Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Hezký den, máte někdo zkušenost prosim. Máme tři měsíční holčičku a dr nás poslal na genetiku s podezřením na dawnův syndrom. V těhotenství jsem byla na genetice a vše bylo v pořádku ( nepodstoupila jsem odběr plodove vody). V těhu nám udělali screaning a brali krev jen mě. Čekáme na výsledky a jsem z toho zoufalá. Někdo s podobným případem a nakonec se to nepotvrdilo?
Z jakého důvodu dr. usuzuje na DS? Je to zvláštní, obvykle se na toto přijde již v těhu, ptž Downíci mají určité anatomické rysy odlišné. Nemá dr. podezření spíše na mozaiku (vadných genů je méně)?
Právě si myslim že je to divné. Prý podle očí ma je dal od sebe a male ale to ma po mě, pak tam psal opičí ryhu ale to jsem četla že může mit i zdravi člověk. Hybnost kloubů co jsem četlaa normální, reaguje krasne. Jsem z toho vyplašená. To čekání je šílené ![]()
@Lussy32 píše:
Hezký den, máte někdo zkušenost prosim. Máme tři měsíční holčičku a dr nás poslal na genetiku s podezřením na dawnův syndrom. V těhotenství jsem byla na genetice a vše bylo v pořádku ( nepodstoupila jsem odběr plodove vody). V těhu nám udělali screaning a brali krev jen mě. Čekáme na výsledky a jsem z toho zoufalá. Někdo s podobným případem a nakonec se to nepotvrdilo?
Drzime palce at tomu tak neni. ![]()
@Lussy32 píše:
Právě si myslim že je to divné. Prý podle očí ma je dal od sebe a male ale to ma po mě, pak tam psal opičí ryhu ale to jsem četla že může mit i zdravi člověk. Hybnost kloubů co jsem četlaa normální, reaguje krasne. Jsem z toho vyplašená. To čekání je šílené
kvůli malým očím hned usuzovat na Downíka? Ty děti mají více charakteristických rysů po celéím těle, odlišný tvar pánve, nožiček, jiný tvar lebky, šíje a tak, často různé přidružené vady…Navíc ty miminí ksichtíky mohou dost klamat. Já znám holčičku, která má takový oploštělý obličejík, jako mají Downíci, navíc je taková pomalá a klidná - a přitom D. není…Vydrž, klidně může být vše v pořádku ![]()
Holky já se uklidnuju čtyřiadvacet hodin denně, čtu studuju priznaky porovnávám s malou. Dr nam to naznačil před měsícem ale neřekl nic a ve třech při očkování mi jen řekl ze mě objednal na genetiku že malá bude nejspíš mit ds malem sem sebou švihla. A to čekání je šílené.
@Lussy32 píše:
Holky já se uklidnuju čtyřiadvacet hodin denně, čtu studuju priznaky porovnávám s malou. Dr nam to naznačil před měsícem ale neřekl nic a ve třech při očkování mi jen řekl ze mě objednal na genetiku že malá bude nejspíš mit ds malem sem sebou švihla. A to čekání je šílené.
Maminka měla spolužačku s DS na gymnáziu. Čekání, kdy člověk neví, na čem je, by pro mě bylo fakt náročný, to jo. Ale uklidňovala bych se tím, že i kdyby to náhodou DS byl, tak že asi bude mít jen nějaké lehké projevy, když na to dosud nikdo nepřišel.
@malytlustyhroch i kdyby se to potvrdilo na milion procent stále to bude moje princezna můj život jen nechápu ze se na to nepřišlo dřív.
@Lussy32 píše:
@malytlustyhroch i kdyby se to potvrdilo na milion procent stále to bude moje princezna můj život jen nechápu ze se na to nepřišlo dřív.
možná proto, abys v těhotenství nestála před obrovským dilematem
? Ted už to neřeš, máš ji a miluješ ji, at je jakákoli. Navíc se pohybujeme ve fázi jakýchsi domněnek…Jednání dr. se mi zdá dost neprofesionální, pokud na základě malých oček s takovou pravděpodobností určí DG. Kdyby řekl - „nebojte se, ale uděláme to pro jistotu…“, je to jiné, než když ti řekne „nejspíš má DS“ ![]()
Příspěvek upraven 01.05.18 v 22:32
Na MK je jedna mamina, jejiz dcera ma DS a prislo se na to az po porodu. Pritom sreeningy dopadly na vybornou, takze mozne je vsechno a stat se to muze. Bohuzel nezbyva nez cekat. At to dobre dopadne ![]()
@Lussy32 píše:
@malytlustyhroch i kdyby se to potvrdilo na milion procent stále to bude moje princezna můj život jen nechápu ze se na to nepřišlo dřív.
Přesně, ať tak či tak, stále je to tvoje dcerunka
Neodhalení se děje častěji, kdyby to tak bylo, není to ojedinělý příběh. Ale pardon, ten tvůj doktor je tak trochu h…p. Může mít podezření, ale dokud nemá v ruce výsledky, tak si ty své závěry má nechat. Dopadne to jak má, dej nám tu vědět.
Ahoj, co vím, tak se to pozná hned po porodu. Nebo aspoň to podezření padne v prvnich hodinách či dnech. Takže určitě je šance, že je vše ok. Ale chápu, že to čekání je strašlivý. Drž se a ono to dobře dopadne.
@Lussy32 píše:
Právě si myslim že je to divné. Prý podle očí ma je dal od sebe a male ale to ma po mě, pak tam psal opičí ryhu ale to jsem četla že může mit i zdravi člověk. Hybnost kloubů co jsem četlaa normální, reaguje krasne. Jsem z toho vyplašená. To čekání je šílené
nebuď vyděšená, pořád to je tvoje dítko.. nechápu, dle čeho dr takto usuzuje, ale pokud by to byl down, tak to na 99 % poznají už v porodce.. ![]()