Bolest třísla u dítěte

Anonymní
24.4.18 13:30

Bolest třísla u dítěte

Ahoj, setkaly jste se někdy s tím, že si dítě stěžuje na bolest třísla? Konkrétně u pravé nohy. Na nic si nestěžoval a najednou z minuty na minutu kulhá a stěžuje si že ho to bolí. Když je v klidu tak nenaříká, normálně si zpívá a hraje si.
Už mám zase v hlavě katastrofické scénáře. Zítra jdeme dopoledne na očkování takže se na něho doktorka podívá. Má 5 let.
Nemáte nějakou zkušenost někdo?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74
24.4.18 13:57

Ahoj, neteř měla nedávno problém s kyčli, měla něco v kloubu nějakou vodovou nebo tukovou kuličku. Kulhala a bolela ji noha v klidu ji to nebolelo. Měla naordinovany klid na lůžku a do měsíce se ji to vstřebalo. Pokud to bude bolet dál tak určitě za doktorem ať vás pošle na utz vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10141
24.4.18 14:27

Syn si cca před rokem stěžoval na bolest v třísle, mysleli jsme, že to má namožené z fotbalu. ale postupně se to zhoršovalo tak, že viditelně kulhal. Nakonec to byl dle vyšetření na ortopedii patrně lehký zánět v kyčelním kloubu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.18 14:30
@ivašot. píše:
Syn si cca před rokem stěžoval na bolest v třísle, mysleli jsme, že to má namožené z fotbalu. ale postupně se to zhoršovalo tak, že viditelně kulhal. Nakonec to byl dle vyšetření na ortopedii patrně lehký zánět v kyčelním kloubu.

a jak se to řeší? jen ten klid na lůžku?

• Citovat
  • Nahlásit
10141
24.4.18 14:34
@Anonymní píše:
a jak se to řeší? jen ten klid na lůžku?

Klid na lůžku, prisnitzovy zábaly a ibalgin v předepsané dávce. Údajně to u něj mohl být následek banální virózy :think:. A můžu Tě ujistit, že jsem taky hned viděla katastrofické scénáře :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26580
24.4.18 15:06

Nejdřív bych ho nechala vyšetřit- žádanka na ultrazvuk a teprve pokud bude v pořádku tak očkovala.
Jinak dcera vloni 9dní před dovolenou, že ji bolí nožička, bolest ve stehně. Mám načteno o zánětech kyčle, okamžitě k doktorce, ultrazvuk a samozřejmě zánět kyčle. Absolutní klid, neexistuje jakákoliv chůze. Chytili jsme to včas a na dovolenou odjeli.
Ale teď minulý týden bolest toho úponu v třísle, natáhla si při dělání mostů na judu, za 3 dny klid. Ale letíme teď v pátek do zahraničí a měla jsem slušný nervíky :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36008
24.4.18 22:40

Mohla by to byt kycel, deti mivaji ruzne zanety, Doktorce nahlaste urcite PRED ockovanim, pokud by to jeste bolelo, tak vas asi posle na rentgen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36008
24.4.18 22:42
@jenny.fields píše:
Nejdřív bych ho nechala vyšetřit- žádanka na ultrazvuk a teprve pokud bude v pořádku tak očkovala.
Jinak dcera vloni 9dní před dovolenou, že ji bolí nožička, bolest ve stehně. Mám načteno o zánětech kyčle, okamžitě k doktorce, ultrazvuk a samozřejmě zánět kyčle. Absolutní klid, neexistuje jakákoliv chůze. Chytili jsme to včas a na dovolenou odjeli.
Ale teď minulý týden bolest toho úponu v třísle, natáhla si při dělání mostů na judu, za 3 dny klid. Ale letíme teď v pátek do zahraničí a měla jsem slušný nervíky :roll:

platite si pojisteni storna zajezdu? :-)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.4.18 10:31
@Pudloslava píše:
Mohla by to byt kycel, deti mivaji ruzne zanety, Doktorce nahlaste urcite PRED ockovanim, pokud by to jeste bolelo, tak vas asi posle na rentgen.

díky, očkování samozřejmě odloženo, vyšetřila a brala krev a čekáme na výsledky, podle toho nás buď pošle nebo nepošle do nemocnice, o rentgenu nic neříkala, ale zítra půjdeme na kontrolu (pokud nás nehospitalizují)

• Citovat
  • Nahlásit
26580
25.4.18 14:46
@Pudloslava píše:
platite si pojisteni storna zajezdu? :-)))

jojo, bez toho necestujeme. Poprvé jsem k tomu manžela přesvědčila čistě náhodou před naší svatební cestou na Kubu, kterou jsme měli zaplacenou někdy od ledna. Svatba měla být v červnu a já v květnu spadla z koně a roztříštila si hrudní obratel.

Teď už to máme automaticky z pozice placení určitým typem karty.
Ale kromě Kuby jsme zatím stornovali jen maďarské lázně kvůli angíně. A to cestujeme dost. V minulosti skoro vždy s minimálně jedním dítětem na ventolinu, teď už je to nějaké lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama