Hodně častá nemocnost u 1,5letého syna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Denny50
Nováček 10 příspěvků 21.04.18 11:37
Hodně častá nemocnost

Zdravím, jsem zoufalá a potřebuju radu, pomoc.. máme rok a půl starého syna… v září 2017 jsem ho přestala kojit a od října mi začal marodit.. v říjnu dvakrát hospitalizovany atb do žily.. vysoký crp a vysoké horečky.. v listopadu opět vysoke crp a horečky vždy když je nemocný má silný kašel a rýmu.. vždy má i slabý nález na rtg.. od října 2017 do teď každý měsíc nemocný pokaždé vysoké crp a 40horečky pokazdy kašel rýma.. 4krát hospitalizovany a 9krát nemocný.. doktorka uz nechápe..myslí si že na vše budr reagovat vysokým crpkem a vysokyma horečkama už nám doporučili plicního odborníka.. nevim co dál v Praze mu imunita vyšla v pořádku a alergie taky krom kočky kterou má hraniční (ale dr řekla že to z kočky nebude) a kterou doma máme.. teď v březnu měl atb dvakrát hned po týdnu a 6dubna dobral a 16dubna zas horečky, kašel, rýma, chrčí to v něm má afty v puse a v krku výter pozivni na streptokoka.. Uz nevim kde to vsechnoje chytá..mezi lidi moc nechodime ani mezi děti… nevim co dál ale mám pocit že to nikdy neskončí :,( :,( :,(

Najdete v encyklopedii: Dětské nemoci

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11064 příspěvků 21.04.18 12:04

@Denny50 zkuste si nechat udelat stery na streptokoka ty s manzelem, pripadne prarodice, pokud jste s nimi v castem kontaktu. mozna je nekdo z vas bacilonosic.

Denny50
Nováček 10 příspěvků 21.04.18 12:08

@nozu moje segra byla na kontrole, protože anginama trpi, a vyšel pozitivní..od včera marodim i já, takže doktor mě nemine..ale streptokoka mel poprvé..vždy to má přes dýchací cesty.. průdušky, plíce.. ale nejde mi do hlavy, že co 14dni tak se mu vrací horečky, crp, kašel, rýma

Heivka
Závislačka 2739 příspěvků 21.04.18 12:14

Já takhle byla hodně nemocná jako trochu větší a měla jsem zlatého stafylokoka v mandlích, na stěrech ani jinde se neukázal, objevili ho až když mi jako poslední možnost nechala doktorka odstranit krční o nosní mandle. Udělali mi z toho autovakcínu. Od té doby jsem byla nemocná jako ostatní děti a ne pořád v horečkách.

Sexynohy
Ukecaná baba ;) 1273 příspěvků 21.04.18 13:41

Taky mne nanapdají mandle. Dcera do roka hlavně na mlíku, jak ho bylo méně a naopak více jídla, tak byla často nemocná (neměla tedy takový průběh jako u vás). Ve čtvřech letech jí vyndali nosní mandli a bylo lépe. Možná že u vás ty mandle taky budou problém.

Denny50
Nováček 10 příspěvků 21.04.18 14:14

@Sexynohy jenže mandle mu do 3 let operovat nebudou :( :( :(

eva valoi
Extra třída :D 10748 příspěvků 3 inzeráty 21.04.18 14:15

Rok a pul je podle mě na nosní mandli brzy.

Denny50
Nováček 10 příspěvků 21.04.18 14:25

@eva valoi no u nás vy byli potřeba spíš krční

Ou
Závislačka 4197 příspěvků 21.04.18 14:48

Zajděte na kontrolu všichni co žijete v jedné domácnosti, jestli někdo není bacilonosič.

v okamžicích kdy je zdravý, tak začněte s jemným otužováním a naopak ven do přírody s ním choďte co nejvíc a umožněte mu se co nejvíce zapatlat v „čisté špíně“ - bláto, nechlorovaná voda a pod. Plus to nepřehánějte s krémy proti slunic - nesmí se spálit, ale pokud nechodí na sluníčko, tak mu chybí D vitamín a bez toho imunita a spoustu dalších věcí moc nefunguje. V zimě to chce D suplementovat.

http://www.juklik.cz/…-z-porodnice

A s doktorkou se domluvte, co si myslí o užívání lyzátů
 https://www.pediatriepropraxi.cz/…11/06/06.pdf

luca241
Ukecaná baba ;) 1469 příspěvků 21.04.18 15:47

Co tak syndrom periodické horečky? kamarádka měla s dcerou podobný problém a po 11 ATB u jejího dítěte prisli na tento syndrom.

Denny50
Nováček 10 příspěvků 21.04.18 18:47

@luca241 to nás napadlo ale nesedí nám tam to vysoký crp což naznačuje bakteriální původ tedy zánět.. a to má vždy + nález na průduškach, plicích :,( :,(

Anonymní  21.04.18 21:13

@Denny50 máme to za sebou se synem. Od půl roku do 3,5 roku měl cca 20× atb. Vždy od listopadu do února má jednu dlouhou nemoc. Když byl menší, tak trpěl na kašle, hotečky a vysoké crp (ve 2 letech měl během 2 měsíců 4× laryngitidu a 2× zápal plic).
Syndrom periodických horeček (PFAPA) je právě s vysokým crp. Ale nesedí ty nálezy na plicích. U PFAPA je „jen“ horečka, vysoké CRP a nic k tomu. Syn měl podezření také, nakonec se to nepotvrdilo, podle mě mu dělala problémy nějaká breberka na nosní mandli, protože mu vždycky vyjela hnusná nudle, ale nikdo mě neposlouchal, po roce „PFAPA“ mu to sedlo do uší a měl během roku 12× zánět (mandli má venku a prý ji měl bohatě osídlenou, po 4 měsících jsme byli na trubičkách, tak mu ji tam dočišťovali a zase prý bohaté osídlení). Na druhou stranu, když to vypadalo na PFAPU, tak měl horečku 2-3 dny a pak mu klesly a nic mu nebylo a to i bez ATB. Měl CRP 180 a samo mu to klesalo. Bylo to šílené období.
Takže bych zkusila taky nechat zkontrolovat mandli. U nás to pomohlo. Po té druhé revizi už nebyl nemocný (klepu) a to je to skoro 3 měsíce. Bez atb je 4 měsíce a to se nám snad od půl roku věku nestalo.

Denny50
Nováček 10 příspěvků 21.04.18 21:58
@Anonymní píše:
@Denny50 máme to za sebou se synem. Od půl roku do 3,5 roku měl cca 20× atb. Vždy od listopadu do února má jednu dlouhou nemoc. Když byl menší, tak trpěl na kašle, hotečky a vysoké crp (ve 2 letech měl během 2 měsíců 4× laryngitidu a 2× zápal plic).
Syndrom periodických horeček (PFAPA) je právě s vysokým crp. Ale nesedí ty nálezy na plicích. U PFAPA je „jen“ horečka, vysoké CRP a nic k tomu. Syn měl podezření také, nakonec se to nepotvrdilo, podle mě mu dělala problémy nějaká breberka na nosní mandli, protože mu vždycky vyjela hnusná nudle, ale nikdo mě neposlouchal, po roce „PFAPA“ mu to sedlo do uší a měl během roku 12× zánět (mandli má venku a prý ji měl bohatě osídlenou, po 4 měsících jsme byli na trubičkách, tak mu ji tam dočišťovali a zase prý bohaté osídlení). Na druhou stranu, když to vypadalo na PFAPU, tak měl horečku 2-3 dny a pak mu klesly a nic mu nebylo a to i bez ATB. Měl CRP 180 a samo mu to klesalo. Bylo to šílené období.
Takže bych zkusila taky nechat zkontrolovat mandli. U nás to pomohlo. Po té druhé revizi už nebyl nemocný (klepu) a to je to skoro 3 měsíce. Bez atb je 4 měsíce a to se nám snad od půl roku věku nestalo.

Bojím se toho, protože mandle ostranuji až ve 3letech a prozivat toto každý měsíc je pro nás utrpení už si nevíme rady..mám pocit jako by to nikdy nemělo skončit.. malýmu to vždy začne hrozným kašlem a pak se přidá rýma.. ale neni normální vždy vysoky crp a horečky.. v říjnu dvakrát, listopad jednou, prosinec jednou, leden jednou, unor jednou, brezen dvakrát a teď v dubnu poprvé ????

vjerunqa
Závislačka 2672 příspěvků 21.04.18 22:10

@Denny50 Říká se, že nemoci dětí do šesti let jsou záležitostí rodičů :think: Je u Vás doma všechno v pohodě? Vztahy láskyplné?

Anonymní  21.04.18 22:15

@Denny50 s tou mandlí to nemusí být pravda. Synovi ji sice odstranili až ve 3 letech, ale doporučení dostal už dřív. Akorát u nás v nemocnici je termín za 3 měsíce a 2× se kvůli nemocem odkládalo. Nakonec byl nemocný i na ten druhý termín (po půl roce), tak jsme šli jinam a tam nás vzali za 3 týdny… To stejné trubičky. U nás v nemocnici po 3 měsících, šli jsme jinam a tam jsme vždy dostávali termíny po 2 týdnech (4× jsme kvůli nemoci měnili).
Naprosto tě chápu. My to neměli každý měsíc, ale pořád. Šel z nemoci do nemoci. Nejhorší to bylo od září 2016 do března 2017. To jsem vlastně vůbec nebyla venku. Jen jsme šli k doktorce a domů. Někdy jsme tam byli i 3× týdně. V září měl zápal plic, dobral atb a po týdnu zánět středního ucha, pak za další týden zápal plic, po týdnu laryngitidu. Pak měl zánět středního ucha, laryngitidu, v prosinci zánět středního ucha, v lednu angínu a 2× laryngitidu. V únoru zase kašle a ucho a vyvrcholilo to v březnu neštovicemi, které opravdu odnesl. Byl velký chodící pupínek, měl horečky a táhlo se to tak 3 týdny, než jsme mohli ven. Při neštovicích měl laryngitidu a po nich hned ucho.
Jak začal kašlat, tak mi bylo doslova fyzicky špatně. Jak se chytil za ucho, tak jsme nelenili a hned na ORL, kolikrát tam na nás už ječeli, že jsme hysteričtí rodiče, co tahají dítě zbytečně po doktorech po první stížnosti a vždy píchnutí. On měl nakonec chronický zánět.
My ještě jedeme koktejl na posílení imunity - colostrum, probiotika a většinou ještě k tomu něco (teď má snad Hlíváčka na imunitu) a asi to pomáhá.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Příběh Čerešňákové a Ditmara: Chtěla být jako Maláčová, ale chyběl jí Bakala

Za dva roky v čele České Miss se jim podařilo něco, co se zdálo být nemožné.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama