Průběh neštovic v 15 měsících

4439
23.2.16 22:43

Průběh neštovic v 15 měsících

Ahoj :)

Začínám mít strach o našeho 15 měsíčního kloučka. Předevčírem jsme byli u kamarádky na návštévě, celkem dlouho. Děti si spolu hráli a dnes mi volala, že maji neštovice. Bojím se, že je chytil…
Dočetla jsem se, že 3 dny před vypuknutím jsou nejvíc infekční :,( A taky jaký mají hrozný průběh u takhle malých dětí :(
Nemáte s nimi někdo zkušenost v tomto věku dítěte? Bojím se, že to bude špatně snášet :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6014
23.2.16 22:50

@Sion dcera měla neštovice v 10 měsících a průběh byl normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49760
23.2.16 22:51

@Sion 15m je už ok, horší je to u čerstvého mimina a pokud to dnes vypuklo tak je velká šance že je malej chytí :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9270
23.2.16 22:52

To není žádné pravidlo, průběh může být jakýkoli. A aspoň je budete mít za sebou. Ale taky je chytit nemusel, u nás byla kamarádka s dcerou se nakazit a nechytla to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2602
23.2.16 22:55

Ahoj,
klid prosim te. Me starsi syn prinesl nestovice domu v dobe, kdy mladsimu bylo 9 mesicu. Takze jsem si zasla do lekarny pro homeopatika (jsou dvoje, nepamatuju si uz ktera jsou na co) a byla jsem pripravena. V okamziku vysevu je zacali kluci uzivat a oba meli behem tri dnu suche stroupky. Kazdopadne jsem jim na noc davala fenistil kapky, aby se nedrbali. Nicim jsem nemazala, akorat toho mladsiho pod plenou takovym gelem na nestovice.
Jizvy nemaji. Nebyla jsem z toho nadsena, ale v podstate jsem rada, ze to maji za sebou.
Takze bych ti doporucovala tak za dva tydny (vysev je 14-21dni) dojit do lekarny a byt pripravena. Bud rada, ze to neni v lete.
A nestresuj, je to detska nemoc, a ty deti to vetsinou zvladaji dobre.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4439
23.2.16 22:59

Děkuju, celkem jste mě uklidnili.
@jjanekk Škoda, že si ty homeopatika nepamatuješ. Pochybuju, že v našich lékárnách to znají :oops: Fenistil tu naštěstí mám :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
23.2.16 23:02

Já jsem měla neštovice společně s dcerou, té byly tehdy 4 týdny. A průběh naprosto klidný, bez horečky, jen úplně všude pupence. Z těch má po těle asi 5 malinkatých jizviček. Jinak mazala jsem jí genciánou, syn je pak měl taky ve dvou letech a taky klidný průběh ( toho jsem mazala pudrem a neškrábal se vůbec).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7040
23.2.16 23:09

Homeo na neštovice

Myslím ze jsme měli čípky Viburcol, malý mel neštovice ve 14mes. - zřejmě, osypal se mi ze dne na den prakticky a v noci ho to asi začalo svedit, budil se s brekem a teplotou ale za par dni byl v pohodě a jeli jsme pak asi za týden na dovcu, tak dr. akorát aby mel vse zaschle tj. nebyl infekční, bez teplot a nechodil na slunce. Ale k moři jsme nejeli a už se to nevrátilo. Měli jsme na to i nějakej gel, ten už taky nevím jaky mel nazev - na noc plus tekutej pudr pres den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31695
23.2.16 23:17

Nedávno je prodělal syn v necelých 13m, a dost v pohodě, asi 100 pupínků, den zvýšenou teplotu, jeden den horečku okolo 38,5, a pak už ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
23.2.16 23:49

@Sion můj sny je měl ve 13 měsících. den před výsevem asi 8 hodin horečka, pak den po výsevu taky. Jinak byl uplne v klidu. Jeden den se chtel drbat pod plenou, ale jako nijak to neprozival.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
505
23.2.16 23:54

Muj 11ti mesicni syn je dostal ted v lednu od trileteho brachy, ti je meli ve skolce. Mel asi 3 dny kolem 38st, ale jinak uplne v pohode, jen pod plinkou byl problem, ze se mu tam vice sirily a mokvaly, pomohl imazol. Doktorce jsem to pak jen dodatecne nahlasila na preventivce a odlozili mu ockovani. Lecili jsme jen pudrem a fenistil kapkami zejmena na noc, vyjimecne leky na teplotu. Preju hladky prubeh!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
24.2.16 00:29

Ten průběh je fakt individuální… :nevim:

Moji kluci oba teď tím prošli - jen měli párkrát večer zvýšenou teplotu.
Mazali jsme Imazolem a ni jsme nepotřebovali Fenstil - nesvědilo je to skoro vůbec…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2049
24.2.16 06:22

Uklidni se. Muze mit uplne hladky prubeh :hug:
U nas je to ted aktualni- mame je ve skolce a od sourozencu je chytla i kamaradky 16 mes scera- mela je uplne ze vsech nejmin. Tak 10 pupinku a to bylo vsechno :nevim: myslela jsem a doufala, ze to bude mit muj triletak taky v pohode a ma to strasny. Horecky, slity pupence, hruza :roll: takze vek tu az tak roli v tom predskolnim veku nehraje. Pod rok bych se bala, ale ted to uz zvladnete :hug: neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.2.16 06:52

@Sion ahoj ty homeopatika se jmenují rhus toxicodendron 9ch
dcera je měla a průběh byl potom o mnoho lepší. Otázka je, zda by byl i bez něj, protože já je začala dávat až 3-4 den výsevu. Každopádně se jí ulevilo… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2049
24.2.16 07:30
@Brouk č.1 píše:
@Sion ahoj ty homeopatika se jmenují rhus toxicodendron 9ch
dcera je měla a průběh byl potom o mnoho lepší. Otázka je, zda by byl i bez něj, protože já je začala dávat až 3-4 den výsevu. Každopádně se jí ulevilo… :mavam:

Hih, tak 4. den se ulevi i bez homeopatik :mrgreen: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama