Reklama

Provozovna u e-shopu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vessy
Povídálka 15 příspěvků 40 inzerátů 24.01.17 12:12
Provozovna u eshopu

Zdravím, prosím zkušené o radu. Chtěla bych si založit eshop a zajímá mě jak je to s provozovnou? Mohu si ji nahlásit doma bez nějakého schvalování a kolaudací? Jde mi o to, že bych chtěla umožnit i osobní odběr, jestli to jde bez provozovny? Děkuji za rady.

Reklama

Reakce:

LenkaW1
Povídálka 16 příspěvků 24.01.17 12:25

@vessy Já když jsem měla eshop, tak jsem měla jako provozovnu nahlášenou adresu kde jsem bydlela a nikdo s tím problém neměl.

jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 24.01.17 12:57

@LenkaW1 A přišla ti někdy kontrola z ŽÚ? Spíš máš štěstí že tě zrovna nikdo nezkontroloval.

jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 24.01.17 13:01

http://www.jakpodnikat.cz/provozovna.php

Osobně bych se zeptal na živnostenském úřadě, po mě chtěli na prodejně samozřejmě označení na dveřích + otevírací dobu, prostory musí být zkolaudovány jako prodejna. Pokud není byt tvůj musíš mít souhlas majitele. Pokud je byt družstevní tak souhlas družstva.

Shari81
Kelišová 5994 příspěvků 2 inzeráty 24.01.17 13:05

Když budeš mít čistě jen e-shop, tak provozovnu mít nemusíš-jako korespondenční adresu nahlásíš svou vlastní kde bydlíš. Pakliže trváš na provozovně, tak to musí být prostor pro tyto účely určený a zkolaudovaný. Jestli ti klienti budou platit výhradně přes účet, nemusíš mít zatím EET pokladnu, na provozovně-prodejně ji mít musíš tuším od března.

LenkaW1
Povídálka 16 příspěvků 24.01.17 13:06

@jakanas ne ale ptala jsem se na zivbostak, stačí označení, pracovní doba atd.

jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 24.01.17 13:10
@LenkaW1 píše:
@jakanas ne ale ptala jsem se na zivbostak, stačí označení, pracovní doba atd.

to je nesmysl. Provozovna MUSÍ být zkolaudována jako nebytový prostor!
Ona nejspíš ta otázka co jsi podalal na ŽÚ zněla trochu jinak.

jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 24.01.17 13:13

Sice je to z roku 2008, ale asi to platí stále :

Změna v užívání stavby

„Změna v účelu užívání stavby je přípustná jen na základě písemného souhlasu stavebního úřadu. Prakticky to znamená, že změnu v užívání je potřeba oznámit stavebnímu úřadu,“ Michal Jarco.

K oznámení se připojí závazná stanoviska dotčených orgánů vyžadovaná zvláštními právními předpisy. Náležitosti obsahu oznámení a souhlasu (v některých případech i rozhodnutí) o změně v užívání stavby stanoví prováděcí právní předpis.

Pokud například hodlá podnikatel užívat část bytu jako sklad – stává se z něj provozovna. Dochází tudíž ke změně užívání části bytu. Tomuto způsobu užívání by měla odpovídat projektová dokumentace bytu, požární zpráva, vše ověřené stavebním úřadem nejčastěji ve stavebním řízení a v rámci případné kolaudace by užívání posuzovali mimo stavební úřad i dotčené orgány státní správy zejména Hasičský záchranný sbor a Krajská hygienická stanice.

LenkaW1
Povídálka 16 příspěvků 24.01.17 13:20

@jakanas ne nezněla, byla jsem to tam oznámit jako provozovnu, paní si to zapsala a řekla mi vyslovně, že žádnou kolaudace není nutné dělat, že si mám na viditelné místo označit provozovnu, s telefonem, pracovní dobou samozřejmě IČ.

jakanas
Kelišová 6274 příspěvků 24.01.17 13:32
@LenkaW1 píše:
@jakanas ne nezněla, byla jsem to tam oznámit jako provozovnu, paní si to zapsala a řekla mi vyslovně, že žádnou kolaudace není nutné dělat, že si mám na viditelné místo označit provozovnu, s telefonem, pracovní dobou samozřejmě IČ.

A ty jsi jí řekla že to bude prodejna kam si zákazníci budou chodit přebírat zboží?

LenkaW1
Povídálka 16 příspěvků 24.01.17 14:52

@jakanas Ano, samozřejmě. Proč bych něco zatajovala když bych byla jenom sama proti sobě.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama