Průjem po jídle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 22:50
Průjem po jídle

Dobrý den, mám dotaz ohledně průjmu po jídle. Už asi tak necelý 2 měsíce trpím průjmem. Nejčastěji jdu po jídle asi tak 1-2hod. Tak že už to řeším tak že když chci jít na procházku s malým a nebo jedem nakoupit tak radši neobědvám aby mě to někde nechytlo.Neni to teda každý den ale tak ze 7 dnu asi tak 4,ale nikdy nevim kdy to přijde. Přítel už mi říkal at si někam zajdu ale mám strach že se dozvím něco špatnýho a mám i strach z vyšetření. Nevíte někdo jak takové vyšetření probíhá???

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
evisa.b
Nováček 9 příspěvků 10.11.14 23:02

Přesně takhle mi začal zlobit žlučník. Už jsem 28 let po operaci a tyhle průjmy mě zlobí stále. Když mam někam jet tak raději nejím a vezmu si Endiaron.

lenkator
Kelišová 7152 příspěvků 10.11.14 23:03

Měla jsem to podobné a byl to dráždivý tračník. :think: Je to hodně spojené se stresem, ale radši bych navštívila dr. :think:

Terezie231
Kecalka 304 příspěvků 10.11.14 23:07

Tak je fakt že asi před 4 lety jsem měla žlučníkovej záchvat. A od té doby když se po jídle necítím dobře ta si dám pár kapek Algifenu Neo a hned se mi uleví :) tak že je tedy možný že to má souvislost se žlučníkem???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 23:08

A jak probíhá vyšetření???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.14 23:19

Taky jsem měla něco podobného, nepravidelně, po různých jídlech, někdy třeba týden pohoda, pořád se to střídalo. Taky jsem se bála vzdálit z domova. Nakonec jsem šla na gastro. Tam odhadli, že by to mohla být dyspepsie a jo. Potvrzeno po kolonoskopii - vyšetření tlustého střeva. Pomohl Hylak, asi po 2 týdnech.

luca241
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 11.11.14 00:48

Já měla to stejné několik let, byl to dráždivý tračník. Já nikdy nikde nic nejedla, jen doma a to pouze tehdy, když jsem věděla, že nebudu muset min.3h vystrčit nohu z domu. Přešlo to samo v těhotenství a od té doby klid.

blumen
Hvězda diskuse 46835 příspěvků 11.11.14 07:15

Nejdriv udelaji ultrazvuk a odbery. Pozdeji mozna kolonoskopie. Videla bych to taky na drazdivy tracnik nebo na zlucnik. Dobre je jist probiotika (lactobacily atd.).

nunik
Ukecaná baba ;) 1356 příspěvků 11.11.14 07:55

Mám to taky…včera jsem byla na odběrech a sonu…doktorka má podezření na celiakii, crona a nebo zánět tlustého střeva, čeká mě kolonoskopie po výsledcích z odběrů. Špatně mi bývá od 17, ale to jsem víc zvracela, výsledkem byl dráždivý tračník, neměla jsem ale všechny vyšetření, poslední 3 měsíce zvládnu jít na záchod i 15krát za den…tak uvidíme, co výsledky

Anes
Kecalka 330 příspěvků 11.11.14 08:02

RTrpím tím stejným už třetí rok. Nikdo mi zatím nepomohl, znovu mě čeká gastro. Ty stavy jsou hrozné, bolestivé, náhlé. Řeším to i kineziologií, výsledek uvidím… po přestěhování do jiného města to řeším s novým doktorem, tak snad mi pomůžou…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 08:43

No právě já si vubec nedovedu představit že bych měla jít na kolonoskopii :zed: mám z toho strach a i se stydím :oops: já vim že ten doktor už těch zadku viděl několik ale stejně holt jsem taková povaha.Asi ještě zkusím náká ty probiotika, a to je jedno jaký???Nebo jsou přímo náká na tyhle problémy.

blumen
Hvězda diskuse 46835 příspěvků 11.11.14 08:48
@Anonymní píše:
No právě já si vubec nedovedu představit že bych měla jít na kolonoskopii :zed: mám z toho strach a i se stydím :oops: já vim že ten doktor už těch zadku viděl několik ale stejně holt jsem taková povaha.Asi ještě zkusím náká ty probiotika, a to je jedno jaký???Nebo jsou přímo náká na tyhle problémy.

Tomu doktorovi je to uplne jedno, kdyz to dela denodenne. Ja beru Biopron Premium.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 09:01

Já vím, jsem prostě blbec no :zed: Nejdřív zkusím tedy ty probiotika a i ty které píšete jsou na ně dobrý recenze děkuji za tip :palec: no a když nebude žádná změna tak mi stejně nic jiného nezbude než si to vše vyběhat po doktorech

Safrane
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.11.14 10:24
@Anonymní píše:

To je úplně v pohodě. Byl jsem na tom v Havl. Brodě, připlatil asi 80Kč na něco, co oblbne a nevíš téměř nic. Neboj se toho.To takový šlahoun do žaludku, to byla jiná soda. A jinak k tomu průjmu. Po operaci žlučníku-cca rok-tím také trpím. Je to nepříjemné, většinou hned po jídle. Není to pravidlo, ale spíše ano.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.15 21:37

Ahoj, bohužel musím obnovit diskuzi :-/ Začátek příběhu: Syn dostal z neděle na pondělí vysoké horečky. Bylo jasné, že v pondělí s ním půjdu k dr. Jelikož jsme toho s malým prodělali už hodně, včetně operace srdíčka, každá návštěva dr. je pro mne celkem stres. Navíc mu jsou skoro 2 roky a už pozná, kdy jde do tuhého a dělá scény, takže další nervy pro mne.. No, takže v pondělí ráno po snídani jsem asi za 5 min. letěla na wc a pak ještě několikrát. Z pondělí na úterý mne v noci bolelo břicho, chvíli nalevo, pak zase napravo. Celkem dost, budilo mne to. V úterý stejná situace, po každém jídle tak do půl hodiny na wc - průjem, voda, pěna (omlouvám se za důkladný popis). Začala jsem brát uhlí, pít mátu a jíst jen suché pečivo a piškoty. Situace se zlepšila. Včera jsem si troufla u oběda na pár lžic kaše a kousíček filé. Cca za hodinu jsem opět byla na wc. Do večera a večer opět dieta a vše ok. Dnes mi bylo od rána fajn, byli jsme venku atd., tak jsem si k obědu dala rýži a omáčku. Opět po cca hodině celkem mazec na wc.
Omlouvám se za detailní popis, ale taknějak doufám, že to třeba někomu připomene stejnou situaci a uklidní mne. Přečetla jsem dnes celý internet a už si zase dělám smrtelné diagnozy :-(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Youtuber Tary, který čelí kritice za chování k fanouškovi: Zvažuji trestní oznámení!

Jedna věta mu převrátila kariéru youtubera doslova naruby. Parkourista Taras... číst dále >

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >