Když nezabírají ATB na rýmu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucysvo
Nováček 7 příspěvků 28.04.18 14:02
Když nezabiraji ATB na rýmu?

Zdravim maminky,
Potrebovala bych poradit..
Dcera 2,5 let ma uz cca 13 dni rymu. Nejdřív jen klasická vodova, takže klasika mořská voda, odsávání. Bez horečky, kašle. Jen k ranu se obcas budila, jak ji to stekalo do krku.
Po nejakych pěti dnech zlutozelena husta ryma k tomu se jeste pridal hnis z očička.
Takovouhle rymu ma tedy poprvé…
Takže jsme desátý den zaběhly k doktorce, zjistily jsme, ze zmenili ordinacni hodiny pro nemocne???????? ale sestra si mě alespoň vyslechla a napsala dvoje atb kapky jedny na rýmu, druhe na očičko..
Dcera začala užívat v utery odpol…
Dnes je sobota, očičko bylo ok hned druhý den, ale ryma je pořád…
Uz tedy zas jen bílá, ale jen co se vysmrka nebo odsaju, za chvili zas popotahuje…jo a take brala 6 dni Sinupret. Ktery vzdy zabral????
Rikam si, je to 4 den, co kapu atb - nemely by uz zabrat?
Do kdy čekat, než znova vyrazime k dr?
Jo a pridala jsem vcera léčení homeopatiky na rýmu..

Reakce:

Taka
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 28.04.18 14:11

Ze žlutozelené rýmy je bílá - takže ATB pomalu zabírají, ne? Nebo taky ne a dostává se z toho sama, protože na virovou rýmu (která taky může být až zelenožlutá) antibiotika nezaberou. Což nikdo nemůže vědět, protože nepíšeš, že by se dělalo vyšetření na CRP.
Dávala bych dál Sinupret, 6 dní je málo. Klidně do vymizení rýmy, je to přírodní a neuškodí to, naopak rozpouští hleny.

Taka
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 28.04.18 14:12

Jo a to, že se vysmrká a hned zase popotahuje… Jedině dobře, odchází to z ní. Horší by bylo, kdyby měla ucpaný nosík a drželo se to v dutinách ;)

ivašot.
Kelišová 6558 příspěvků 28.04.18 14:15

Vidím to stejně jako @Taka . Mým dětem každá rýma dříve nebo později přejde do žlutozelené, ale antibiotické kapky jsme neměli ani jednou. Pokud nemají teplotu nebo jiné potíže, tak to nijak neřeším a počkám až si tělo poradí samo.

fia80
Závislačka 2974 příspěvků 28.04.18 14:21

Podle mě se rýma také zlepšuje - ono někdy trvá než to z těch dutin všechno vyteče. Když člověk nemá pořád ucpaný nos a začne to pořádně téct, tak mi příjde, že je to na dobré cestě k uzdravení. Já i mé děti míváme i zelenožluté rýmy a nikdy jsme na ni ATB nepoužili.

Jinak se mi u rýmy hodně osvědčilo, když má dítě hlavu v teple. Dcera už automaticky když chytne rýmu nasazuje čepici a rýma mívá kratší trvání a člověk se i cítí lépe, když má ty dutiny v teple.

Katerina308
Kecalka 486 příspěvků 42 inzerátů 28.04.18 14:25

Obě děti i já jsme měli to samé. Já to nelecila u sebe ničím. Do oka jen opthalmo septonex. Dětem také, plus sinupret, Mucosolvan, mořská voda a na večer Fenistil. Nic jiného se nedá dělat. Teď po asi 10 dnech to ustupuje. Oči měly dobré po asi 3 dnech.
Asi. Nějaká viróza spojená s reakcí na pyly možná. Ikdyž ani jeden alergie prokázané nemá. Já ano

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1189 příspěvků 28.04.18 15:23

Ryma je viroveho puvodu. Antibiotika jsou na bakterie. Rhinovirus ( cesky ryma) oslabuje imunitni system a mohou se pridruzit bakterialni infekce na ktere uz antibiotika zabiraji. Takze antibiotika zabrala na ne a s rymou si telo musi poradit samo.. ostatne ne nadarmo se rika ze nelecena ryma trva tyden a lecena 7 dni.

Lucysvo
Nováček 7 příspěvků 28.04.18 20:08

Tak všem díky za rady :D..ja bych rymu jako takovou taky neřešila ničím jiným, než normálně, ale to že to najednou byla zlutozelena silna mě zarazilo, pročítala jsem různé diskuze a někde bylo psáno, ze takovahle rýma ukazuje na zánět dutin a hlavně mě znepokojilo to očičko, toho hnisu bylo a klasicke kapky ani po 4 dnech nezabraly:( Žádné vyšetření ji nedělali, jak jsem psala, sestra si mě jen poslechla a podle toho napsala recept :nevim:
Tak snad jak píšete uz brzy bude pryč.
Musela jsem zrušit plavání i školku..a zrovna to plavání mi mrzí, Kaja to miluje..
No a ve čtvrtek mame další, tak doufám, že už budem moci jit..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

15 let života v pěti taškách. Hokejista Tomáš Plekanec je zpátky doma!

Tomáš Plekanec splnil svůj slib a vrátil se do Česka. V úterý krátce po... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >