Propocené oblečení ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sipkova.zanetka
Kecalka 112 příspěvků 28.11.17 17:22
propocené oblečení ve školce

Ahoj, prosím o radu, protože už sama nevím, co dělat. Dcera začala letos chodit do školky a zjistila jsem, že se asi mnohem víc potí než ostatní děti. Po každé procházce má úplně mokré oblečení. Postupně jsem všechny svršky vyměnila za funkční, ale výsledek žádný. Např. dneska měla funkční tričko s krátkým rukávem, funkční mikču tenkou s větracími síťkami, softshellové kalhoty a zimní bundu a zase byla úplně mokrá. Mluvila jsem s několika dalšími rodiči, ale ostatní děti mají normální trička, mikiny a zimní bundy a v pořádku (tato kombinace u nás taky neprošla, bavlněné triko a mikča úplně morké, totéž v kombinaci s flískou). Máte někdo podobnou zkušenost? Co dětem dáváte na ven?

Reakce:
tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 28.11.17 17:36

Tak bych jí nedávala ještě tu zimní bundu. V té mi je tenhle týden taky vedro a to jsem zimomřivá. Jinak to jak popisuješ, tak takhle oblékám svojí zimomřivou dceru. Tak bych se neřídila podle ostatních dětí, ale podle toho svého :)

scentini
Závislačka 3461 příspěvků 28.11.17 17:41

Mam taky hodne se potici dceru. Ted nosi kosilku, rolak a zateplene leginy a na to zimni bundu. Kdybych ji dala jeste mikcu, tak bude hned mokra jak mys.

nozu
Extra třída :D 11755 příspěvků 28.11.17 17:55

No, pokud je to tento rok takto poprvé, a dosud s oblečením ve školce nebyl rpoblém, tak bych i možná řešitla to pocení s dětskou lékařkou. :think:

blumen
Hvězda diskuse 42773 příspěvků 28.11.17 18:04

Moje je vic navlecena nez Tvoje a je studena, zimomriva po mne. Tak dej softshell bundu misto zimni a uvidis. To se tak potila vzdycky?

-Evka-
Závislačka 3730 příspěvků 28.11.17 18:05

V této době jsou zimní bundy opravdu teplé.
Sama nosím „podzimní“ přes celou zimu, svou zimní jsem darovala dál, neboť jsem v ní mohla chodit až mrazu větším jak minus pět a to jsem pod ní nosila jen tričko s krátkým rukávem.
Jedno z mých dětí také preferuje verzi lehčí zimní bundy.

tamata
Extra třída :D 13075 příspěvků 28.11.17 19:09

Oni navíc venku běhají, takže kluk měl taky často mokrou bundu i triko za krkem. Až věkem přestává topit a už mu někdy začíná být i zima. Prvních několik let mu nikdy zima nebyla :lol:

unuděná
Kelišová 5601 příspěvků 1 inzerát 28.11.17 19:45

Asi taky zalezi, jestli ji je pocitove dobre, nebo vedro. Pokud je ji vedro, tak holt jeste nedavej zimni bundu, nase deti taky nosi jeste podzimni softshelly nebo vestu pres silnejsi mikcu. Pozor na cepici,70% telesneho tepla totiz odchazi pres hlavu, takze pokud ma kulicha, tak ani to softshell obleceni moc nezachrani. Prvne bych koupila kvalitni funkcni cepicku. A pokud i tak by byla vylozene zpocena, mozna to resit s doktorkou.Poti se hodne treba i doma pri nejake aktivite?

sipkova.zanetka
Kecalka 112 příspěvků 28.11.17 19:54

No na softshellku mi přišlo už zima, ale asi jí je v tý zimní fakt hic. Řeším to už od září, oblékám jí tak, jak jsem byla zvyklá vždycky, ale ona prý na zahradě celou dobu lítá, tak se asi zahřeje. Přeci jen když jsme šly spolu na vycházku nebo na hřiště, tak tam tolik pohybu neměla. Nikdy dřív mi nepřišlo, že by se nějak extra potila. Ale je pravda, že zrovna o víkendu jsem to sledovala, a asi to tak bude. Byly jsme na návštěvě u kamarádky a všechny děti tam dohromady řádily. Naše byla úplně mokrá, její ani trochu zpocené.

baracon
Kecalka 181 příspěvků 28.11.17 22:01

Mam syna s poruchou termoregulace jeho nrmani teplota je 38. Hrozně se potí přehříva se. Je mu 2.5 chodi do moniskolky tam jsem učitelku upozornila ze jeho teplota je normalni a kdyby byl propoceny tak ma vzdy sebou veci na převlečeni protože nema zadnou imunitu tak by to hned omarodil. Jinak oblekam mene. Ja chodim ted v tilku a v bunde podzim/ zima

Ariadne
Echt Kelišová 8742 příspěvků 3 inzeráty 28.11.17 23:42

Nase se taky poti, nosi slabou softshelku, mikinu a triko bez tilka. Na nohy ma teda uz puncochace a softshell kalhoty, ptz je ji to nechce furt prevlekat

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >