Prosim o radu - smecta na prijem?

14.6.15 17:30

Prosim o radu - smecta na prujem?

Holky, prosim poradte. Mala ma prujem a zelenou zapachajici stolici. V detske nemocnici mi rekli, ze je nemocna a ze ji mam dat probiotika, coz jsem samozrejme udelala uz pred tim. Doufala jsem v nejakou radu nebo neco, ale doktorka mi nnic neporadila. Ptala jsem se ji na Smectu, muze se uz od narozeni, tak mi dala letacek a zas nic. Mate prosim praktickou zkusenost, jak dat smectu 3m miminku, plne kojenemu? Neodstrikavam mleko, nejde to. Koupila jsem strikacku a chci ji to dat do pusinky, ale vubec nevim kolik nebo jestli to treba vic nenaredit, preci jen je to jil, ona to mlickem treba moc nezapije, tak aby ji to nezabetonovalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1053
14.6.15 17:56

Mne holka Smectu odmitala, kvuli te hnusne chutu(i ja s tim mam problem),zabral ji Hylak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 18:23

Tak ja jsem ji dala zatim strikackou 2ml, bala jsem se, ale ona to chudinka vsechno spolykala. Az se probudi, dam ji dalsich 5, snad to pomuze, ma hrozne bolesti a je uplne vycerpana. Nesnasim tu doktorku za to, ze nam nic neporadila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
478
14.6.15 19:20

Já bych dala asi taky hylak, malá byla ve 3 měsících v nemocnici a chytla tam průjem, před každým mlíčkem jsem dávala hylak a pomohlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 19:27

@aledud hylak nemam, ale jina probiotika a ta ji dam taky. Ted ji potrebuju zbavit tech strasnych kreci :roll: uz se trochu uklidnila, nechci to zakriknout, ale snad to bude lepsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.6.15 19:28

Ahoj. Mne v lekarne doporucila Smectu primo na prujem a kombinovat to s Hylakem, aby to vylecilo to zaludecni prostredi. U nas to vzdy zabere. Hlavne ta Smecta okamzite. Tak drzim palce :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
14.6.15 19:29

One smecta nic neleci, jen zastavuje prujem - zhusti stolici. jinak zazivani ani zaludku nijak nepomuze, takze u miminka mi to prijde v podstate zbytecne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18655
14.6.15 19:34

@Chocolatelover Jo, měla jsem smectu, rýžový odvar a lactobacili naordinované u tříapůlměsíčního na průjem. Plus dál plně kojit.

@Ali-Ali Smecta by dle mé dr. měla mít něco jako antitoxické účinky a navázat na sebe a neutralizovat nějaké ty humusy ve střevě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
14.6.15 21:17

@Svistice
jo? tak to svou poznamku beru zpet. mi prave kdysi doktrorka rikala pred dalekyma cestama, at si smectu beru, ze pomaha prujem zastavit, ale ze neleci podstatu.
ale asi hlavne zalezi na tom, v cem ten problem spociva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
14.6.15 21:25

Smectu jsem dětem párkrát dávala, většinou „násilím“- stříkačkou do pusy, bohužel to často vedlo k následnému pozvracení (kdo ochutnal, nediví se :lol: ). Letos v zimě jsem s mladším skončila na infekci na infúzích (nějaká virová gastroenteritida) a tam mi doktorka říkala, že na infekční průjmy (což jsou téměř všechny) se Smecta a podobné léky nemají dávat, protože účelem není zastavit stolici, ale vše „infekční“ vyloučit. Ale že v lékárně to pořád každému cpou :mrgreen:. Základem léčby je dostatečná hydratace a dietní opatření. Ale takhle malému capartovi moc ovlivnit dietu nelze, tak zkusit do něj dostat nějaký ten rýžový odvar :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.15 14:49

Smecta nema vliv na vylucovani, nezastavuje, nezpomaluje ani nezrychluje stolici. Leci tim, ze ten jil do sebevabsorbuje toxiny vylucovane viry a bakeriemi a zaroven chrani strevo. Nakonec jsem male davala strikackou po 5ml 1 sacek rozmichany v 50ml vody a musim rict, ze ji to uzasne pomohlo, temer hned ji to zbavilo kreci. Pak jsem dosla k peciatricce a ta me take vystrasila s tim, ze z toho bude mit mala zacpu. Smectu jsem tedy vysadila a male se ty strasne problemy a bolesti vratily, protoze v ni byly jeste nejake ty viry a zase se namnozily:((( pak jsem si teprve poradne precetla, k cemu smecta je a jak funguje a zjistila, ze mi doktorka rekla blbost. Smectu pouzivame od pondelniho odpoledne, za den ji dam ani ne pul sacku, kdyz to sectu, a krasne ji to pomaha. Bala jsem se zbytecne. Navic asi pozna, ze to leci, protoze to dobrovolne pije chudacek muj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6022
15.8.19 17:00

Pozor na zmeny, smecta az od dvou let:

http://www.sukl.cz/…ravku-smecta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...