3m má podezření Downův syndrom

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lussy32
Nováček 7 příspěvků 01.05.18 21:40
Dawnův syndrom dr má podezření po narození

Hezký den, máte někdo zkušenost prosim. Máme tři měsíční holčičku a dr nás poslal na genetiku s podezřením na dawnův syndrom. V těhotenství jsem byla na genetice a vše bylo v pořádku ( nepodstoupila jsem odběr plodove vody). V těhu nám udělali screaning a brali krev jen mě. Čekáme na výsledky a jsem z toho zoufalá. Někdo s podobným případem a nakonec se to nepotvrdilo?

Přečtěte si článek: Downův syndrom konzultujte s odborníkem

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16069 příspěvků 01.05.18 21:48

Z jakého důvodu dr. usuzuje na DS? Je to zvláštní, obvykle se na toto přijde již v těhu, ptž Downíci mají určité anatomické rysy odlišné. Nemá dr. podezření spíše na mozaiku (vadných genů je méně)?

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 01.05.18 21:50

@pe-terka také jsem se chtěla zeptat na to samé.

Lussy32
Nováček 7 příspěvků 01.05.18 21:53

Právě si myslim že je to divné. Prý podle očí ma je dal od sebe a male ale to ma po mě, pak tam psal opičí ryhu ale to jsem četla že může mit i zdravi člověk. Hybnost kloubů co jsem četlaa normální, reaguje krasne. Jsem z toho vyplašená. To čekání je šílené :,(

ladai
Závislačka 3659 příspěvků 01.05.18 21:53

Myslím že určitě byste rysy už viděla

rena621
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 01.05.18 21:59
@Lussy32 píše:
Hezký den, máte někdo zkušenost prosim. Máme tři měsíční holčičku a dr nás poslal na genetiku s podezřením na dawnův syndrom. V těhotenství jsem byla na genetice a vše bylo v pořádku ( nepodstoupila jsem odběr plodove vody). V těhu nám udělali screaning a brali krev jen mě. Čekáme na výsledky a jsem z toho zoufalá. Někdo s podobným případem a nakonec se to nepotvrdilo?

Drzime palce at tomu tak neni. :kytka:

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16069 příspěvků 01.05.18 22:01
@Lussy32 píše:
Právě si myslim že je to divné. Prý podle očí ma je dal od sebe a male ale to ma po mě, pak tam psal opičí ryhu ale to jsem četla že může mit i zdravi člověk. Hybnost kloubů co jsem četlaa normální, reaguje krasne. Jsem z toho vyplašená. To čekání je šílené :,(

kvůli malým očím hned usuzovat na Downíka? Ty děti mají více charakteristických rysů po celéím těle, odlišný tvar pánve, nožiček, jiný tvar lebky, šíje a tak, často různé přidružené vady…Navíc ty miminí ksichtíky mohou dost klamat. Já znám holčičku, která má takový oploštělý obličejík, jako mají Downíci, navíc je taková pomalá a klidná - a přitom D. není…Vydrž, klidně může být vše v pořádku :hug:

Lussy32
Nováček 7 příspěvků 01.05.18 22:09

Holky já se uklidnuju čtyřiadvacet hodin denně, čtu studuju priznaky porovnávám s malou. Dr nam to naznačil před měsícem ale neřekl nic a ve třech při očkování mi jen řekl ze mě objednal na genetiku že malá bude nejspíš mit ds malem sem sebou švihla. A to čekání je šílené.

malytlustyhroch
Kecalka 485 příspěvků 01.05.18 22:13
@Lussy32 píše:
Holky já se uklidnuju čtyřiadvacet hodin denně, čtu studuju priznaky porovnávám s malou. Dr nam to naznačil před měsícem ale neřekl nic a ve třech při očkování mi jen řekl ze mě objednal na genetiku že malá bude nejspíš mit ds malem sem sebou švihla. A to čekání je šílené.

Maminka měla spolužačku s DS na gymnáziu. Čekání, kdy člověk neví, na čem je, by pro mě bylo fakt náročný, to jo. Ale uklidňovala bych se tím, že i kdyby to náhodou DS byl, tak že asi bude mít jen nějaké lehké projevy, když na to dosud nikdo nepřišel.

Lussy32
Nováček 7 příspěvků 01.05.18 22:21

@malytlustyhroch i kdyby se to potvrdilo na milion procent stále to bude moje princezna můj život jen nechápu ze se na to nepřišlo dřív.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16069 příspěvků 01.05.18 22:31
@Lussy32 píše:
@malytlustyhroch i kdyby se to potvrdilo na milion procent stále to bude moje princezna můj život jen nechápu ze se na to nepřišlo dřív.

možná proto, abys v těhotenství nestála před obrovským dilematem :nevim: :nevim:? Ted už to neřeš, máš ji a miluješ ji, at je jakákoli. Navíc se pohybujeme ve fázi jakýchsi domněnek…Jednání dr. se mi zdá dost neprofesionální, pokud na základě malých oček s takovou pravděpodobností určí DG. Kdyby řekl - „nebojte se, ale uděláme to pro jistotu…“, je to jiné, než když ti řekne „nejspíš má DS“ 8)

Příspěvek upraven 01.05.18 v 22:32

Lekninka91
Extra třída :D 10276 příspěvků 01.05.18 22:32

Na MK je jedna mamina, jejiz dcera ma DS a prislo se na to az po porodu. Pritom sreeningy dopadly na vybornou, takze mozne je vsechno a stat se to muze. Bohuzel nezbyva nez cekat. At to dobre dopadne :kytka:

Origamia
Kecalka 127 příspěvků 01.05.18 22:42
@Lussy32 píše:
@malytlustyhroch i kdyby se to potvrdilo na milion procent stále to bude moje princezna můj život jen nechápu ze se na to nepřišlo dřív.

Přesně, ať tak či tak, stále je to tvoje dcerunka :srdce: Neodhalení se děje častěji, kdyby to tak bylo, není to ojedinělý příběh. Ale pardon, ten tvůj doktor je tak trochu h…p. Může mít podezření, ale dokud nemá v ruce výsledky, tak si ty své závěry má nechat. Dopadne to jak má, dej nám tu vědět.

alilauter
Kecalka 157 příspěvků 1 inzerát 02.05.18 02:51

Ahoj, co vím, tak se to pozná hned po porodu. Nebo aspoň to podezření padne v prvnich hodinách či dnech. Takže určitě je šance, že je vše ok. Ale chápu, že to čekání je strašlivý. Drž se a ono to dobře dopadne.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 02.05.18 10:05
@Lussy32 píše:
Právě si myslim že je to divné. Prý podle očí ma je dal od sebe a male ale to ma po mě, pak tam psal opičí ryhu ale to jsem četla že může mit i zdravi člověk. Hybnost kloubů co jsem četlaa normální, reaguje krasne. Jsem z toho vyplašená. To čekání je šílené :,(

nebuď vyděšená, pořád to je tvoje dítko.. nechápu, dle čeho dr takto usuzuje, ale pokud by to byl down, tak to na 99 % poznají už v porodce.. :think:

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

GLOSA: Moderátor i aktivista. Kam až zajde superangažovaný Moravec?

Otázky Václava Moravce (OVM) již dávno nejsou diváckým trhákem. Jeho... číst dále >

Nepochopitelná slova popálené Týnuš z Turecka. Hurá, oheň mi přivál fanoušky!

Youtuberka Týnuš Třešničková (23) je štěstím bez sebe. Všechno špatné se v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >