Prosím o radu - neshody s manželem

4.2.07 22:56

Prosím o radu - neshody s manželem

Ahojte všichni,moc vás prosím o radu co mám dělat s manželem.Pořád se hádáme kuli té samé věci a nedokážeme se pochopit.Dneska padlo slovo rozvod a tak se obracím na vás,jestli má cenu se dál hádat nebo jestli má pravdu manžel a mám ustoupit.Pravda je že jsme každý vychovaný ůplně jinak.On který nedá za nic dopustit na svoje rodiče(máme u nich udělaný podkroví),já která od 17 let žije bez rodičů a mám tudíž na samostatnej život jiný názor.Naše hádky jsou kuli penězům,máme jich tak akorát,já na mateřské,on normální výdělek,moře splátek a pořád chce v něčem podporovat rodiče.Moji rodiče se nám snaží pomáhat jak to jde a jeho rodičům jsme vlastně vděční za barák,kde můžeme bydlet ale vlastně nám ani zatím nepatří atd.Když po něm chcu ať jim řekne aby nám třeba něco málo přispěli na zateplení baráku,který je potřeba udělat a více méně se zateplí hlavně jejich spodek,tak mi na to řekne že oni nic dávat nebudou,protože to jednou bude naše atak stím nemají oni co dělat.Pořád mu říkám že oni tu můžou být ještě dýl než mi ale to on prostě nechápe.Dneska mi řekl že se nemám srát do věcí,do kterých mi nic není ale já si myslím že jako jeho žena bych měla rozhodovat sním.Nebo se pletu?Začal být na mě i dost sprostý což nikdy nebyl.Poprvé po svatbě a to je TEPRVE 3 roky přemýšlím koho jsem si vlatně vzala.Tak nevím co dál,miluju ho ale urážet se nenechám a taky mi vyhrožoval jestli budu blbě kecat tak mi jednu flákne.Řekla sem mu že jestli to udělá tak se rozvedem a on říkal ať si klidně vyzvednu papíry.Tak nevím jestli to mám udělat a počkat na jeho reakci,nebo co mám dělat.Prostě nemáme na to abysme jen tak vyhazovali peníze jeho rodičům,když moji nám pořád strkají aby sme aspoň do výplaty vyšli.Prosím poradte co mám dělat,pořád si myslím že on takovej není a snaží se mi jen něco dokazovat,jako že by konečně mohl být hlava rodiny a já jen ta blbá ženská co pere,vaří a stará se o děcko.Ještě ke všemu chceme druhý.Díky moc za vaše rady Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2114
4.2.07 23:24

No prvně bych na tvém místě početí druhého děcka odložila kvůli chování tvého manžela. O věcech byste měli rozhodovat společně. Pochopila sem že momentálně řešíte financování zateplování domu, že je to potřeba, na jednu stranu tvého manžela chápu že nechce po rodičích příspěvek přeci jen bydlíte v jejich domě (on jim jak se říká visí na krku zřejmě od narození) a jestli ste s tímto rozhodnutím ještě k tomu přišli třeba Vy. No jenže taky chápu tebe že nechceš aby šlo všechno z Vaší kapsy vlastně do cizího i když zas nevím jestli jim na bydlení přispíváte atd. To že to jednou bude Vaše je sice hezká myšlenka ale nikdy nevíš co se může stát, můžete se s rodiči např. rozhádat a nakonec nic nedostanete atd. Nejdřív by sis měla s manželem rozumně promluvit, vysvětlit si co každý z Vás očekává a prostě domluvit se na nějakém kompromisu… Hlavně tomuto ponižování ze strany manžela udělej rychlou přítrž než zabřednete to takových končim ze kterých už se jen tak nevyhrabete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.2.07 23:39

Právě že jim platíme normálně inkaso.Máme sice napojený hodiny na elektriku a plyn na ně ale platíme jim kolik si protočíme.Mě jde prostě o to že nám stejně to zateplení ani nijak nepomůže protože máme vykýře a tak tady není ani co zateplovat.Ke všemu tady bydlíme asi 2 měsíce takže když to manžel stavěl tak to co nejvíc zateplyl zevnitř a tak je tady někdy spíš jak v sauně.Takže my zaplatíme zateplení aby oni mohli šetřit za topení.Já bych si sním v klidu promluvila ale on hned vystartuje že tomu nerozumím,že to sou blbosti co říkám a že peníze vydělává on tak ať se netarám.To mi příjde hodně sprostý protože děcko sme chtěli oba a tak musel počítat stím že nás bude muset živit.Vůbec nevím co to do něho vjelo.Nikdy takovej nebyl a najednou je sprostej a zlej.Pořád mi říká že mi jde jen o peníze a mě už to fakt štve,vždyť on obírá svou rodinu o to abysme se měli né dobře ale aspoň v normě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.2.07 00:18

Predne pokud se Vase situace nevyjasni, tak bych se do zadnych pokusu o dalsi dite nepoustela. Jinak ti moc neporadim, taky jsme meli dohady kvuli penezum s tim, ze pry hodne utracim. Nastoupila jsem kvuli tomu o trictvrte roku pred koncem MD drive do prace a bylo po problemu, ale to by tvuj problem nevyresilo, navic mas prcka jeste celkem maleho. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
5.2.07 00:26

ahojty.tak to je tezky.asi by jste mely ustoupit oba.jsi jeho zena,tak mas pravo mluvit do penez atd..
zase na druhu stranu by jsi to mela brat tak,ze opravdu zatepleni baraku,nebo nova strecha,nebo cokoliv si na baraku udelate ,tak delate pro sebe.ja vim ze jeho rodice tu muzou bejt jeste dlouho,ale jednnou ten dum zdedite,tak je fer se o nej starat i kdyz by to melo jit na pul,zase ale jestly jeho rodice na to nemaj penize,tak je to lepsi nez cekat az vam barak spadne na hlavu,tak by treba bylo dobry uz tet udelat nejakou smlouvu ze barak je vas a oni jsou tam na doziti :wink: .jako aby jste pak nahodou se nepohadaly.vsechno se muze stat i kdyz mate dobre vztahy :wink:
jinak z manzelem si jeste promluvte.prece jen tak nezahodite vse hezky co jste spolu zazily.pochopila jsem to tak ze problem nastal az tet,tak procc hned mluvit o rozvodu.hezky si spolu sednete a popovidejte si o vsem ,rekni mu ze mas pravo mluvit do vasich penez a udelejte nejakej kompromis. :wink:
moc vam preju at se vse rychle urovna :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16301
5.2.07 08:44

ahojky,

je mi líto, že máš takové neveselé období. i já se to pokusím trochu rozbrat :wink:

nejvíc mne zaráží manželovo sprosté a agresivní chování, i když zatím verbální :cry: . určitě bych mu dala jasně najevo, že TAKHLE se ke mně chovat nebude.. např. ž e se starám o domácnost, společné !! ldítě apod. prostě že nejseš žádnej povl či služka v domácnosti !!!

dále ty zatrápené peníze. já bych též nechtěla strkat do domu,který není můj. podívej se na to z druhé strany. co kdyby dole bydlela tvoje rodiče… žádala bych jsi po nich peníze ? :wink: ale zejména tvůj manžel by se měl na tenhle problém podívat z jiné stránky. at si představí, že ty půjdeš do práce a on bude na rodičovské dovolené. TY pak rozhodneš, že přispěješ svým rodičům na bydlení a ON do toho nebude moc vůb ec mluvit . myslím, že se mu tohle řešení vůůůůbec nebude líbit, tak snad se umoudří a dospěje oba k nějakému kompromisu. třeba i u notáře darovací smlouvu na předměný dům :D .

o rozvodu zatím nemluvte, zbytečně to rozvíří nepěkně vášně zloby… a o druhém dětátku také zatím neuvažuj…

přeji hodně sil , Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.2.07 08:50

Já bych si sním moc ráda promluvila ale on prostě jen řekne že to není moje věc a mě to fakt uráží,když semnou mluví jak snějakou pipi která nemá kouska rozumu.Kdyby se to semnou nějak snažil vyřešit ale on hned na mě sprostě.Vždycky sme měli takovej vztah že sme ani jeden nebyli výš než druhej.Prostě sme všechno řešili spolu a nakonec sme všechno obrátili na srandu a bylo to super.Vztah sme měli nádhernej,každej nám i záviděl jak se k sobě krásně hodíme.Ještě než sme se nastěhovali do novýho tak měl pořád dost práce se stavbou a byl celkem klid ale co bydlíme tak asi nemá co dělat a svádí na mě kdejakou blbost.Já nechcu abysme se hádali ale taky nemám tu povahu abych si nechala líbit věci který nejsou pravda.Uvidíme co bude až dojde z práce,někdy vychladne a je klid ale někdy je pořád zle.Tak zatím moc děkuju za rady a snad to dopadne dobře. :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
5.2.07 09:06

Já tě naprosto chápu. S manželem jsme si opravili přízemí v domě jeho rodičů, nový krb, okna, snižování stropu, prostě všechno. Padly na to naše celé úspory.Bylo to domluveno tak, že budeme bydlet s babičkou, které se ponechá jeden pokoj. Nám zůstanou 2 pokoje a kuchyně+společné WC- no a pak vlastně vše. A v horním patře bude tchán s tchýní a manželovou sestrou. Po roce od oprav se však tchýně s tchánem rozvedli a tchán zůstal nahoře sám, my dole s jeho matkou jsme se málem „pozabíjely“. Ono to nebylo tak růžové, jak jsem si to malovala. Manžel stál naštěstí ve všem při mě, a nikdy mě neurážel ani nic podobného. Pro:,–(ila jsem si výměnu pater, tchán se svou matkou(babičkou v přízemí) a my s manželem za cenu, že půjdem zase do starého rozpadlého patra, ale budeme sami jsme šli nahoru.Patro jsme opět opravili a tchán se rozhodl přepsat dům manželově sestře. Takže jsme v podstatě opravili barák někomu úplně jinému. Už bych nikdy neinvestovala do toho, o čem s určitostí nevím, že to bude moje. Taky nechápu, proč už Vám to rodiče nepřepíšou? Vždyť je přece nevyženete na ulici? A není tvůj manžel tak trochu maminčin mazánek? Měl by si uvědomit, že má ženu a k té teď patří, a ne jen maminku!!Je hezké ji mít rád, ale ne ji poslouchat na slovo.

• Nahlásit
  • Citovat
664
5.2.07 09:13

Je to těžký. . .. Asi bych sepsala, kolik peněz je třeba na chod domácnosti, kolik na dítě, trošku peněz pro sebe a to od něj chtěla. Vem ho s sebou až půjdeš koupit malýmu boty, ať má představu kolik co stojí. Když by tě zajistil tu potřebnou částku, tak ať zbytek dá rodičům, to už bych až tak neřešila, i když by mi to pořád vadilo. Pokud budeš mít opravdu málo peněz, asi by večeřel každý den jen chleba. S papírama na rozvod bych nespěchala, to můžeš udělat vždy, snad se to uklidní. S druhým dítkem bych počkala až on bude opravdu chtít a uvědomí si, že budete znova kupovat balíky plen, možná mléko atd. . . Držím palce!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
242
5.2.07 09:36

Hlavně si dej pozor na řeči typu, že Ti jednu flákne. Ono někdy od slov není daleko k činu. Druhé dítě si zatím nepořizujte ani náhodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20108
5.2.07 10:18

Ahoj,
určitě bys jako jeho žena měla o všech důležitých věcech rozhodovat spolu s ním… nedivím se ti, že se ti nechce investovat do baráku, který není tvůj, ale opravdu asi není špatné podívat se na to z druhé strany (jako že tam bydlí tvoji rodiče).
Co je podle mě ale horší je, že je na tebe sprostý a vyhrožuje ti, že to jednu flákne. Naprosto souhlasím s tím, že když o tom mluví, k facce nebude daleko. A to bych si být tebou rozhodně líbit nenechala. Vztah dvou lidí je dle mého názoru i o vzájemné úctě, jeden druhého si prostě musí vážit, jinak to nikdy nebude rovnocenné partnerství. Pokud se to bude ještě stupňovat nebo se to ani nezlepší (ono ani urážení a nadávání není nic moc) asi bych o rozvodu uvažovala. Nechtěla bych, aby prcek vyrůstal v takovém prostředí a musel to poslouchat - těžko by si pak v budoucnu asi vážil vlastní ženy, že.
Vůbec ti to rozhodování nezávidím, ani nechci tvrdit, že rozvod je jediné řešení, ale zkus si představit, že takto budeš žít třeba ještě 50 let.
Ale druhé dítě bych si teď nepořizovala ani náhodou.

Přeju hodně síly a hlavně ať jsi se svým konečným rozhodnutím spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
5.2.07 10:33

Pokud s ním nebude rozumná řeč, co takhle zuksit poradnu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
5.2.07 10:58

No, ono je to tezke. Hlavni problem je asi souziti dvou rodin a pece o jeden dum. Sice neni spatne se na to podivat z druhe strany, ale nevim, jak jste to financne resili predtim. Jestli vam dali byt jen tak a vy jste si ho jen opravili, tak bych jim asi to zatepleni zaplatila a brala bych to jako castecne splacene bydleni. Ty rodinne veci jsou vzdy osemetne, protoze je u nich tendence vse resit jen ustni dohodou a pak to dopada docela spatne.

A ted k manzelovi. Pokud s tebou nebude chtit komunikovat a je to dlouhodobe, tak bych se asi uchylila k rozvodu. Jste manzele od toho abyste se rozhodovali spolecne. Dalsi dite v takove situaci urcite nee. Je to psychicky narocne a pokud je nejaka sance, ze zustanete spolu, tak dite by ji podle me zmensilo. Budete pod vetsim tlakem…Ty budes nevrla a nevyspala. Manzel bude nervozni jeste vic, protoze se mu domacnost opet otoci vzhuru nohama.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2786
5.2.07 11:45

Ahoj :)

Ja to vemu strucne jestli to nevadi…nevim jak se mas zachovat ty,ale ja bych se zachovala asi takhle…

• v zadnem pripade ted druhe dite, nic to neresi a problemy se prohloubi
  • zateplovat? proc ne, ale s papirem v ruce, ze barak je vas alespon z casti…
  • nemas co mluvit do financi a chodu rodiny? OK…sve penize bych pouzivala ciste pro sve ucely… nastesti se zvysil rodicak…
  • a jak rikaly holky, hodit na papir co kolik stoji, rozpocet na domacnost dat mu to pod nos…a kdyz ty nesmis mluvit do jeho financi,on nesmi mluvit pak do tvych…za jidlo pro vsechny a byt bych neutratila ani korunu
  • pokud by nepomohla domluva, hledala bych bydleni jinde..on si to pak rozmysli jestli rodicum spravi barak a bude tam bydlet sam a nebo bude se svou rodinou jinde
  • souziti na baraku chce obrovsky kus tolerance od vsech a hlavne od mladych..znam to taky…nicmene nejsem zastancem toho ze mladi dotuji stare ci stari mlade…je to jen na domluve a nikdo to nema jednoduche.

Drzim palce a pevnou ruku na takoveho chlapa.

nat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
5.2.07 12:59

Ahoj,

naprosto souhlasím se vším, co tady holky napsaly. Kompromisy a tak.

A k tomu manželovi - nemá třeba nějaký stres v práci? Protože třeba můj manža, taky vždycky desnej pohodář, má teď v práci fakt fofr, zodpovědnost a tak a chodí domů občas docela nervní.. Pak se teda uklidní a vše je v pohodě, hrubý na mě nikdy nebyl.

ale ta práce může dělat svý..

A na rozvod se zatim vyprdni, tyhle věci se nesměj řesit v afektu.

Držim palce, ať se vše urovná!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama