Propustka a volno na lékaře

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.6.22 10:22

Propustka a volno na lékaře

Ahoj všichni, mám dotaz, prosím anonymně, třeba by mě někdo z nové práce mohl poznat.
Jde o to, že zaměstnavatel mi prostřednictvím mého kolegy oznámil, že nevidí rád propustky. Volno na lékaře si mám zajistit tím, že musím pracovat nad rámec pracovní doby. Povaha práce to vyžaduje, nesmyslně neumožňují klouzavou pracovní dobu, ač v jiných zařízeních ji mají.
Otázka ale zní, přijde vám to v pohádku? Mně ne, jinde jsem to nezažila.
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3515
11.6.22 10:25

Na lekare mas narok. Nevim presne jak je to formulovane, ale na nezbytnou dobu te pustit musi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.22 10:30

@elinka90 to já právě vím, ale jak se k tomu postavit? Ve zkušebce?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.22 10:32

Ještě doplním otázka měla spíš znít jak se k tomu postavit?
Upřímně, štve mě to, fakt jo.

• Citovat
  • Nahlásit
14882
11.6.22 10:34

Narok samozrejme mas. Ve zkusebni dobe bych asi k lekari nechodila pokud to neni akutni. Kdyz k tomu maji takovy nazor. Jinak v pohode. Narok mas. Jako pokud nemas pracovni dobu takovou, ze muzes jit k lekari mimo pracovni dobu tak proste jednou za cas musis. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3691
11.6.22 10:35

Pokud tam chceš zůstat a jsi ve zkušebce, tak bych to nějak překousla a buď lékaře přesunula nebo to udělala, jak chce zaměstnavatel. Až budeš mít zaměstnání jisté, tak bych se normálně oháněla zákoníkem práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14882
11.6.22 10:36
@Anonymní píše:
Ještě doplním otázka měla spíš znít jak se k tomu postavit?
Upřímně, štve mě to, fakt jo.

Jak jsem psala vyse. Ve zkusebce bych je „nedrazdila“ pokud nebude treba a da se preobjednat nejak rozumne a po zkusebce planovat lekare nejak rozumne. Jak jen pracovni doba povoli a taky zalezi na lekari zda si vubec budes moci vybrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12814
11.6.22 10:38
@Anonymní píše:
@elinka90 to já právě vím, ale jak se k tomu postavit? Ve zkušebce?

Pracovní dobu máš jakou, ordinační doba těch lékařů je jaká? Byla ta návštěva ve zkušebce nutná? Já si třeba vybírala gynekologa, který ordinuje 1× týdně do 18h a chodím k němu po práci, k zubaři se zase objednávám na první ranní termín. Recepty na léky na alergii a štítku si nechávám posílat jen elektronicky.
Z pozice zaměstnavatele - kdyby někdo začal tahat propustky už ve zkušebce, tak taky zbystřím. Člověk, který si váží práce, má opravdu ten přístup takový, že návštěvu lékaře nahlásí předem a rovnou řekne, jak bude svou nepřítomnost kompenzovat. Můžeš se ohánět právy a Zákoníkem práce jak chceš, ale zaměstnavatel má bohužel zkušenosti s lidmi, který kvůli propustkám (na které měli ze zákona nárok) chyběli třeba 30h měsíčně, a to je prostě u některých pozic sakra znát. Pokud zaměstnavatel prudí a povaha tvé práce je taková, že na pracovišti nikomu nechybíš a svou práci si stejně musíš udělat a nikdo tě nezastupuje, tak je to samozřejmě zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83627
11.6.22 10:48
@ZuzaM píše:
Pokud tam chceš zůstat a jsi ve zkušebce, tak bych to nějak překousla a buď lékaře přesunula nebo to udělala, jak chce zaměstnavatel. Až budeš mít zaměstnání jisté, tak bych se normálně oháněla zákoníkem práce.

No a on se pak zacne ohanet zakonikem prace taky… Protože narok na placene volno je pouze na dobu nezbytne nutnou a to pouze v nejblizsim zarizeni, pokud neni mozne to vyridit mimo pracovni dobu. Tak aby se pak nedivila, ze bude mit zaplacenou hodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.22 10:53
@zrcadlo píše:
Pracovní dobu máš jakou, ordinační doba těch lékařů je jaká? Byla ta návštěva ve zkušebce nutná? Já si třeba vybírala gynekologa, který ordinuje 1× týdně do 18h a chodím k němu po práci, k zubaři se zase objednávám na první ranní termín. Recepty na léky na alergii a štítku si nechávám posílat jen elektronicky.
Z pozice zaměstnavatele - kdyby někdo začal tahat propustky už ve zkušebce, tak taky zbystřím. Člověk, který si váží práce, má opravdu ten přístup takový, že návštěvu lékaře nahlásí předem a rovnou řekne, jak bude svou nepřítomnost kompenzovat. Můžeš se ohánět právy a Zákoníkem práce jak chceš, ale zaměstnavatel má bohužel zkušenosti s lidmi, který kvůli propustkám (na které měli ze zákona nárok) chyběli třeba 30h měsíčně, a to je prostě u některých pozic sakra znát. Pokud zaměstnavatel prudí a povaha tvé práce je taková, že na pracovišti nikomu nechybíš a svou práci si stejně musíš udělat a nikdo tě nezastupuje, tak je to samozřejmě zbytečné.
Žádnou propustku teď nechci, už vybírám za přesčas, kdy jsem šla jeden celý den navíc. Jedná se o to, že to volno si vybírám ten den kvůli lékaři, kterého mám už dlouho před nástupem objednaného. A při té příležitosti mi bylo řečeno, že takhke přesně se to dělá, žádné propustky, ale napracovat si to.
Jinak práci si organizuji tak, aby za mě nikdo dělat nemusel, to je jasné. A lékaře mám pouze gynekoga, který ordinuje do večera.

Mně to nepřijde fér, povaha práce vyžaduje být často nad rámec pracovní doby a na hlavu je, že není klouzavka.
Dobře, počkám až po zkusebce nebo to přejdu, ale fér to není.
Mě zajímalo, jestli by to někdo řešil narovinu

• Citovat
  • Nahlásit
1491
11.6.22 11:03
@Anonymní píše: Žádnou propustku teď nechci, už vybírám za přesčas, kdy jsem šla jeden celý den navíc. Jedná se o to, že to volno si vybírám ten den kvůli lékaři, kterého mám už dlouho před nástupem objednaného. A při té příležitosti mi bylo řečeno, že takhke přesně se to dělá, žádné propustky, ale napracovat si to.
Jinak práci si organizuji tak, aby za mě nikdo dělat nemusel, to je jasné. A lékaře mám pouze gynekoga, který ordinuje do večera.Mně to nepřijde fér, povaha práce vyžaduje být často nad rámec pracovní doby a na hlavu je, že není klouzavka.
Dobře, počkám až po zkusebce nebo to přejdu, ale fér to není.
Mě zajímalo, jestli by to někdo řešil narovinu

Co si představuješ pod tím „narovinu“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.22 11:11
@Karamba2020 píše:

No vlastně není co řešit, buď na to přistoupim nebo můžu jít jinam.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.22 11:13
@Karamba2020 píše:

Takhle, řekli, že na to že zákona nárok mám, ale nedají mi propustku, až budu chtít. Budu mít přece přesčasy. Úplně mi to nepřijde ok, ale hold tu práci chci, tak není co řešit.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.22 11:20
@j.a.n.i1 píše:
No a on se pak zacne ohanet zakonikem prace taky… Protože narok na placene volno je pouze na dobu nezbytne nutnou a to pouze v nejblizsim zarizeni, pokud neni mozne to vyridit mimo pracovni dobu. Tak aby se pak nedivila, ze bude mit zaplacenou hodinu.
jak ře lekare ty??
  • Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.22 11:21
@kaja00 píše:
Jak jsem psala vyse. Ve zkusebce bych je „nedrazdila“ pokud nebude treba a da se preobjednat nejak rozumne a po zkusebce planovat lekare nejak rozumne. Jak jen pracovni doba povoli a taky zalezi na lekari zda si vubec budes moci vybrat.

Jak řešíš lékaře ty?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat