Ekzem na rucickach... Hrozný...

slunickoo
4.1.10 10:29

PROSIM POMOOOOOC...

Ahoj,prosim o radu, uz nevime,jak dal.. Nas Filipek ma ekzem na rucickach..

Cele telicko ma ciste,hladke,bez ekzemu, obcas maly flicek.. ale rucicky ma zedrapane do krve,prstiky,hrbet ruky, uplne do ziveho.. Mazeme a mazeme, vyzkouseli jsme vse mozne.. LENIENS, INDULONU, LINOLU, koupele, Masti s kortikoidem, bez kortikoidu, s antibiotikem,atd.. Proste fura.. ale NIC!!!

Filipek uz breci,jak ho to boli, ma to opravdu osklive, do ziveho rozdrapane.

Mate prosim nejakou radu, co s tim???

Ty rucicky vypadaji,jako by nebyly jeho, kdyz ma cele telicko ciste.. je to opravdu osklive a bolave..

Dekuji a preji vsem krasny novy rok..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

123
4.1.10 10:31

SUDOCREAM.

• Nahlásit
  • Citovat
1024
4.1.10 10:38

Takto měla Viki ve 2 letech-záda jeden oheň,měla to v hrozném stavu…nechceš zajít ke kožní?Nám předepsala několik mastí,žádný nezabral,jen jeden,ale ten je na předpis,název už nevím,byl ale s hormony,tak jen na krátkodobé použití a ten zabral,kupodivu od té doby-nekecám-polevilo,sem tam jsme mázli Excipial krémem a ted v 6ti je bez ekzému.
Držím palce,at je bobečkovi brzy líp :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5000
4.1.10 10:39

Nemuze to byt alergie? Nemam zaple podpisy (tak nevim jestli je to ten mladsi nebo starsi - kolik mu je), ale bracha mel na lepek a laktozu a mel mokvave fleky na rukach… co doktorka?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1553
4.1.10 11:06

Taky bych zkusila přímo odborníky - kožní, nejlépe dětské, u nás je to v nemocnici. Ale tam jsi asi už taky byla, když jsi zkoušela masti s kortikoidy, ty nám teda zabraly. A jestli ho to svědí, a proto se pak škrábe a bolí ho to, tak zkus Fenistil kapky. Malý je dostal, aby ho ekzém nesvědil a neškrábal se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2589
4.1.10 11:31

Já mám na svědění ekzému na rukách teď čerstvě vyzkoušený konopný olej, zrovna jsem ho zas musela ráno mazat. Nevím, jestli je to náhoda, nebo ne, ale zatím pomáhá. Existují i různé další konopné masti, krémy- možná jste už taky zkoušeli…
Jinak se taky přimlouvám za nějaké imunotesty, když ho to takhle hodně trápí (sama jsem nebyla, ale s dítětem nás poslali právě z dětského kožního- kolem 1-2roků ji to trápilo, nenašlo se nic a naštěstí to pak samo polevilo, ťukťuk!)- třeba se vám ujasní, čím to je, a budete to moct vyřešit rovnou od základu. Držím palce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
slunickoo
4.1.10 11:47

Holky,zkouseli jsme i kapky, Fenistil, Zyrtec, i konopnou mast mame.. uz fakt nevim, brecela bych nad jeho rucickama, je to sileny, takove to nikdy nemel..

A testy na alergii mame NEGATIVNI.

• Nahlásit
  • Citovat
2480
4.1.10 12:00

Ahoj!

Testy nejsou 100%, takže i když vyjdou negativní, nemusí to tak být. Chce to vyzkoušet eliminovat příp. alergen…, to bývá přesnější.

Kolik Filípkovi je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7858
4.1.10 12:01

Jani kam chodite na kožní?Vím že už s tim bojujete docela dlouho.Mám kamaradku kožařku,ted bude mit svoji ordinaci v Liberci,ve středu s ni budu mluvit a můžu se ji optat jestli by si s tim nevedela rady,jasný že by to musela vidět pokud budeš chtit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10766
4.1.10 12:16

Ahoj, já teda nemám dítě ale můžu napsat co pomohlo mě. Vyzkoušela jsem kde co už od děcka a nakonec mi zabral Advantan krem a to téměř okamžitě a exém se vrací jen hodně hodně mírně tak 2× do roka při změně počasí.
Jen by ses musela optat, jestli můžou děti. Hlavně je to na předpis. ALe není to kortikoidní, naopak kožní mi řekla že je to jeden z nejslabších krémů a mně zabral.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
4.1.10 13:43

Měla jsem za to, že Advantan je s obsahem kortikoidů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lendulas
4.1.10 13:50

My jsme meli problemy s kuzi,vubec se to nelepsilo,ekzem byl horsi a horsi, az se malej dostal do spitalu,tam mu ze steru zjistily streptokoka a pichali mu penicilin.Jinak mu potom pomohla mast Endiaron,tak zkuste.

• Nahlásit
  • Citovat
7858
4.1.10 13:56

Advantan obsahuje kortikosteroidy a nam taky moc pomohl,Bara když byla mimčo tak měla v mistě pleny ekzem a fakt ošklivej až do masa a já měla na rukach taky,Advantan nam zabral suprově.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
4.1.10 14:01

Ahoj,
zkuste koupele v černém čaji. Nám zatím zabral u obou…krásně jim to zklidnil…
Má to suché? Tak hodně promazávat (to určitě víš…) Já mažu obyč vazelínou z lékárny (nesmí být voňavá…) a dobře promazává i purelan - 100% lanolin od Medely.
Hlavně ne heřmánek!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
slunickoo
5.1.10 11:00

Holky, diky, diky..

MISO, mas SZ..

Ted jsem jeste nasla krem od OILATUM, uvidime, ted se neskrabal v noci, ale ma to sileny, rozdrapany do ziveho..

Mame i koupele od OILATUM a zda se to po te koupeli byt super, ale co dal??

Suche to ma jako trout, tak mazeme a mazeme a mazeme, i ve skolce mazou..

Filipkovi je pet a pul..

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama