Bolavá prsa - prosím o radu

Anonymní
9.9.21 06:53

Prosím radu. Bolavá prsa

Dobré ráno. Poradí mi nějaká maminka prosím? Včera jsme byli s miminkem propuštěni z porodnice domů. Malá se narodila Kp sekcí. Byli jsme tam 4 dny během kterých jsme se pokoušeli o kojení jenže malá měla žloutenku a byla více spavá a kojení nám nešlo jen třeba na chvíli potáhla bradavku a pak už neměla zájem. Doma jsme to včera zkusili ale nejeví dlouho zájem prostě bradavku asi nechce. Mě se ale nalila prsa a začínají pobolívat. Moc vás maminky prosím o radu. Mám odstříkávat nebo jak si pomoci pokud malá prso nechce děkuji mockrát.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
262
9.9.21 07:02

Pořiď si odsávačku. Pokud jí teda své mléko chceš dávat. Každé krmení ji zkus priložit, pak odsaj a dej přes stříkačku (malíček). Třeba se časem chytne. Pokud kojit nechceš, odsávej jenom do úlevy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
9.9.21 07:03

Pokud si chcete udržet laktaci, tak určitě odstříkávat po každém pokusu o kojení, nejlepší co 3 hodiny, hlavně v noci. Mám předčasné narozené dítě, takže jsem od začátku musela odstříkávat, i když jsem ho neměla u sebe. Kojila jsem do roku a půl, takže se to vyplatilo.
Na bolave bradavky buď med, tvaroh nebo zelné listy. Ty mi pomohly hodně i od nalitych prsou. Během minuty byl list úplně horký, tahá to krásné z prsu tu horkost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
9.9.21 07:03

Pokud si chcete udržet laktaci, tak určitě odstříkávat po každém pokusu o kojení, nejlepší co 3 hodiny, hlavně v noci. Mám předčasné narozené dítě, takže jsem od začátku musela odstříkávat, i když jsem ho neměla u sebe. Kojila jsem do roku a půl, takže se to vyplatilo.
Na bolave bradavky buď med, tvaroh nebo zelné listy. Ty mi pomohly hodně i od nalitych prsou. Během minuty byl list úplně horký, tahá to krásné z prsu tu horkost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24358
9.9.21 07:11

Určitě odstrikat, ideálně koupit odsávačku a odsavat, to odsate mléko můžeš pak miminku dat, když špatně saje. Pokud to nepůjde, zavolej si laktační poradkyni, ukáže ti, jak se mimco správě prisavat. Jinak před kojením prsa nahřát, po kojení zchladit, pokud by tě to hodně bolelo a dělaly se boule, tak můžeš dát tvarohový obklad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25867
9.9.21 07:45

Pokud by prsa začala být horká a tobě by lezla nahoru teplota, tak krom již zmíněných rad (odsát, po odsátí chladit), tak si dej klidně 2 paraleny.
A určitě si zavolej domů laktační poradkyni.
Koj miminko jen v plence, tělo na tělo, během kojení budit (šimrat pod bradičkou, zatahat za uční lalůče, otřít navlhčenou žínkou.
A miminko nemá mít v prse bradavku, ale celý dvorec, jinak se Ti uděají praskliny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
642
9.9.21 08:11

Podívej se na mamila.sk , tam najdeš o kojení úplně vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14661
9.9.21 08:19

Chces kojit?
Pokud ano, tak na tom makni, jde to i se zloutenkou.
Zahod flasku a malou krm po malicku strikackou. Co nejcasteji ji prikladej, prso predtim nahrej a rozmasiruj v teple sprse, aby ji to dobre teklo. Pri kojeni ji nenech usnout, simrej na brade, bud ji.
Po kazdem kojeni jeste odsaj odsavackou.
Jakmile se ti zacne poradne prisavat, mas vyhrano.

A idealne si na to vsechno pozvi dobrou laktacni poradkyni.

Bude to ted chvili piplacka, ale jde to a stoji to za to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.9.21 14:59

Přesně jak psaly holky, masírovat a po každém pocucnutí odstříkat nebo odsát, podle potřeby. Někdo odsávat nemusí a mléko teče samo po odstříknutí a některá holka je bez odsávačky nahraná. U nás se doma snažil i můj muž a pomáhal mi, když jsem se divila, že mu to tak jde, tak mi lezl na nervy přirovnáním, že je z vesnice a dojil doma jejich kozu :lol: Dodnes nevím, jestli to myslel jako vtip, nebo měl tu drzost, říct mi tohle vážně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat