Reklama

Bolest třísla u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.18 13:30
Bolest třísla u dítěte

Ahoj, setkaly jste se někdy s tím, že si dítě stěžuje na bolest třísla? Konkrétně u pravé nohy. Na nic si nestěžoval a najednou z minuty na minutu kulhá a stěžuje si že ho to bolí. Když je v klidu tak nenaříká, normálně si zpívá a hraje si.
Už mám zase v hlavě katastrofické scénáře. Zítra jdeme dopoledne na očkování takže se na něho doktorka podívá. Má 5 let.
Nemáte nějakou zkušenost někdo?

Reklama

Reakce:

smajle
Stálice 72 příspěvků 24.04.18 13:57

Ahoj, neteř měla nedávno problém s kyčli, měla něco v kloubu nějakou vodovou nebo tukovou kuličku. Kulhala a bolela ji noha v klidu ji to nebolelo. Měla naordinovany klid na lůžku a do měsíce se ji to vstřebalo. Pokud to bude bolet dál tak určitě za doktorem ať vás pošle na utz vyšetření.

ivašot.
Kelišová 6252 příspěvků 24.04.18 14:27

Syn si cca před rokem stěžoval na bolest v třísle, mysleli jsme, že to má namožené z fotbalu. ale postupně se to zhoršovalo tak, že viditelně kulhal. Nakonec to byl dle vyšetření na ortopedii patrně lehký zánět v kyčelním kloubu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.18 14:30
@ivašot. píše:
Syn si cca před rokem stěžoval na bolest v třísle, mysleli jsme, že to má namožené z fotbalu. ale postupně se to zhoršovalo tak, že viditelně kulhal. Nakonec to byl dle vyšetření na ortopedii patrně lehký zánět v kyčelním kloubu.

a jak se to řeší? jen ten klid na lůžku?

ivašot.
Kelišová 6252 příspěvků 24.04.18 14:34
@Anonymní píše:
a jak se to řeší? jen ten klid na lůžku?

Klid na lůžku, prisnitzovy zábaly a ibalgin v předepsané dávce. Údajně to u něj mohl být následek banální virózy :think:. A můžu Tě ujistit, že jsem taky hned viděla katastrofické scénáře :mavam:

jenny.fields
Generální žvanilka 24595 příspěvků 24.04.18 15:06

Nejdřív bych ho nechala vyšetřit- žádanka na ultrazvuk a teprve pokud bude v pořádku tak očkovala.
Jinak dcera vloni 9dní před dovolenou, že ji bolí nožička, bolest ve stehně. Mám načteno o zánětech kyčle, okamžitě k doktorce, ultrazvuk a samozřejmě zánět kyčle. Absolutní klid, neexistuje jakákoliv chůze. Chytili jsme to včas a na dovolenou odjeli.
Ale teď minulý týden bolest toho úponu v třísle, natáhla si při dělání mostů na judu, za 3 dny klid. Ale letíme teď v pátek do zahraničí a měla jsem slušný nervíky :roll:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 24.04.18 22:40

Mohla by to byt kycel, deti mivaji ruzne zanety, Doktorce nahlaste urcite PRED ockovanim, pokud by to jeste bolelo, tak vas asi posle na rentgen.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 24.04.18 22:42
@jenny.fields píše:
Nejdřív bych ho nechala vyšetřit- žádanka na ultrazvuk a teprve pokud bude v pořádku tak očkovala.
Jinak dcera vloni 9dní před dovolenou, že ji bolí nožička, bolest ve stehně. Mám načteno o zánětech kyčle, okamžitě k doktorce, ultrazvuk a samozřejmě zánět kyčle. Absolutní klid, neexistuje jakákoliv chůze. Chytili jsme to včas a na dovolenou odjeli.
Ale teď minulý týden bolest toho úponu v třísle, natáhla si při dělání mostů na judu, za 3 dny klid. Ale letíme teď v pátek do zahraničí a měla jsem slušný nervíky :roll:

platite si pojisteni storna zajezdu? :-)))

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.18 10:31
@Pudloslava píše:
Mohla by to byt kycel, deti mivaji ruzne zanety, Doktorce nahlaste urcite PRED ockovanim, pokud by to jeste bolelo, tak vas asi posle na rentgen.

díky, očkování samozřejmě odloženo, vyšetřila a brala krev a čekáme na výsledky, podle toho nás buď pošle nebo nepošle do nemocnice, o rentgenu nic neříkala, ale zítra půjdeme na kontrolu (pokud nás nehospitalizují)

jenny.fields
Generální žvanilka 24595 příspěvků 25.04.18 14:46
@Pudloslava píše:
platite si pojisteni storna zajezdu? :-)))

jojo, bez toho necestujeme. Poprvé jsem k tomu manžela přesvědčila čistě náhodou před naší svatební cestou na Kubu, kterou jsme měli zaplacenou někdy od ledna. Svatba měla být v červnu a já v květnu spadla z koně a roztříštila si hrudní obratel.

Teď už to máme automaticky z pozice placení určitým typem karty.
Ale kromě Kuby jsme zatím stornovali jen maďarské lázně kvůli angíně. A to cestujeme dost. V minulosti skoro vždy s minimálně jedním dítětem na ventolinu, teď už je to nějaké lepší.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Ruská herečka zmlátila při televizní debatě jednu z divaček! Co jí provedla?

Devětačtyřicetiletá ruská herečka Evelina Bledansová v debatě hovořila o tom,... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama