Provozovna u e-shopu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vessy
Povídálka 15 příspěvků 38 inzerátů 24.01.17 12:12
Provozovna u eshopu

Zdravím, prosím zkušené o radu. Chtěla bych si založit eshop a zajímá mě jak je to s provozovnou? Mohu si ji nahlásit doma bez nějakého schvalování a kolaudací? Jde mi o to, že bych chtěla umožnit i osobní odběr, jestli to jde bez provozovny? Děkuji za rady.

Reakce:

LenkaW1
Povídálka 16 příspěvků 24.01.17 12:25

@vessy Já když jsem měla eshop, tak jsem měla jako provozovnu nahlášenou adresu kde jsem bydlela a nikdo s tím problém neměl.

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 24.01.17 12:57

@LenkaW1 A přišla ti někdy kontrola z ŽÚ? Spíš máš štěstí že tě zrovna nikdo nezkontroloval.

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 24.01.17 13:01

http://www.jakpodnikat.cz/provozovna.php

Osobně bych se zeptal na živnostenském úřadě, po mě chtěli na prodejně samozřejmě označení na dveřích + otevírací dobu, prostory musí být zkolaudovány jako prodejna. Pokud není byt tvůj musíš mít souhlas majitele. Pokud je byt družstevní tak souhlas družstva.

Shari81
Kelišová 6018 příspěvků 24.01.17 13:05

Když budeš mít čistě jen e-shop, tak provozovnu mít nemusíš-jako korespondenční adresu nahlásíš svou vlastní kde bydlíš. Pakliže trváš na provozovně, tak to musí být prostor pro tyto účely určený a zkolaudovaný. Jestli ti klienti budou platit výhradně přes účet, nemusíš mít zatím EET pokladnu, na provozovně-prodejně ji mít musíš tuším od března.

LenkaW1
Povídálka 16 příspěvků 24.01.17 13:06

@jakanas ne ale ptala jsem se na zivbostak, stačí označení, pracovní doba atd.

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 24.01.17 13:10
@LenkaW1 píše:
@jakanas ne ale ptala jsem se na zivbostak, stačí označení, pracovní doba atd.

to je nesmysl. Provozovna MUSÍ být zkolaudována jako nebytový prostor!
Ona nejspíš ta otázka co jsi podalal na ŽÚ zněla trochu jinak.

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 24.01.17 13:13

Sice je to z roku 2008, ale asi to platí stále :

Změna v užívání stavby

„Změna v účelu užívání stavby je přípustná jen na základě písemného souhlasu stavebního úřadu. Prakticky to znamená, že změnu v užívání je potřeba oznámit stavebnímu úřadu,“ Michal Jarco.

K oznámení se připojí závazná stanoviska dotčených orgánů vyžadovaná zvláštními právními předpisy. Náležitosti obsahu oznámení a souhlasu (v některých případech i rozhodnutí) o změně v užívání stavby stanoví prováděcí právní předpis.

Pokud například hodlá podnikatel užívat část bytu jako sklad – stává se z něj provozovna. Dochází tudíž ke změně užívání části bytu. Tomuto způsobu užívání by měla odpovídat projektová dokumentace bytu, požární zpráva, vše ověřené stavebním úřadem nejčastěji ve stavebním řízení a v rámci případné kolaudace by užívání posuzovali mimo stavební úřad i dotčené orgány státní správy zejména Hasičský záchranný sbor a Krajská hygienická stanice.

LenkaW1
Povídálka 16 příspěvků 24.01.17 13:20

@jakanas ne nezněla, byla jsem to tam oznámit jako provozovnu, paní si to zapsala a řekla mi vyslovně, že žádnou kolaudace není nutné dělat, že si mám na viditelné místo označit provozovnu, s telefonem, pracovní dobou samozřejmě IČ.

jakanas
Kelišová 6286 příspěvků 24.01.17 13:32
@LenkaW1 píše:
@jakanas ne nezněla, byla jsem to tam oznámit jako provozovnu, paní si to zapsala a řekla mi vyslovně, že žádnou kolaudace není nutné dělat, že si mám na viditelné místo označit provozovnu, s telefonem, pracovní dobou samozřejmě IČ.

A ty jsi jí řekla že to bude prodejna kam si zákazníci budou chodit přebírat zboží?

LenkaW1
Povídálka 16 příspěvků 24.01.17 14:52

@jakanas Ano, samozřejmě. Proč bych něco zatajovala když bych byla jenom sama proti sobě.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >