Antikoncepce Katya a antibiotika Biseptol

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Áňa Máňa
Povídálka 25 příspěvků 03.01.19 13:28
Prosím, poraďte mi někdo!!

Ahoj :) omlouvám se ta ten titulek, ale opravdu potřebuji pomoct, nebo budu mít nervy :,( Máme doma takový problém. Beru antikoncepci Katya už asi tak 9 měsíců a předevčírem jsem začala brát antibiotika Biseptol. Nějak mi to nedošlo a když jsme spolu měli s přítelem sex, tak 1.1. došlo k ejakulaci do pochvy, jinak provádíme přeruš. soulož i přestože beru HA, spolehlivě tak jak se má. A chtěla jsem se zeptat, sníží mi Biseptol spolehlivost antiko? Mohla bych z toho předešlého pohl. styku otěhotnět? Sex proběhl ráno a odpoledne mi byla daná antibiotika, která beru od večera toho samého dne. Googlila jsem, co se dalo, ale někde se píše že snižuje spolehlivost a někdy že ne :nevim: už nevím co mám dělat, můj doktor mi vysvětlení řekl zcela nejasně :,( a já těhotná být nemohu. DěkujI

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lendie
Zasloužilá kecalka 616 příspěvků 03.01.19 13:30

Tak si skoc pro pilulku po… ta se ma vzit do 72 hodin. Cim driv tak tim lepe.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 03.01.19 13:30

Sex byl před těmi antibiotiky, chápu to dobře? To by dle mého nemělo mít vlit. Ono to snížuje účinnost antikoncepce, ale určitě ne pozpátku.

Adula99
Stálice 51 příspěvků 03.01.19 13:31

Pokud si chces byt 100% jista a ani doktor ti nemohl dat jasnou odpoved, tak si kup Postinor, je do 72 hodin po styku. Ale nechapu, kdyz nemuzes byt tehotna, proc to resis az ted?

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 03.01.19 13:34
@Áňa Máňa píše:
Ahoj :) omlouvám se ta ten titulek, ale opravdu potřebuji pomoct, nebo budu mít nervy :,( Máme doma takový problém. Beru antikoncepci Katya už asi tak 9 měsíců a předevčírem jsem začala brát antibiotika Biseptol. Nějak mi to nedošlo a když jsme spolu měli s přítelem sex, tak 1.1. došlo k ejakulaci do pochvy, jinak provádíme přeruš. soulož i přestože beru HA, spolehlivě tak jak se má. A chtěla jsem se zeptat, sníží mi Biseptol spolehlivost antiko? Mohla bych z toho předešlého pohl. styku otěhotnět? Sex proběhl ráno a odpoledne mi byla daná antibiotika, která beru od večera toho samého dne. Googlila jsem, co se dalo, ale někde se píše že snižuje spolehlivost a někdy že ne :nevim: už nevím co mám dělat, můj doktor mi vysvětlení řekl zcela nejasně :,( a já těhotná být nemohu. DěkujI

Když se bojíš mít dítě, tak nedelej sex…

Áňa Máňa
Povídálka 25 příspěvků 03.01.19 13:35

@Adula99 protože mi nejdřív nedošlo, že antibiotika mohou mít vliv na spolehlivost HA.. :?

Áňa Máňa
Povídálka 25 příspěvků 03.01.19 13:37

@Veru1987 ano, pohl. styk byl před antibiotiky..no já jsem četla na internetu vše ohledně toho a a ve většině případu tam doktoři psali, že nesnižuje spolehlivost HA, ale někde zase psali že ano.. :( jsem z toho zoufalá, antibiotika mam na týden :(

Áňa Máňa
Povídálka 25 příspěvků 03.01.19 13:39

@Delaltctrl no tak s přítelem se milujem a jsme spolu 2 roky (je mi 18), ale ještě studuji a prostě dítě si opravdu nemohu dovolit :( já mu jindy nedovoluji to “pustit” do mě, teď to byla vyjimka a hned poté mi nasadili antibiotika na týden :( mám z toho strach, jinak praktikujem přerušovanou a HA beru tak jak mám.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 03.01.19 13:40
@Áňa Máňa píše:
@Delaltctrl no tak s přítelem se milujem a jsme spolu 2 roky (je mi 18), ale ještě studuji a prostě dítě si opravdu nemohu dovolit :( já mu jindy nedovoluji to “pustit” do mě, teď to byla vyjimka a hned poté mi nasadili antibiotika na týden :( mám z toho strach, jinak praktikujem přerušovanou a HA beru tak jak mám.

Sex není pro deti i když ho můžou dělat, musíš počítat se vším…

Veru1987
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 03.01.19 13:41
@Áňa Máňa píše:
@Veru1987 ano, pohl. styk byl před antibiotiky..no já jsem četla na internetu vše ohledně toho a a ve většině případu tam doktoři psali, že nesnižuje spolehlivost HA, ale někde zase psali že ano.. :( jsem z toho zoufalá, antibiotika mam na týden :(

tak já nevím příjde mi že když to bylo před tak to nemělo co zatím snížit tu účinnost. Nebo jak radí holky raději pilulku po

Uživatel je onlineMollify83
Zasloužilá kecalka 591 příspěvků 03.01.19 13:48

Ano antibiotika můžou snížit účinnost, ale ne zpětně, buď v klidu a nehuntuj si zdraví zbytečnou pilulí. Hlídat se musí po dobu užívání antibiotik a pro jistotu do konce cyklu - takhle mi to bylo řečeno nedávno když jsem antibiotika dostala já, a to hned dvoje plus kapky.

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 69353 příspěvků 03.01.19 14:00
@Áňa Máňa píše:
@Veru1987 ano, pohl. styk byl před antibiotiky..no já jsem četla na internetu vše ohledně toho a a ve většině případu tam doktoři psali, že nesnižuje spolehlivost HA, ale někde zase psali že ano.. :( jsem z toho zoufalá, antibiotika mam na týden :(

snižuje, je to i v příbalových letácích. A že byla antibiotika po sexu až je irelevantní, spermie vydrží v těle až pět dnů. Spíš, cyklus bude pravidelný V jaké fázi toho cyklu jsi? Kolikátý den cyklu byla soulož? Z toho se dá vycházet.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 03.01.19 14:03

Česnek je přírodní antibiotikum. Spermie zabíjí taky. Jeden stroužek na provazku vložit co nejdál a nechat do druhého dne by mohl pomoci…

Hvězda diskuse 69353 příspěvků 03.01.19 14:03
@Veru1987 píše:
tak já nevím příjde mi že když to bylo před tak to nemělo co zatím snížit tu účinnost. Nebo jak radí holky raději pilulku po

HA zabraňuje dozrávání vajíček a ovulaci, kde není vajíčko, není co oplodnit. Antibiotika snižují účinek té blokace, nebo mohou snížit, takže vajíčko může dozrát, pak je co oplodnit. A spermie vydrží až pět dnů, takže je jedno, co bylo dřív a co později.

Hvězda diskuse 69353 příspěvků 03.01.19 14:03
@Delaltctrl píše: Česnek je přírodní antibiotikum. Spermie zabíjí taky. Jeden stroužek na provazku vložit co nejdál a nechat do druhého dne by mohl pomoci…

no prosím tě, ještě takové koniny jí raď

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Zdrogovali je a svázali! Reportér tvrdí, že zná pravdu o záchraně thajských fotbalistů

Už půl roku uplynulo od záchranné akce, která měla za cíl dostat dvanáct... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >