Autosedačka pro 3letého 13 kg

Anonymni
17.12.08 21:49

prosim o radu s autosedackou

Dobry vecer vsem maminkam,jsem cerstva ridicka a nevim si rady s vyberem autesedacky pro naseho syna.V lednu mu budou 3roky,ale je hubenour a vazi asi jen 13kg.Ovsem je zase dlouhan a meri skoro metr,takze nynejsi autosedacka nam prijde,ze je mu jaksi diky te delce mala.Mame Maxi Cosi Priory,ktera je do 18kg,ale lamu si hlavu,jestli nevadi,kdyz mu ty nohy proste visi…Nasla jsem na MMB tuto,myslite,ze je to dobra znacka? Je jich tolik na trhu,ze nevim kterou…a take nejak cenove prijatelnou…Mocinky vsem diky za tip.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1762
17.12.08 22:39

Ahoj,
já myslím, že jde hlavně o hlavu a ta myslím trochu přečuhovat může, ale nevím. Naše Petí je lehká a ještě mrňavá.
Cybex je určitě dobrá sedačka.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
18.12.08 08:33

Jako jak mu visí nohy????? To je snad normální, ne????????????????? ¨
Ty bys chtěla, aby měl nohy na autosedačce? To mají snad jen mimina.
Hlava nemá přesahovat, ale nohy? Cybex máme a je dobrá. Ale nohy mu dolů budou čučet určitě.
Nebo jsi myslela, hlavu, že čouhá??????????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
18.12.08 08:36

Anonymní, pokud synovi nepřečuhuje hlava nad okraj sedačky do úrovni očí, tak v ní může být, nohy viset budou, to visí každému dolů.
Do další sedačky 15-36 musí mít 15 kg( vážit oblečeného), což tedy nemá, takže by to chtělo ještě chvilku počkat.
Ta sedačka z odkazu je Cybex Solution, z bezpečnosti dobré, ale je u ní potřeba min. 100cm na výšku( kromě těch povinných 15kg)
z 15-36, které jsou kvalitní tak Römer( 94cm) Maxi-cosi(96cm) Concord (98cm) Cybex (100cm) číslo v závorce je min. výška na tuto sedačky a vždy 15 kg
jinak kvalitní sedačka má dobré bezpečnostní testy, všechny testy jsou zde: http://www.autosedacky.estranky.cz/…esty-a-videa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.14 08:02

Nechci zakládat nové téma, tak píši sem. potřebovala bych poradit s výběrem autosedačky. syn má 2,5 roku, zhruba 13 kg a 90 cm. Doteď jezdil v autosedačce chicco (0-13 kg), ted je mu už očividně malá. dívala jsem se cybex isis (fix) nebo cybex isis cobblestone - ale to jsou s pultem a nemáme odzkoušeno. poradíte mi ještě nějakou autosedačku bez pultu? ještě jsem objevila cybex solution, ale chápu správně, že dítě je připoutané pásem auta? to už se nevyrábějí s 3 nebo 5 bodovým pásem?
děkuji :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5869
22.1.14 08:05

@růženín solution je pro starsi deti. Musi mit minimalne 100cm a 15kg. Je to kategorie 15-36kg
Ty se poohlidni po kategorii 9-18kg s 5ti bodovym pasem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.14 08:12

@růženín
Ahoj. My používáme autosedačku od SPARCO. Máme tedy tu menší od 0 měsíců, ale jsme naprosto spokojeni. Ta větší je od 9 kg do 36 kg a má 5bodové pásy.

Příspěvek upraven 22.01.14 v 19:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2899
22.1.14 08:19

Zdravím máme cybex s pultíkem, malej má 20 měsíců, 82cm a 10,6kg. Neměnila bych za nic… pultík výbornej, první ěc je že je chráněn při nárazu jako airbagem, podle mě je to nejbezpečnější autosedačka. Zvykl si na něj velice rychle a jezdí si po něm autíčkama… říkáme mu že je to jeho stoleček… za mě určitě pultík, navíc dle dtestu a ADAC (německý automobilový klub) jsou tyhle cybexy pultíkový jedny z nejbezpečnějších sedaček. při výběru jsem to studovala i recenze několik týdnů a po zvážení jsme měli jasno :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
915
22.1.14 08:36

Mame kiddy phoenix s pultikem a nicemu nevadi, zda se mi, ze s pultikem se lip vyspi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4675
22.1.14 08:39

My máme Römer King Plus, malej má skoro 19 měsíců, 86cm a 11 kilo a naprostá pohoda, jsme spokojení, v ADACu vyšla dobře, takže pro nás byla jasná volba

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
22.1.14 08:56

@růženín nejprve klobouk dolu. Udrzet ditko do 2,5 let ve vajicku v protismeru to smekam a divim se ze se s 90 cm vejde 8o
Ale k dotazu. Ano u solution je pripoutany jen pasem auta, ale on je na to jeste maly, takze tu urcite ne.
Na tvem miste i vzhledem k velikosti prcka sla uz do sedacky 9-36 kg. Z 9-18 by asi pomerne rychle vyrostl. Ne vahove ale vyskou, i kdyz je to samozrejme otazka. Z tech dobrych jsou super pultikovky cybex nebo s pasy romer. U obou se mezi 15-18kg odstrani pultik nebo vnitrni pasy a mas normalni tu vetsi sedacku 15-36 kg ;)
Urcite isofixovou verzi pokud mate v aute isofix.
Mame cybex pallas muzu jen doporucit. Pultik podle me je problem akorat v hlavach nektrych rodicu :oops: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.14 09:02

Pultíkovou jsme nechtěli, viděla jsem video, kde při převrácení auta přes střechu dítě z této sedačky vypadlo. ADAC tohle netestuje, stává se to totiž „jen“ v 5-10% případů nehod.
Máme Römer Safefix plus a zatím spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16365
22.1.14 09:10

@eetkikinka a vsimla sis na tom videu ze to bylo asi az pri treti otocce navic s figurinou ktera podle me do te sedacky absolutne nesedela :nevim: vsude jsem cetla kolem 5% takze podle me zbytecne strasis. Navic bouracka ve velke rychlosti kde to auto pujde pres strechu uz je uplne o necem jinem. A kdyz ti z auta zbyde plechovka sardinek sedacka uz bude uplne jedno. Myslim ze si jako mnoho lidi neuvedomujes ze sedacka je konstruovana na bezny provoz prevazne mestsky. Chtit po ni aby ochranila dite v aute ktere to naroluje pod kamion je bezbreha utopie ;)
Jinak nic proti vyberu ale tvemu ditku neni ani rok a pul, ale zakladatelky je o rok starsi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.14 09:18
Jistěže, dle vkusu každého soudruha. Nepředpokládám, že si zakladatelka vybere jen podle diskuse na emiminu. Dotaz zněl
@růženín píše:
poradíte mi ještě nějakou autosedačku bez pultu?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.14 09:33

@quinny nebyl doted ve vajíčku, ale v obyčejné sedačce, auto jsme neměli, tak jsme ani moc nejezdili takže na občasné přesuny ( a pro případ nouze) jsme měli autosedačku, co nám donesl táta od nějaké známé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama