Průjem u 4letého, co mu pomůže?

Anonymní
3.5.18 17:27

průjem u 4letého..co mu koupit??

Syn má už cca 10 dnů s průjem s přestavkama.. cca dva dny prujem pak 2-3 dny klid,, někdy měl řídkou stolici jen jednou denně ted už tři dny vodnatou stolici a jde 3-4 denně… co mu na to koupit.. davala jsem mu včera krupicovou kaši.. protože tqa ho vždycky ucpala.. no nepomohlo. dnes jedl jen suchy brambory.. a pije černý čaj.. nezvrací… volala jsem dr říkala že mám dodržovat dietu a koupit něco na prujem… syn bral enterol měla jsem doma 3 tobolky ale nepohl.. nevím jeslti to nebylo i tím, že nedodržoval dietu.. co vy na imodium? děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3418
3.5.18 17:31

Klasicke cerne uhli, navaze na sebe vsechny toxiny v tele. A koupila bych kuliska, abych predesla dehydrataci. A pak taky bych zasla k doktorce - prujem ma na muj vkus pomerne dlouho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
3.5.18 17:33

Imodium v žádném případě. Nejde o to dítě „ucpat“, ale vyléčit střevní sliznici, proto se doporučují nemastné nedráždivé potraviny typu bílá rýže či mrkev, protože průchod střevem nejméně dráždí a nechávají ho uzdravit.

Osobně bych koupila Hylac, nasadila dietu dlouhodobě, plus živočišné uhlí.
Pokud by to nepřestalo, je potřeba udělat výtěr, případně udělat vyšetření na cizopasníky ze stolice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7750
3.5.18 17:34
@alli_li píše:
Klasicke cerne uhli, navaze na sebe vsechny toxiny v tele. A koupila bych kuliska, abych predesla dehydrataci. A pak taky bych zasla k doktorce - prujem ma na muj vkus pomerne dlouho.

Kulíška nepotřebuje, jen při občasném průjmu není třeba. Však pití čaje dodržuje. Enterol je v pořádku, ale dieta ne.. Kaše byla blbost. Můžeš i Smectu, a nemastná jídla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.18 17:36

@alli_li mohu se zeptat jak se ten kulíšek užívá? má nějakou chut? on totiž jak cítí něco jiného tak nic pít nebude :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
3HE
22297
3.5.18 17:36

S imodiem nemám zkušenosti,
ale každopádně bych si vyžádala výtěry a nechat poslat na vyšetření. Mohla by to být Campylobakterie. Jaký ten průjem má? zapáchá více a jinak?

ohledně diety - černý čaj - nejdříve zalít, pomáchat v hrnku a pak dát do druhého hrnku vylouhovat tak do zlatova. Sladit Glukopurem. JÍst kuřecí vývar z krků - může i to maso… a rýži.

Vařívám mrkvovou rýži - to dětem chutná - dát vařit sypanou rýži a nastrouhat do ní na jemno mrkev.

Rýže s přesnídávkou - uvařit sypanou rýži bez soli s trochou cukru a pak na talíři pocákat přesnídávkou - to naše děti milují, často to dělám i na svačinu :-)

piškoty

dušená jablka v páře - na čtvrtky nakrájet a i se šlupkou dusit. Až to vystydne, tak lžičko vydlábnout.

Probiotika!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22297
3.5.18 17:38
@Anonymní píše:
@alli_li mohu se zeptat jak se ten kulíšek užívá? má nějakou chut? on totiž jak cítí něco jiného tak nic pít nebude :nevim:

kulíšek je hnusný, toho jsem nevypila ani já. slaný… prootže obsahuje minerální látky a ionty.

Také hlasuji pro HYLAK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
3.5.18 17:40

Netucnou stravu, nedraudivou, nejist mleko a mlecne vyrobky a koupit cerne uhli, smectu, hylak, nebo jine probiotika. Vsak se staci zeptat v lekarne;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.18 17:43

@3HE bohužel to co jste mi napsala by nevypil ani nesnědl ani jedno… on je moc vybíravy.. jsem ráda že mi snědl vařenou bramboru.. zajdu do lekarny probiotika určitě koupím a něco ještě na ten prujem… asi s ním zajdu zítra k dr nebo v pondělí.. protože nedržel dietu až dnes.. rano byl 2× na wc ted byl cca 3× ale spíše prdí jen z něj trochu vystříkne pardon za výraz

• Citovat
  • Nahlásit
3HE
22297
3.5.18 17:51

No, tak to je těžko. Může být klidně i jen na suchých bramborách a piškotách, jestli mu to chutná.

Náš pediatr doporučuje u průjmu tuto dietu a vždy to pomohlo…

1den - piškoty
2den - piškoty, netučný vývar se zeleninou, rýže, brambory, přesnídávka
3den - piškoty, rohlík, marmeláda, bez másla.. zase vývar, zelenina, rýže, brambory, suché těstoviny
4den - pokud se stolice zahustila nebo ani nebyla, tak se může uvařit krupice z vody a malinko mléka. ostatní jídla jako předešlé dny.
5den - stejná strava jako předešlé dny, do kaše mléka půl na půl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3HE
22297
3.5.18 17:53
@Anonymní píše:
@3HE bohužel to co jste mi napsala by nevypil ani nesnědl ani jedno… on je moc vybíravy.. jsem ráda že mi snědl vařenou bramboru.. zajdu do lekarny probiotika určitě koupím a něco ještě na ten prujem… asi s ním zajdu zítra k dr nebo v pondělí.. protože nedržel dietu až dnes.. rano byl 2× na wc ted byl cca 3× ale spíše prdí jen z něj trochu vystříkne pardon za výraz

tak mu vařte to, co má rád, ale bez mléka a tuku

a určitě černý čaj a glukopur, to je celkem nutné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3154
3.5.18 17:57
@Anonymní píše:
@3HE bohužel to co jste mi napsala by nevypil ani nesnědl ani jedno… on je moc vybíravy.. jsem ráda že mi snědl vařenou bramboru.. zajdu do lekarny probiotika určitě koupím a něco ještě na ten prujem… asi s ním zajdu zítra k dr nebo v pondělí.. protože nedržel dietu až dnes.. rano byl 2× na wc ted byl cca 3× ale spíše prdí jen z něj trochu vystříkne pardon za výraz

Mohla by to být lamblioza. Ale stejně tak to může být jen z toho, že jste průjem tak dlouho ignorovali :nevim: Zaved nejdřív dietní opatření, teprve až když nebudou fungovat, tak to řeš u Dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4263
3.5.18 18:09

Černý uhlí…ja mela 10dni průjem a dr mi řekl ze klidne muzu 3 najednou ze tím se nedá zacpat…naopak to léčí a čistí mikrofloru a používá se i při různých otravach. Jinak bych mu dala, ryzovy vyvar, zeleninovy, banán atd..klasika co stavi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Uzivatel5629
3.5.18 18:09

@Helileli zkuste mu dat hořkou čokoládu. Mě to pomohlo.

• Citovat
  • Nahlásit
4263
3.5.18 18:12

„kampilobakter“ to nebude…to už by byly na infuzich na infekcnim jako ja…prelecovali me pak ještě atb… A to bylo rychle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama