Prosím rady a tipy. Dovolená Chorvatsko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
492
11.1.22 16:54

Prosím rady a typy. Dovolená Chorvatsko

Dobrý večer.
Přemýšlíme v létě o dovče v Chorvatsku.
Jelikož to bude naše úplně první dovolená autem, ráda bych Vás poprosila o nějaké rady, typy…v Chorvatsku jsem byla naposledy jako malé dítě, takže nemám ani tušení na jaká místa koukat.
Kde je to třeba nejhezčí? Ale né zas moc daleko…Máte někdo přímo nějaký typ na ubytování?? Chtěla bych nejlépe oblázkovou pláž, která nebude moc daleko. Kdyby bylo i nějaké vyžití pro děti, tak to by bylo vůbec parádní…
Taky by mě zajímalo kolik cca může stát cesta? Vůbec nemám představu. Dálniční známky, mýtné…Kde je dobré tankovat?
Kolik třeba počítat, že se utratí za jídlo? Asi bychom si i vařili, ale tak párkrát bych určitě chtěla někam zajít…
Co je ještě dobré vědět před cestou?
Jedeme 2 dospělý+ 2 děti. Přemýšlím jestli vzít i psa, ale o to by to bylo asi komplikovanější…
Děkuji za každou radu a typ, chci mít nějakou představu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6709
11.1.22 17:38

Dálniční známky - Rakousko cca 10€, mýto podle toho, kudy jedeš, my tuším platily jen Taury, cca 10€ tam, dtto zpět. 30€ tuším slovinská dálniční známka. Rakouskou známku si můžeš zařídit v předstihu přes net, nebo ji kup v Německu, bo v ČR jsou jen zloději. Slovinskou známku kup v Rakousku. Občas se tu najdou idioti, kteří si slovinskou známku nepřilepí a pak ji tady přeprodávají, ale osobně tyhle cikánské móresy nepodporuji. Tankovat je dobré mimo dálnice, kde je palivo výrazně dražší, pro nováčky je občas novinkou, že na německých a rakouských dálnicích není pumpa na každém kilometru jako v ČR. V Chorvatsku u moře jsou ceny v obchodech podobné našim, ceny v hospodách jsou vyšší. Konkrétní ubytko si chce asi vybrat dle vlastních preferencí, pes není problém. Pokud nejsi z jihu ČR, tak doporučuji cestu rozdělit na půl a přespat někde v Rakousku a s něčím to spojit. Magory sedící za volantem 12hod nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7142
11.1.22 17:47

Plný net informací
klidně jeďte jen na Istrii, za noc jste u moře :dance:
https://loudavymkrokem.cz/…-chorvatsko/
mně se líbí v Chorvatsku od Istrie až po Dubrovnik - jen berte boty do vody a počítejte s tím, že jsou na jídlo apod. dost drazí..
https://magazin.aktualne.cz/…cc47ab5f122/
pro malé děti je lepší písek (Itoška apod), nepíšeš, jak jsou děti staré, počítejte s ostrými šutry…
pokud máte děti maličké, tak doporučuji v Itálii Palmovou riviéru, pozvolné moře na bábovičky a tak..
ale jinak za mne je to chorvatské azuro moře topka a třeba loni v egyptě bylo v naší zátoce tak hnusné moře, že jsem si na to chorvatsko teda každý den s nostalgií vzpomínala…
a pokud jde o apartmány, tak jelikož jste nezcestovalí, tak radši přes cestovku a hledejte bydlení opravdu velmi blízko pláže.. nakonec bývá otravné se někam vléct s dětmi třeba skoro kilák tam a zpět 2× denně tam a zpět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat