Průjem a hormonální antikoncepce

Anonymní
2.9.20 18:53

Průjem a ha

Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s antikoncepcí a průjmem a případně jak to řešíte. Vím, že v příbalovém letáku je, že pokud dojde během 3-4 hod ke zvracení, průjmu apod, tak se má užít náhradní tableta, protože mohlo dojít ke sníženému vstřebávání.
Někdy se mi stane, že mám trošku průjem do těch 4 hod a tak si náhradní tabletu beru, ale řešíte to nějak i později třeba po 10 nebo 12 hod - př. vezmu tabletu v 7 ráno a průjem je v 5 odpoledne - myslíte, že už je vstřebáno? A hlavně, co si mám představit pod pojem „průjem“? Promiňte, že se tak blbě ptám, ale tím je myšlena opravdu řídká stolice nebo jen míň tužší? Opravdu nevím jak to napsat lépe, ale s antikoncepcí začínám (2 plato) a ještě si úplně se vším nejsem jistá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3786
2.9.20 19:18

Beru HA víc jak deset let, průjem mám celkem často a v životě jsem si nebrala žádnou náhradní tabletu.. otěhotněla jsem, až když jsem HA vysadila hned druhý cyklus, takže bych to tak neprožívala.. určitě když vezmeš tabletu ráno a průjem máš odpoledne, tak bude tableta vstrebana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.9.20 19:28

@darekp Děkuju za ujištění. Ještě nemůžu otěhotnět kvůli vejšce, takže mě zajímali zkušenosti ostatních.

• Citovat
  • Nahlásit
60561
2.9.20 20:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s antikoncepcí a průjmem a případně jak to řešíte. Vím, že v příbalovém letáku je, že pokud dojde během 3-4 hod ke zvracení, průjmu apod, tak se má užít náhradní tableta, protože mohlo dojít ke sníženému vstřebávání.
Někdy se mi stane, že mám trošku průjem do těch 4 hod a tak si náhradní tabletu beru, ale řešíte to nějak i později třeba po 10 nebo 12 hod - př. vezmu tabletu v 7 ráno a průjem je v 5 odpoledne - myslíte, že už je vstřebáno? A hlavně, co si mám představit pod pojem „průjem“? Promiňte, že se tak blbě ptám, ale tím je myšlena opravdu řídká stolice nebo jen míň tužší? Opravdu nevím jak to napsat lépe, ale s antikoncepcí začínám (2 plato) a ještě si úplně se vším nejsem jistá.

Nikdy jsem náhradní piluli nebrala.. Pokud se bojíš, tak 7 dnů užívat ještě další ochranu, např kondom.. Pokud není průjem Dlouhodobě, tak se vesměs nic nestane.. Šance je asi 0.1 %..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2108
3.9.20 00:15

Sem tam na prujmy trpim, ptala jsem se doktora a pry bych mezi 1hodinou a 5 nez se tableta vstreba musela jit 15krat, coz se nestalo snad nikdy. A po prujmu fakt nemam nekolik dni naladu na souloz. Nahradni tabletu bych si nebrala, jednou jsem omylem snedla dve tablety a tak zle mi nikdy nebylo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3786
3.9.20 08:40
@Peggy54 píše:
Sem tam na prujmy trpim, ptala jsem se doktora a pry bych mezi 1hodinou a 5 nez se tableta vstreba musela jit 15krat, coz se nestalo snad nikdy. A po prujmu fakt nemam nekolik dni naladu na souloz. Nahradni tabletu bych si nebrala, jednou jsem omylem snedla dve tablety a tak zle mi nikdy nebylo

Já jsem jednou, když mi bylo -nact zjistila, že jsem si dva dny prášek nevzala, tak jsem zpanikařila a vzala si 3 najednou a vůbec nic mi nebylo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama