Autismus u dětí pod 3 roky - projevy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tlustyhrosik
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 23.04.18 20:26
Autismus u deti pod 3 roky

Dobrý den,

Zajímají mě zkušenosti rodičů s ditetem, kterému byl diagnostikovan PAS. Především mě zajima, jak se dítě projevovalo do dvou let, co umelo a neumelo, jak se chovalo. A jestli na to prisel někdo z lékařů před třetím rokem a s kým a jak jste to řešily. Vím, že v Čr se nediagnostikuje dříve než před 3 rokem, ale právě včasna diagnóza před druhym dokaze hodne příznaků zmirnit. Prosím ať se vyjádří jen ty s přímou zkusenosti. Teorie mě nezajímá. Děkuji

Reklama

Reakce:

Anonymní  23.04.18 20:56

@tlustyhrosik
Diagnoza ve 2 1/4 letech, nemluvila, nekomunikovala, nereagovala, neukazovala, jemna motorika spatna, hruba motorika v poradku, socialni chovani v norme. Na rok se kolem druheho roku vyvoj zastavil, opet nabral na obratkach az kolem 3. roku. Ve 4 letech po terapiiich par slov, snazi se rozumet, ale ma problemy, jemna i hruba motorika v poradku, socialni chovani v norme. Ma rada a vzdycky mela tocici se kolecka, vyrovnane pruhy, nema rad hlasite zvuky a nove prostredi. Je toho moc a neda se to lehce shrnout. Co by te zajimalo? Prosim anonym, jinak smazat.

Klarča.K
Kecalka 231 příspěvků 23.04.18 21:33

Nemluvil, nekomunikoval, nereagoval na pokyny, nehral si(teda az na skladani auticek do řad)nemel zajem o okolni svet(nezajimali ho zviratka, bracha, babi, pacipaci…)špatne jedl(jen dve tři jidla - to ma doted)a špatně spal(dodnes necele 4 roky nespi celou noc a když jednou do mesice prospi noc tak je to zazrak :( )rad skáče, třepota u toho ručičkami, čmára pastelkani…rad se chodi pošmudlit (což pry u autismu byva vyjmecne, za což jsem rada že u nas to tak je)

@tlustyhrosik ta věta že včastna diagnoza dokaže zmirnit příznaky, to by sis představovala jak? Hele, nam každy lekař že je fajn že se na to přišlo včas…blablabla…ale NIKDO Z NICH NEPOMOHL A NEPOMUŽE(tak akorat že dostaneš PnP)…jedine co zmirní jsou třeba ABA terapie, ktera stoji pro normalniho člověka, tolik peněz že je mi z toho špatně a že tim lidem co to vyučuji neni hanba na tom takhle vydělavat :(

tlustyhrosik
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 23.04.18 21:48

No mě samotnou by možnost této diagnózy nenapadla, ale kamarádka lékařka mi občas hlídá syna a zmínila, že vykazuje určitě autisticke rysy. Ona není psycholog, ale zminila to právě kvůli vcasnemu podchyceni, pokud by se opravdu jednalo o PAS. Syn má 16 měsíců a léčí se pro neprospivani. Vyskove na třetím percentilu, váhove dost pod třetím. Byl vyšetřen na 3 hospitalizacich skrz na skrz, je úplně v pořádku, no není žádný jedlik. Pri jidle musí být úplně odvedena pozornost, aby ani nevnímal že ji. Dát mu předmět do ruky a pustit pohadku a pak ji. Malý neukazuje na nic, noc nerika (dvojazycne prostredi) spíše zvatla zvuky, někdy slabiky. Je mírně motoricky opozdeny. Na jméno slysi spíše náhodně. Neustále lozí po pokoji, nebo obchazi nabytek. Hracky ho nezajimaji, nejčastěji si vyhraje s nejakyma kabelama, kde ho fascinuje ten konec, s kterým točí klidne i desitky minut a pozoruje to. Predmetama tuka o zem aby slyšel zvuky. Taky rad chodí k pračce a kouká na jak se točí pradlo a rád zkoumá svoje ruce. Nedokážu jej zaujmout pro zadnou hru, protože se mi nedaří získat jeho pozornost, nekouka se a odleze. Takže ho nemůžu rozvíjet. Sociálně se mi jevi též v poradku. Velmi rád se mazli, oční. kontakt dokazeme nekdy navazat, usmívá se, sahá mi na oblicej a zvatla. V noci se chce před spanim mazlit. Když vidí známou tvar, tak se usmiva. S detima navazuje oční kontakt í fyzicky. Leze za mnou, stoupá si u me a natahuje ruce abych jej zvedla. Zajímalo by mě, na základě čeho vám to diagnostikovali, že to poznali a pak jak probiha ta terapie. Klidne můžete napsat do SZ.

Anonymní  23.04.18 22:05

@tlustyhrosik napíšu ti, jak na tom byl syn v 1,5 roce. Tehdy bylo podezření na autismus.
Nemluvil, nežvatlal, nedělal dětské hříčky, cizí lidi ignoroval, o nic si neřekl, nehrál si, nereagoval na mě - na žádné slovní pokyny, na jméno, na nic. Problém bylo jídlo, spaní - v noci se budil a třeba 2 hodiny nespal, to dělal do 3 let. Nezvládal žádné vkladačky a ani nic podobného. Neukazoval. Vůbec neměl rád lidi kromě mě. Dětí se bál. Nezvládal se najíst, napít. Když jsem chtěla, aby se napil, musela jsem ho položit a naaranžovat mu lahev do pusy.
Spolupracovat začal po druhých narozeninách. Řešíme to od 2 let. Nakonec z toho vyrostl. Třeba se něco ještě projeví později.
Anonymní Jitka

tlustyhrosik
Zasloužilá kecalka 935 příspěvků 24.04.18 13:07

@Klarča.K co myslis tim spatnym spanim?
Ohledne toho reseni vcasne diagnozy zatim nic nevim, jen jsem na to cetla clanky, ze se s tim da nejak pracovat, ale konkretneji jsem to jeste nevyhledavala. Ted se spis snazim zjistit, jestli se mam znepokojovat, nebo ne.

Klarča.K
Kecalka 231 příspěvků 24.04.18 17:44

@tlustyhrosik tak s tím jídlem u nás se točí k obědu asi jen nejakych pět variant a vždy příloha brambor. Ovoce a zeleninu syrovou odmíta…Hodně často se v noci vzbudí a to dokaže byt vzhůru i tři hodiny :roll: ) nebo ma neklidné spaní že několikrat za noc pofnukavá a musi se utěšovat a uspávat…Nejhorší je že nemluvi a neumi mi ani ukazat když ho něco bolelo :?
Pro mě bylo impulsem že je něco špatně to že nereagoval vůbec na pokyny(kde je miček?…)nekoukal do očí, neslyšel na jméno…děti a dospěli ignoruje…

Doufala jsem že (jak píše anonymni) že z toho vyroste, ale u nás se tak neděje :( jsou mu tři a půl - je to s ním lepší, ale nemluví, musí se vodit neustále za ruku(nechape že silnice je nebezpečí…)častěji se koukne do očí a poslední dobou se mi zdá že občas se otočí na jméno

U psychologa i psychiatra podle nějakeho dotazniku(je i na inernetu) a pravě z věci co tu popisuji. Jsme objednaní do Nautisu, protože chci mít jistotu že je opravdu autista.

Popravdě něco co popisuješ má malinko aut. rysy ale zase uvádíš že žijete v dvojazyčném prostředi…
je malinky, může z toho vyrust…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Je Janečkova manželka taky sestra? Lidé se smějí jeho milence za nový projekt

Lilia Khousnoutdinová se mediálně proslavila nejvíc tím, že se provalil její... číst dále >

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama