Protein a antikoncepce

23
13.4.17 18:19

Protein a antikoncepce

Dobrý večer. Je mi 16 a hraji závodně fotbal, po konzultaci s trenérem jsme se domluvili že začnu brát protein, jelikož jsem hubený postavy a potřebuji jednoduše nabrat + mám prostě 5× týdně tréninky kde posilujeme. A chtěla jsem se zeptat zda se může normálně kombinovat s antikoncepcí, jestli je třeba nesnižuje její účinnost a tak..Děkuju moc za odpověď:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

10424
13.4.17 18:32

Neni duvod, abys nemohla.Ale spis nez na synteticke proteinove prasky bych se zamerila na potraviny s vysokym obsahem bilkovin-libove maso, lusteniny, banany (klidne pred i po treninku),avokado.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10788
13.4.17 18:33

Pokud jde skutečně o nějaký proteinový doplněk - tedy bílkovinový extrakt, prášek který si po lžících bude přidávat do jídla a nebo v shakeru míchat na nápoj, tak to s hormonální antikoncepcí nic nedělá.

Pokud by to čirou náhodou byla nějaká anabolika, zejména steroidní, tak to může udělat velkej bordel v celém hormonálním systému a daleko horší, než případné těhotenství v 16…

A platí to i na anabolika tzv. přírodní, včetně látek ovlivňující oxid dusný. To co je bezpečné pro muže sportovce funguje jinak pro ženu, které se hormonální systém teprve vytváří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
13.4.17 18:47

@unuděná to jím také, mám jídelníček kde je zahrnuto celkově hodně masa a zaleniny. Ale jinak děkuji moc za odpověď.
@Ou Ano,jedná se jenom o proteinové doplňky, celkově ke steroidovým doplňkům mám strašný odpor, takže to vůbec. A děkuji za vysvětlení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.4.17 20:38

@Renne11
Protein ti nic v tomto ohledu neudělá. :) Ale zase bych se snažila získávat bílkoviny ze stravy (maso, vejce, sýry,…).

Sama si dávám třeba do kaše ráno trochu proteinu - jednak kvůli bílkovinám, potom kvůli chuti. Na shaky jsem si dost odvykla, to spíš výjmečně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10788
14.4.17 09:48

@Renne11 bezva.

Jen teda to nechce překračovat denní dávku 1g bílkovin na kg váhy (počítají se do toho pochopitelně i bílkoviny z jídla) a hodně pít. Dlouohdobý vysoký příjem bílkovin dělá paseku v ledvinách.

(von je ten sport vyloženě zdravej jen do určité, nepříliš vysoké úrovně ;-) )

http://kulturistika.ronnie.cz/…ilkovin.html

(čísla v článku jsou pro chlapy, pro ženy platí 0.7-1 g na kilo váhy denně coby bezepčné množství)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.4.17 18:02

@Ou
1g na kg je dost málo pro cvičícího a sportujícího člověka :nevim:

A tady to bezpečné množství je kravina, prosimtě ukaž mi jídelníček, kde je 55g bílkovin (to je totiž má váha) :nevim: A daleko větší množství bílkovin není škodlivé, tohle bylo dávno vyvráceno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama