Ovulační testy - graf?

12.12.19 08:22

Prosim o radu - bazalni graf

Dobry den, zkousela jsem 3 mesice po sobe ovulacni testy a pokazde mi vysel negativni. Rikala jsem si, ze mam mozna ovulaci posunutou, tak jsem zacala merit teplomerem.
Nevim co bych mohla z tohoto grafu vycist. Prosim o radu, zda vubec ovulace probehla? Menstruaci bych mela dostat za tyden priblizne.
Dekuji

Příspěvek upraven 12.12.19 v 19:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.12.19 11:18

Napad

Napada nekoho neco prosim??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.12.19 19:27

Tak asi nic

:,(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 15:08

Podle mě je ještě brzo soudit, jestli ovu opravdu proběhla. Ale pokud ano, tak sázim na 10.12., tudíž 17DC. Menstruaci bych čekala někdy kolem 22.12. (pokud by byla LF 12 dní). Důležité je, jestli dodržuješ pravidla správného měření bazálky. Přijde mi ten graf dost „zubatej“ :think: Dobré znamení bude, když ti teď teplota neklesne a bude se držet zhruba takhle vysoko. Stáhni si ještě Fertiliti Friend. Já používala FF a tenhle, co máš ty ;) Snad jsem ti aspoň trochu pomohla :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.19 18:14

@PastikaJatrova moc dekuji za reakci, ted me uklidni fakt vse..
No pry ma byt u mereni i stejna poloha a to jsem nevedela.. lezela sem na posteli jak se mi to hodilo. Takze mozna proto jsou teploty takove. Pro jistotu po menzes budu mit i stejnou polohu.
Ja mam proste spatny pocit ze ovulaci nemam… Ms mi trva 2 dny, treti den jen spinim a mam ji pomerne hodne bolestivou.
Stahnu i to druhe co pises. Moc dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.19 07:27

@Marci137 Polohu jsem u měření nikdy moc neřešila. Tam je důležitý, aby ses nemusela pro teploměr nikam natahovat. Já nikdy neměla úplně ukázkovej graf, ale i tak jsem podle něj poznala, že OVU proběhla.
Klidně sem dávej dál, jak graf vypadá a já ti to zkouknu :) A pokud ani tak nebudeš vklidu, a cykly máš pravidelný, tak třeba kolem 14DC dojdi k doktorovi na ultrazvuk, aby zkouknul, jak rostou folikly ;)
Neboj, určitě jsi vpořádku. Já taky plašila a troufám si říct, že daleko víc, než ty a teď už vím, že jsem úplně vpořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.19 13:21

Jo tak ja prave u nej byla, ze jsem 3 mesice zkousela ovu testy a nikdy jsem se netrefila, vzdycky jsem mela test negativni. tak jsem zacala merit teplomerem a kdyz mela byt ovulace, tak jsem nenamerila ani vetsi teplotu a test jsem mela stale negativni.. tak proto takova panika no. Poslal me domu s tim ze mam merit a dojit v lednu nebo v unoru… A ten den co jsem u nej byla tak jsem tu ovulaci mit mela. Doufala jsem prave ze me vysetri a rekne mi co a jak. Ale neudelal nic…
No snad to bude v pohode jak rikas. Ja se dnes merila a zas mi to skocilo nahoru a vcera jsem ji mela dole tu teplotu. A praveze jsem ji merila az tak 5 minut po probuzeni… I to je chyba asi ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.19 14:11

No, nevim, jestli by 5 minut udělalo nějakou zásadní odchylku. Já měřila vždycky hned. Ještě se zeptám… Jak měříš? Orálně, vaginálně, v podpaží? Vaginálně je to nejspolehlivější.
Já jsem to tenkrát řekla doktorovi narovinu, že chci, aby se podíval ultrazvukem na tvorbu foliklů a že chci hormonální profil nejlépe před a nejlépe po ovulaci. Neměl s tím žádnej problém.
Na ovu testy se vykasli. Já je nikdy nedělala. Ve finále je to docela drahý a hlavně je tam dost faktorů, který test ovlivněj. Už jen to, že se nemusíš trefit přesně do tý nejlepší chvíle testování. Akorát tě to stresuje.
Určitě si vydupej ten hormonální profil s odůvodněním, že chceš vědět, jestli skutečně ovuluješ. A ultrazvuk a sčíhnutí foliklů :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.19 14:12

Jo a ještě mi tenkrát sám od sebe nabral krev na štítnou žlázou. To je taky důležitý!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.12.19 01:22

No ja merim vaginalne prave. Ale jedu na 3 smeny takze je to trochu tezsi merit pravidelne.. kazdopadne krivka je takto,,skakava,, porad.. snad to dalsi mesic uz bude lepsi.
Ja prave doufam ze mi doktor (pokud by to pokracovalo) uz nejake vysetreni udela, nebo me trefi.
Rikal ze se nemam stresovat hlavne, ze to je dulezite. Ale toho brouka v te hlave porad trochu mam. I kdyz se snazim to ignorovat, tak vzdycky rano uplne zasek na 30 sekund, ze zas ovulace nikde… :-(
A ty si to mela teda vse v poradku? Byla tam nejaka chyba u tebe?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 05:24

Asi jsem debilek. Merim to furt stejne uz!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 07:39

Mě to taky trochu skákalo a na to mi jedna doktorka (ne moje) řekla, že asi budu mít špatný poovulační hormony, když mi skoukla grafy. Ale ovulaci jsem i tak podle teploty zpětně dokázala z grafů vyčíst. Cyklus jsem měla strašně nepravidelnej. Pak mi to nedalo, skákla jsem ke svýmu doktorovi, nechala si nabrat hormonální profil, ultrazvuk (tenkrát mi řekl, že podle něj to vypadá na anovulační cyklus) no a za 3 týdny od tohohle vyšetření jsem držela v ruce pozitivní těhotenský test :mrgreen: Moje cykly byly dlouhý cca 32-45 dní jen pro zajímavost.
Víš co? Dej sem graf, až to dostaneš a uvidíme, jestli se z toho něco pozná :)
A nestresuj, určitě jsi vpořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 17:23

Co myslíte

Zdravím mám 16dni do ms a MS byla 8.12.nyni bych měla mít ovulaci podle ms aleovu test ukazuje už 5 dní tohle.viz foto. Sex máme pravidelný. mam 29az 31dni dlouhé cykly tal fakt nevím proč nemám ovu test pozitivní. nekdy poznám ovulaci někdy ne dnes mě bolí podbrisek a vajecniky a mám bíly hrudkovity vytok.

• Nahlásit
  • Citovat
24.12.19 09:56

To mas jeste dobre ze ovulaci poznas, ja teda vubec ne.. ja v tom sama tapu. Mam zpozdeni menstruace uz asi 4 dny, ovulaci jsem nenacurala nikdy a muj graf vypada jak na horske draze. Vcera jsem si delala tehotensky test a byl negativni. Takze ja vam neporadim, moje telo si ze me dela doslovne pr***. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.12.19 11:08

@Marci137 ne že bych byla nějakej ouchylák, ale docela bych ráda věděla, až to dostaneš, protože koukám dneska na ten graf jako blázen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A jak máš vlastně dlouhý cykly?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama