim dělají „vyšší“ vyšetření než je pro nízkorizikové těhotenství podle doporučení ČGPS dostatečné, načež to ženy platí hotově (popř. z balíčků, ze kterých mohly hradit jinou péči), zatímco sám gynekolog vyinkasuje platbu taky, aniž by vyšetření udělal.

Správně by vás měl informovat o tom, že vyšetření na pojišťovnu existuje a pohovořit s vámi o tom, co přesně vám jiné přinese - bohužel tohle vůbec neříkají, popř. lžou o tom, že vyšetření u nich není dostatečné (což - viz výš zmíněné standardy ČGPS - není pravda).

Navíc v případě, že v základním screeningu zjistí něco podezřelého, máte vyšší vyšetření již indikované a z tohoto důvodu pojišťovnou plně hrazené.

Fakticky je to porušení smlouvy s pojišťovnou a ve daném rozsahu i podvod. Bohužel ženy se nechají zbytečně okrádat, protože jsou vyděšené tím, že by mohly mít „horší“ vyšetření, ačkoli je úplně dostatečné. (Asi jako by vám bylo trochu divné, kdyby vás se zlomenou rukou neposlali na rentgen, ale rovnou na CT, které byste si hradila ze svého.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2176
31.8.21 15:11
@carnifax píše:
Druhý screening - kód výkonu 63411 - je plně hrazený pojišťovnami, má ho dělat registrující gynekolog nebo vám má najít někoho, kdo ho udělá za něj. Je to součást standardní péče.
Těhotenské balíčky jsou něco jiného, z těch si máte hradit nadstandard.

Dlouhodobý problém v ČR bohužel je, že gynekologové ženy odesílají na vyšší pracoviště, kde jim dělají „vyšší“ vyšetření než je pro nízkorizikové těhotenství podle doporučení ČGPS dostatečné, načež to ženy platí hotově (popř. z balíčků, ze kterých mohly hradit jinou péči), zatímco sám gynekolog vyinkasuje platbu taky, aniž by vyšetření udělal.

Správně by vás měl informovat o tom, že vyšetření na pojišťovnu existuje a pohovořit s vámi o tom, co přesně vám jiné přinese - bohužel tohle vůbec neříkají, popř. lžou o tom, že vyšetření u nich není dostatečné (což - viz výš zmíněné standardy ČGPS - není pravda).

Navíc v případě, že v základním screeningu zjistí něco podezřelého, máte vyšší vyšetření již indikované a z tohoto důvodu pojišťovnou plně hrazené.

Fakticky je to porušení smlouvy s pojišťovnou a ve daném rozsahu i podvod. Bohužel ženy se nechají zbytečně okrádat, protože jsou vyděšené tím, že by mohly mít „horší“ vyšetření, ačkoli je úplně dostatečné. (Asi jako by vám bylo trochu divné, kdyby vás se zlomenou rukou neposlali na rentgen, ale rovnou na CT, které byste si hradila ze svého.)

Kdyby mi to vadilo, řeším to :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1824
31.8.21 16:28

@Evka97 do měsíce mi přišly peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...