Jeli byste na dovolenou?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 22:34

Jeli byste na dovolenou?

Mám dilema a jelikož manžel nemá rád, když věci moc probírám a pitvám, jdu si pro názory za Vámi.
Dnes mi nasadila mamka brouka do hlavy jestli bychom letěli letos s dětmi k moři.
Samozřejmě, že bychom rádi, jen se bojím co vše nás tento rok čeká a jestli se zbytečně nevydáme z hodně peněz. Kdyz už bych někam jela, tak mám nějakou představu kam a co tam chci aby bylo. Takže taková dovča by vyšla cca přes 50tis. Chorvatsko autem ani autobusem u nás asi nepřipadá v úvahu… Bulharsko vůbec.
Je to dost peněz, ale zas si říkám kolikrát se ještě i s dětmi k moři dostaneme? Kluk už bude za rok puberťák.
V loni měl syn celé léto zkažené úrazem a sádrou, tak bychom si to alespoň takto vynahradili…ale pak si zas řeknu jestli to není fakt velký výdaj…
Prostě jsem hrozně nerozhodná :roll: Chtěli bychom first minute, takže mám čas tak do konce ledna.Pak to bude asi ještě dražší…
Mamka chce jet i s přítelem s námi a trvají na tom, že by dětem na to přispěli, ale je mi to hloupé přijmout.
Kolik vy utrácíte za dovolené?
U moře jsme s dětmi byli jenom jednou. Před dětmi jsme jezdili každý rok.
(Z důvodu financí prosím anonym)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
753
3.1.22 22:43

Pokud si nemusis na dovolenou brat uver a pokud pak nebudete jist mesic suche rohliky, jela bych. Zazitky jsou k nezaplaceni. Klidne bych i prijala prispevek od babicky na deti…

Jinak tedy za me je 50tisic na dovolenou spis malo :oops: ale to asi zalezi co a jak mas v planu a jakou destinaci…nase nejcastejsi dovolena k mori byla zatim s detmi autem (mame i psa), ale jedeme trochu road trip a stridame hotely a moc nesetrime na jidle….dvojnasobnou castku jsme pak dali za tyden ve Svedsku, je tam draho a plus jsme si platili ruzny zazitkovy vylety (snezny skutr, psi sprezeni a tak)..
Takze kolik kdo utraci ti asi moc nepomuze :mrgreen:

Ps. Vubec bych Chorvatsko autem nezavrhovala!! Jen bych nejela na sever. Ale bud jih Makarskou (tam je krasne i trochu do vnitrozemi) az k Dubrovniku nebo ze Splitu trajektem na ostrovy, je tam nekolik ostrovu, ktere byly uzavrene v podstate do nedavna a je tam fakt nadherne. Ale tak zalezi, co mate radi, ja mam treba zas osypky z resortu :lol:

Příspěvek upraven 03.01.22 v 22:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
3.1.22 22:43

Syn bude mít rok v červenci a rádi bychom aspoň do toho Chorvatska. Dali jsme si s přítelem za cíl, že každý rok bychom rádi do zahraničí. :kytka: Ono se dá cestovat i levně, jen stačí umět hledat ;) A co se tvého dotazu ohledně finančního příspěvku týče, tak já bych ho přijala. Je to pro vnoučata, ne pro tebe. Neviděla bych v tom problém :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1012
3.1.22 22:50
@Anonymní píše:
Mám dilema a jelikož manžel nemá rád, když věci moc probírám a pitvám, jdu si pro názory za Vámi.
Dnes mi nasadila mamka brouka do hlavy jestli bychom letěli letos s dětmi k moři.
Samozřejmě, že bychom rádi, jen se bojím co vše nás tento rok čeká a jestli se zbytečně nevydáme z hodně peněz. Kdyz už bych někam jela, tak mám nějakou představu kam a co tam chci aby bylo. Takže taková dovča by vyšla cca přes 50tis. Chorvatsko autem ani autobusem u nás asi nepřipadá v úvahu… Bulharsko vůbec.
Je to dost peněz, ale zas si říkám kolikrát se ještě i s dětmi k moři dostaneme? Kluk už bude za rok puberťák.
V loni měl syn celé léto zkažené úrazem a sádrou, tak bychom si to alespoň takto vynahradili…ale pak si zas řeknu jestli to není fakt velký výdaj…
Prostě jsem hrozně nerozhodná :roll: Chtěli bychom first minute, takže mám čas tak do konce ledna.Pak to bude asi ještě dražší…
Mamka chce jet i s přítelem s námi a trvají na tom, že by dětem na to přispěli, ale je mi to hloupé přijmout.
Kolik vy utrácíte za dovolené?
U moře jsme s dětmi byli jenom jednou. Před dětmi jsme jezdili každý rok.
(Z důvodu financí prosím anonym)

To je přece strašně individuální, pro někoho je hodně 50 tisíc pro všechny, někdo bez mrknutí oka utratí 50 tisíc za osobu několikrát ročně, tyhle info ti nijak nepomůžou…
Na tvém místě, pokud bych věděla, že zaplacení dovolené mi nenaruší žádné další výdaje, a nebudu muset sahat (moc) do úspor, jela bych. Akorát bych si u first minute pohlídala stornopodmínky ohledně covid opatření, nevíme, jaká bude situace v létě a nerada bych, aby mi někde visely peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
730
3.1.22 23:17

Záleží, kolik máte a kolik jste ochotni utratit. :nevim: Pro někoho je 50 tisíc vrchol toho, co jsou schopni třeba za rok uspořit, pro někoho je to polovina vánočních odměn…
Pokud na to máte a na dovolenou chcete šla bych do toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1198
3.1.22 23:17

Jsme dva dospělí a dvě malé děti a dáme za dovolenou u moře taky tak padesát tisíc no. A žádná exotika, Chorvatsko nebo Řecko… Ja teda peněz za dovolené a zážitky většinou nelituji. Nemohla bych bez toho snad žít… Co jiného si vezme člověk do hrobu? Jestli si na to nemusíte brát úvěr, jedte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
3.1.22 23:25

Jděte :mavam:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
4.1.22 00:37

No pro nás je přijatelných cca 30k za osobu all inclusive, ale bez dětí.
S dětmi už to budou asi levnější dovolené no….
Ale sama vím, že se dá sehnat i levná a hezká dovolená. Ještě před covidem jsme letěli do Bulharska first minute do krásného hotelu all inclusive s bazénem, hned u pláže za 24k dva dospělí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15582
4.1.22 06:09

Jednoznačně jeďte, pokud vás to finančně nezruinuje, což nemám z tvého příspěvku ten pocit. My jezdíme s dětmi každý rok od jejich necelého roku. Je to super relaxace a u nás to má i kvůli alergiím zdravotní benefity. A za 4 lidi u moře dáváme víc než máš v plánu ty. Dcera se nám už počítá jako třetí dospělý a je to fakt znát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2694
4.1.22 06:53

Nevahala bych, pokud se nevydate z penez, uspory predpokladam mate..nemyslim, ze tento rok bude tak hodne jiny a hirsi nez minuly. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1180
4.1.22 07:40

@Cullenova levne? prosim kde hledas ty? uvitam nejaky typ… ja na levne zatim nenarazila :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
964
4.1.22 07:46
@llida píše:
@Cullenova levne? prosim kde hledas ty? uvitam nejaky typ… ja na levne zatim nenarazila :lol:

Tak ono stačí nekoupit all inclusive zájezd přes cestovku, ale koupit si zvlášť letenky a zvlášť ubytko. My teda nejsme na lezení na plazi, takže ještě pujcujeme auto a cestujeme, ale na booking se dá sehnat ubytování za pár korun a letenky jsou taky kolikrát otázka tisícovky. Jen člověk třeba nebydlí v hotelu s 4/5 hvezdama a nemá jídlo od rána do večera. I když i tato varianta se dá často sehnat levněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
4.1.22 09:10
@llida píše:
@Cullenova levne? prosim kde hledas ty? uvitam nejaky typ… ja na levne zatim nenarazila :lol:

Last minute jsou levné (na Djerbu jsme třeba letěli za 12 tisíc all inclusive na 10 dní). Letenky hledám přes Ryanair (do Londýna jsme s holkama letěly za necelou pětistovku tam i zpět), ubytování pak Airbnb nebo Booking, popř. i na Slevomatu mají pěkné a levné nabídky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat