Prvňák. Kolik práce pro rodiče?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.02.18 13:55
Prvňák. Kolik práce pro rodiče?

Dobrý den,

rodiče prvňáků, kolik máte s nimi práce? Někde čtu že 90% úspěchu prvňáka je práce rodičů, příprava a domácí úkoly, někde zase že si prvňák napíše sám úkoly za 5min a rodiče o něm pomalu neví.

Jsem maminka předškoláka, na rodičáku s mladším, do práce půjdu za rok. Když půjde náš prázdninový stydlín normálně v 6ti, tak budu ještě doma a můžu se mu asi víc věnovat a pomoct. Když mu dám odklad, tak se budeme rok kopat do zadku a další rok nás čeká nástup do ZŠ, MŠ a práce od 1.9. všechny najednou.

Jaké to je nastoupit do práce ve stejný den co děti poprvé do školy a školky? Kdo jste to tak měl? Dá se to zvládnout?

Kdo byste radši dal do školy dítě, co není úplně připravené ale vy s ním budete doma?

prosím anonymně, nechci aby věděli v práci co řeším
 A.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Reakce:

aleba
Ukecaná baba ;) 1305 příspěvků 50 inzerátů 08.02.18 13:58

Denne stravime u ukolu cca 10 max 15 min. Kdyz ukol nedostanou, chvilku se venujeme cteni, opet tech 10 minutek, zatim to staci :nevim:

Petruna21
Echt Kelišová 9787 příspěvků 08.02.18 14:05

Myslím si že je to jak kdy :)

Lama Lama
Hvězda diskuse 47279 příspěvků 08.02.18 14:07

Oba dva prvnáci co se týká přípravy do školy uplně bez problémů, samotatní. 5-10 min.
Ale jo, je to změna. Hlavně ten režim. U školkáčů jsem byla v létě zvyklá být klidně až do večeře na hřišti, nebo nějaká návštěva, zábava, bazén, brusle, kolo.. A to najednou nešlo. Páč když dovalíme na včeři, je to vcelku stres, museli vtávat brzo, takže jsem se snažila dávat do postele do osmi, někdy bylo třeba i dříve.
I nástup do práce byl stred, šok. Než si člověk najede na systém.
Ale že bych kvuli tomu se rozhodovala jestli odklad ano nebo ne, to opravdu ne.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17958 příspěvků 08.02.18 14:08

Prázdninový stydlín (rozumím tomu dobře, že je narozený o prázdninách a ještě není úplně sociálně zralý) by rozhodně měl ještě rok dozrávat. Poslat ho do školy předčasně je proto, že je maminka ještě doma, mu fakt nepomůže.

Tarinka
Echt Kelišová 8182 příspěvků 1 inzerát 08.02.18 14:11

Moje starsi dcera pujde v zari poprve do skoly, mladsi poprve do skolky a ja po sesti letech do prace :P netesim se :lol:

Jindrova25
Zasloužilá kecalka 629 příspěvků 8 inzerátů 08.02.18 14:18

Ahoj, tak já za sebe zase můžu říct, že příprava nám určitě zabere daleko víc než jen nějakých 10minut. Nejdříve děláme úkoly, má je prakticky denně, tak 1-2. A pak denně počítáme, buď ji nějaké příklady napíšu nebo přímo něco zkopíruji z učebnice, denně čteme i píšeme. mluvime ó tom, co se učili, jestli všemu rozumnéla. u nás denně tak hodina rozkouskovaná na několik menších úseku. :mavam:

tasa
Echt Kelišová 8910 příspěvků 08.02.18 14:21
@Anonymní píše:
Dobrý den,

rodiče prvňáků, kolik máte s nimi práce? Někde čtu že 90% úspěchu prvňáka je práce rodičů, příprava a domácí úkoly, někde zase že si prvňák napíše sám úkoly za 5min a rodiče o něm pomalu neví.

Jsem maminka předškoláka, na rodičáku s mladším, do práce půjdu za rok. Když půjde náš prázdninový stydlín normálně v 6ti, tak budu ještě doma a můžu se mu asi víc věnovat a pomoct. Když mu dám odklad, tak se budeme rok kopat do zadku a další rok nás čeká nástup do ZŠ, MŠ a práce od 1.9. všechny najednou.

Jaké to je nastoupit do práce ve stejný den co děti poprvé do školy a školky? Kdo jste to tak měl? Dá se to zvládnout?

Kdo byste radši dal do školy dítě, co není úplně připravené ale vy s ním budete doma?

prosím anonymně, nechci aby věděli v práci co řeším
A.

To Ti nikdo nerekne, faktoru, vcetne snahy a nadani ditete, anebo trpelivost rodicu apod.je mnoho a ruzne se prolinaji a olivnuji, da se jen predpokladat…

Lama Lama
Hvězda diskuse 47279 příspěvků 08.02.18 14:21

Načítám citovaný příspěvek, čekejte prosím… @Jindrova25
Tak o škole povídáme cestou ze školy. A navíc, nad domácí úkoly neděláme nic.

Jana206
Nadpozemská drbna 26141 příspěvků 08.02.18 14:22

A vy už máte vyjádření z PPP nebo od nějakého psychologa, že je nezralý a na školu nepřipravený? Uvědomuješ si, že než by šel do školy, uplyne ještě skoro třičtvrti roku a v té době to bude úplně „jiné“ dítě?

Dítě, které má jisté povahové vlastnosti za rok nevyzraje.

Jinak práce s prvňáčkem, záleží dítě od dítěte. Obecně platí, že by dítko v první třídě nemělo soustavně pracovat víc jak dvacet minut, hranice udržení pozornosti.

Knihomyš
Extra třída :D 10503 příspěvků 08.02.18 14:22

A co říká o prázdninovém stydlínovi poradna, případně učitelky ve školce? Asi bych dala na jejich doporučení.
Náročnost asi bude různá, záleží na dítěti a na práci.
U nás je ten případ „úkoly za 5 minut“, ale ona byla zralá, možná až přezrálá.

divine woman
Echt Kelišová 7678 příspěvků 08.02.18 14:22

Nastoupila jsem do práce, když šly děti do 1. třídy a do školky. Byl to mazec, ale tenkrát mi to tak nepřišlo, v tom shonu nebyl čas přemýšlet. A byla jsem mladá. :D A doba přípravy do školy s prvňákem se odvíjí od jeho nadání. Ale neznám prvňáka, který by zvládal úkoly úplně sám. Potřebují alespoň trochu poradit a zkontrolovat.

smudlinky
Ukecaná baba ;) 2449 příspěvků 384 inzerátů 08.02.18 14:35

Strašně záleží na konkrétním dítku a učiteli. Jsou školy, které domácí úkoly nedávají. My jsme loni strávili nad úkoly cca 20-30 minut, někdy i déle- záleželo na tom, jak dcera spolupracovala a chtělo se jí. Jsou ale rodiče, co s dětmi probranou látku znovu procházejí a ti pak určitě s dítkem nad přípravou do školy stráví víc času.

Amys
Generální žvanilka 20662 příspěvků 08.02.18 14:36

Ono to strašně záleží na učiteli, který je bude mít. Podle toho se bude odvíjet množství domácích úkolů i preciznost jejich vyhotoveni. Pokud zastává učitel názor, že příprava žáčků j e povinnost a vizitka rodičů, pak toho času strávíte při přípravě opravdu hodně :?

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 08.02.18 14:38

Tak pokud tvůj syn potřebuje odklad resp.mu ho v poradně doporučí, tak bych vůbec nepřemýšlela, jestli ho šoupnout do školy. Je důležitý on a ne maminka, to si připusť. Pokud ho pošleš do školy nezralého jen proto, abys to měla jednodušší, tak mu to spadne na hlavu potom a tobě taky.

Mluvím z vlastní zkušenosti. Několik takových dětí jem teď dostala ve třetí třídě a je to opravdu boj.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama