Průjem u 4letého, co mu pomůže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  03.05.18 17:27
průjem u 4letého..co mu koupit??

Syn má už cca 10 dnů s průjem s přestavkama.. cca dva dny prujem pak 2-3 dny klid,, někdy měl řídkou stolici jen jednou denně ted už tři dny vodnatou stolici a jde 3-4 denně… co mu na to koupit.. davala jsem mu včera krupicovou kaši.. protože tqa ho vždycky ucpala.. no nepomohlo. dnes jedl jen suchy brambory.. a pije černý čaj.. nezvrací… volala jsem dr říkala že mám dodržovat dietu a koupit něco na prujem… syn bral enterol měla jsem doma 3 tobolky ale nepohl.. nevím jeslti to nebylo i tím, že nedodržoval dietu.. co vy na imodium? děkuji

Najdete v encyklopedii: Průjem a dehydratace

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

alli_li
Závislačka 3256 příspěvků 16 inzerátů 03.05.18 17:31

Klasicke cerne uhli, navaze na sebe vsechny toxiny v tele. A koupila bych kuliska, abych predesla dehydrataci. A pak taky bych zasla k doktorce - prujem ma na muj vkus pomerne dlouho.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 03.05.18 17:33

Imodium v žádném případě. Nejde o to dítě „ucpat“, ale vyléčit střevní sliznici, proto se doporučují nemastné nedráždivé potraviny typu bílá rýže či mrkev, protože průchod střevem nejméně dráždí a nechávají ho uzdravit.

Osobně bych koupila Hylac, nasadila dietu dlouhodobě, plus živočišné uhlí.
Pokud by to nepřestalo, je potřeba udělat výtěr, případně udělat vyšetření na cizopasníky ze stolice.

pannda
Kelišová 6276 příspěvků 28 inzerátů 03.05.18 17:34
@alli_li píše:
Klasicke cerne uhli, navaze na sebe vsechny toxiny v tele. A koupila bych kuliska, abych predesla dehydrataci. A pak taky bych zasla k doktorce - prujem ma na muj vkus pomerne dlouho.

Kulíška nepotřebuje, jen při občasném průjmu není třeba. Však pití čaje dodržuje. Enterol je v pořádku, ale dieta ne.. Kaše byla blbost. Můžeš i Smectu, a nemastná jídla..

Anonymní  03.05.18 17:36

@alli_li mohu se zeptat jak se ten kulíšek užívá? má nějakou chut? on totiž jak cítí něco jiného tak nic pít nebude :nevim:

3HE
Generální žvanilka 21430 příspěvků 03.05.18 17:36

S imodiem nemám zkušenosti,
ale každopádně bych si vyžádala výtěry a nechat poslat na vyšetření. Mohla by to být Campylobakterie. Jaký ten průjem má? zapáchá více a jinak?

ohledně diety - černý čaj - nejdříve zalít, pomáchat v hrnku a pak dát do druhého hrnku vylouhovat tak do zlatova. Sladit Glukopurem. JÍst kuřecí vývar z krků - může i to maso… a rýži.

Vařívám mrkvovou rýži - to dětem chutná - dát vařit sypanou rýži a nastrouhat do ní na jemno mrkev.

Rýže s přesnídávkou - uvařit sypanou rýži bez soli s trochou cukru a pak na talíři pocákat přesnídávkou - to naše děti milují, často to dělám i na svačinu :-)

piškoty

dušená jablka v páře - na čtvrtky nakrájet a i se šlupkou dusit. Až to vystydne, tak lžičko vydlábnout.

Probiotika!!

3HE
Generální žvanilka 21430 příspěvků 03.05.18 17:38
@Anonymní píše:
@alli_li mohu se zeptat jak se ten kulíšek užívá? má nějakou chut? on totiž jak cítí něco jiného tak nic pít nebude :nevim:

kulíšek je hnusný, toho jsem nevypila ani já. slaný… prootže obsahuje minerální látky a ionty.

Také hlasuji pro HYLAK.

marka123
Kecalka 459 příspěvků 03.05.18 17:40

Netucnou stravu, nedraudivou, nejist mleko a mlecne vyrobky a koupit cerne uhli, smectu, hylak, nebo jine probiotika. Vsak se staci zeptat v lekarne;)

Anonymní  03.05.18 17:43

@3HE bohužel to co jste mi napsala by nevypil ani nesnědl ani jedno… on je moc vybíravy.. jsem ráda že mi snědl vařenou bramboru.. zajdu do lekarny probiotika určitě koupím a něco ještě na ten prujem… asi s ním zajdu zítra k dr nebo v pondělí.. protože nedržel dietu až dnes.. rano byl 2× na wc ted byl cca 3× ale spíše prdí jen z něj trochu vystříkne pardon za výraz

3HE
Generální žvanilka 21430 příspěvků 03.05.18 17:51

No, tak to je těžko. Může být klidně i jen na suchých bramborách a piškotách, jestli mu to chutná.

Náš pediatr doporučuje u průjmu tuto dietu a vždy to pomohlo…

1den - piškoty
2den - piškoty, netučný vývar se zeleninou, rýže, brambory, přesnídávka
3den - piškoty, rohlík, marmeláda, bez másla.. zase vývar, zelenina, rýže, brambory, suché těstoviny
4den - pokud se stolice zahustila nebo ani nebyla, tak se může uvařit krupice z vody a malinko mléka. ostatní jídla jako předešlé dny.
5den - stejná strava jako předešlé dny, do kaše mléka půl na půl…

3HE
Generální žvanilka 21430 příspěvků 03.05.18 17:53
@Anonymní píše:
@3HE bohužel to co jste mi napsala by nevypil ani nesnědl ani jedno… on je moc vybíravy.. jsem ráda že mi snědl vařenou bramboru.. zajdu do lekarny probiotika určitě koupím a něco ještě na ten prujem… asi s ním zajdu zítra k dr nebo v pondělí.. protože nedržel dietu až dnes.. rano byl 2× na wc ted byl cca 3× ale spíše prdí jen z něj trochu vystříkne pardon za výraz

tak mu vařte to, co má rád, ale bez mléka a tuku

a určitě černý čaj a glukopur, to je celkem nutné.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 03.05.18 17:57
@Anonymní píše:
@3HE bohužel to co jste mi napsala by nevypil ani nesnědl ani jedno… on je moc vybíravy.. jsem ráda že mi snědl vařenou bramboru.. zajdu do lekarny probiotika určitě koupím a něco ještě na ten prujem… asi s ním zajdu zítra k dr nebo v pondělí.. protože nedržel dietu až dnes.. rano byl 2× na wc ted byl cca 3× ale spíše prdí jen z něj trochu vystříkne pardon za výraz

Mohla by to být lamblioza. Ale stejně tak to může být jen z toho, že jste průjem tak dlouho ignorovali :nevim: Zaved nejdřív dietní opatření, teprve až když nebudou fungovat, tak to řeš u Dr.

novakova.t
Závislačka 2719 příspěvků 03.05.18 18:09

Černý uhlí…ja mela 10dni průjem a dr mi řekl ze klidne muzu 3 najednou ze tím se nedá zacpat…naopak to léčí a čistí mikrofloru a používá se i při různých otravach. Jinak bych mu dala, ryzovy vyvar, zeleninovy, banán atd..klasika co stavi..

Uzivatel5629
Nováček 1 příspěvek 03.05.18 18:09

@Helileli zkuste mu dat hořkou čokoládu. Mě to pomohlo.

novakova.t
Závislačka 2719 příspěvků 03.05.18 18:12

„kampilobakter“ to nebude…to už by byly na infuzich na infekcnim jako ja…prelecovali me pak ještě atb… A to bylo rychle..

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pašovaly drogy spolu? „Zmije Simona všem lže,“ vzkazuje Tereza z Pákistánu

Byly jako dvojčata, objížděly spolu privátní kluby po celé Evropě a společně... číst dále >

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Reklama