Když nezabírají ATB na rýmu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucysvo
Nováček 7 příspěvků 28.04.18 14:02
Když nezabiraji ATB na rýmu?

Zdravim maminky,
Potrebovala bych poradit..
Dcera 2,5 let ma uz cca 13 dni rymu. Nejdřív jen klasická vodova, takže klasika mořská voda, odsávání. Bez horečky, kašle. Jen k ranu se obcas budila, jak ji to stekalo do krku.
Po nejakych pěti dnech zlutozelena husta ryma k tomu se jeste pridal hnis z očička.
Takovouhle rymu ma tedy poprvé…
Takže jsme desátý den zaběhly k doktorce, zjistily jsme, ze zmenili ordinacni hodiny pro nemocne???????? ale sestra si mě alespoň vyslechla a napsala dvoje atb kapky jedny na rýmu, druhe na očičko..
Dcera začala užívat v utery odpol…
Dnes je sobota, očičko bylo ok hned druhý den, ale ryma je pořád…
Uz tedy zas jen bílá, ale jen co se vysmrka nebo odsaju, za chvili zas popotahuje…jo a take brala 6 dni Sinupret. Ktery vzdy zabral????
Rikam si, je to 4 den, co kapu atb - nemely by uz zabrat?
Do kdy čekat, než znova vyrazime k dr?
Jo a pridala jsem vcera léčení homeopatiky na rýmu..

Reklama

Reakce:

Taka
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 28.04.18 14:11

Ze žlutozelené rýmy je bílá - takže ATB pomalu zabírají, ne? Nebo taky ne a dostává se z toho sama, protože na virovou rýmu (která taky může být až zelenožlutá) antibiotika nezaberou. Což nikdo nemůže vědět, protože nepíšeš, že by se dělalo vyšetření na CRP.
Dávala bych dál Sinupret, 6 dní je málo. Klidně do vymizení rýmy, je to přírodní a neuškodí to, naopak rozpouští hleny.

Taka
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 28.04.18 14:12

Jo a to, že se vysmrká a hned zase popotahuje… Jedině dobře, odchází to z ní. Horší by bylo, kdyby měla ucpaný nosík a drželo se to v dutinách ;)

ivašot.
Kelišová 5748 příspěvků 28.04.18 14:15

Vidím to stejně jako @Taka . Mým dětem každá rýma dříve nebo později přejde do žlutozelené, ale antibiotické kapky jsme neměli ani jednou. Pokud nemají teplotu nebo jiné potíže, tak to nijak neřeším a počkám až si tělo poradí samo.

fia80
Závislačka 2841 příspěvků 28.04.18 14:21

Podle mě se rýma také zlepšuje - ono někdy trvá než to z těch dutin všechno vyteče. Když člověk nemá pořád ucpaný nos a začne to pořádně téct, tak mi příjde, že je to na dobré cestě k uzdravení. Já i mé děti míváme i zelenožluté rýmy a nikdy jsme na ni ATB nepoužili.

Jinak se mi u rýmy hodně osvědčilo, když má dítě hlavu v teple. Dcera už automaticky když chytne rýmu nasazuje čepici a rýma mívá kratší trvání a člověk se i cítí lépe, když má ty dutiny v teple.

Katerina308
Kecalka 429 příspěvků 153 inzerátů 28.04.18 14:25

Obě děti i já jsme měli to samé. Já to nelecila u sebe ničím. Do oka jen opthalmo septonex. Dětem také, plus sinupret, Mucosolvan, mořská voda a na večer Fenistil. Nic jiného se nedá dělat. Teď po asi 10 dnech to ustupuje. Oči měly dobré po asi 3 dnech.
Asi. Nějaká viróza spojená s reakcí na pyly možná. Ikdyž ani jeden alergie prokázané nemá. Já ano

ludmilaadamkova
Kecalka 188 příspěvků 28.04.18 15:23

Ryma je viroveho puvodu. Antibiotika jsou na bakterie. Rhinovirus ( cesky ryma) oslabuje imunitni system a mohou se pridruzit bakterialni infekce na ktere uz antibiotika zabiraji. Takze antibiotika zabrala na ne a s rymou si telo musi poradit samo.. ostatne ne nadarmo se rika ze nelecena ryma trva tyden a lecena 7 dni.

Lucysvo
Nováček 7 příspěvků 28.04.18 20:08

Tak všem díky za rady :D..ja bych rymu jako takovou taky neřešila ničím jiným, než normálně, ale to že to najednou byla zlutozelena silna mě zarazilo, pročítala jsem různé diskuze a někde bylo psáno, ze takovahle rýma ukazuje na zánět dutin a hlavně mě znepokojilo to očičko, toho hnisu bylo a klasicke kapky ani po 4 dnech nezabraly:( Žádné vyšetření ji nedělali, jak jsem psala, sestra si mě jen poslechla a podle toho napsala recept :nevim:
Tak snad jak píšete uz brzy bude pryč.
Musela jsem zrušit plavání i školku..a zrovna to plavání mi mrzí, Kaja to miluje..
No a ve čtvrtek mame další, tak doufám, že už budem moci jit..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Svatba podle šaríe: Muž se zpozdil s platbou za nevěstu, za 15 minut byl rozvod!

Rozvody jsou v dnešní době bohužel běžnou záležitostí. Aby ale manželský... číst dále >

Instagrame, díky! Novinka zvaná Toblerone tunel dělá radost celému světu

Instagram je skvělá věc. Nejenže se zde můžete podívat na krásné fotografie... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedmdesátiletá Mexičanka čeká dceru. Bude nejstarší matkou na světě

Sedmdesátiletá Mexičanka je zřejmě nejstarší těhotnou ženou na světě. Maria... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama