První kašel

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.11.21 18:57

První kašel

Ahoj maminky. :srdce: Jdu si sem pro útěchu… Naše malá má první kasel. Jsem histericka prvomatka a vůbec to nedávám.. Dali jsme sirup na kašel a jak řvala a je zahlenena tak se málem udavila… Strašnej pohled.. Jsem schopná ji mazat jen záda Slavitonem(bylinná mast). To jediný probíhá bez přemlouvání. Jinak je to celý den boj o každej lok aby se napila. Mám vytahle všechny flašky co máme doma.. Sedím s ní na koberci a jen čumím a jsem mimo..
Mám hroznou hrůzu z noci. Přítel byl pro jinej sirup v lékárně, to si trošku cucla.. Zkouším i cibul s medikem. To taky cucne vždy 1ml…doufam, že to brzo přejde… Je to strašný když tomu dítěti něco je… Dekuju, za každé reakce.. Spíš se potřebuju vypovídat… Jsem fakt hroznej plasan.. Asi půjdu už fakt k tomu psychyatrovi. 😑

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27025
22.11.21 19:06

A jako z čeho jsi tak vystresla? Dite potrebuje hlavně schopnou matku. Co budeš dělat, až bude mít čtyřicitku?
Má blbej kašel. Tak se vyprdni na sirupy, stejně jejich efekt není většinou zázračný (a chce to spolupracujícího pacose, co třeba umí odkaslavat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 19:14

@Svistice měla 40 skoro v sobotu… To se kojila a bylo to cajk… Jojo nutit ji nebudu🥴 💪 musím se vzchopit. Hlavně, že už je bez teplot.

• Citovat
  • Nahlásit
1172
22.11.21 19:22

Ježíš marja, taky mám první dítě a bohužel jsem nesla první nemoci hůře. Co je na tom. Ano, dítě sice pozná, že nejsi úplně v pohodě, ale zase mi přijde normální mít prostě strach. Taky jsem ho měla a mám pořád. Každopádně, já u takhle malého dítěte, jsem si nikdy netroufla naordinovat léky sama. Takže jsem vždy zavolala dr a domluvila se s ní na nějakém času. A kolikrát jsem bohužel špatně odhadla i druh kašle… Každopádně, dávej ji to pomalu stříkačkou a nestřídej sirupy. Věř, že i ona si po pár dávkách na chuť zvykne a nebude to takový teror :D držím palce ať je brzy fit :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1234
22.11.21 19:37

Kolik mesicu ji je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
22.11.21 19:51

Naši kluci (dvojčata) měli první kašel ve 4mesicich, to ani sirupy nemohli. A dybychs e měla takto hroutit, tak už jsem dávno v blázinci :D
Představ si dvě malinké děti, co se budí v noci každých patnáct minut kašlem, kterým se skoro dusí a jsi na ně sama, jelikož muž musí aspoň trošku přes den fungovat v práci= nemůže vstávat co čtvrt hodinu… To je teprve záhul.

Příspěvek upraven 22.11.21 v 19:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
559
22.11.21 19:51

Omlouvám se, stejný příspěvek odeslán dvakrát…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 20:32

@Elea9 tak to jste silná žena. 🙏 Já jsem panickej slaboch hold.. Mám kolem sebe holky, co nedělaji vědu z každé nudle. Nesnáším se za to, jak hned plasim.. Hlavně máme afektni záchvaty, kdy přestává dejchat a já mám prostě strach. Jak svina.. No pokud děti dychaj asi je vše jednodušší. 🥴 Ale a dvojčaty pred Vami smekám. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 20:33

@Janča6 19 mesicu

• Citovat
  • Nahlásit
1234
22.11.21 20:52
@Anonymní píše:
@Janča6 19 mesicu

Hlavne klid ;)

Ted jsem koukala, ze nase treti dcera mela v 5 tydnech sileny kasel, kdy se taky porad budila. Byla teda bez horecky. Nic jsem ji nedavala. Ty sirupy jsou na prd a jeste se s ni zbytecne peres, kdyz to nechce.

Druha zase mela ve 4 tydnech horecku 39,2 st. Tehdy jsem s ni teda po par hodinach jela na pohotovost. Ale vubec jsem nenervovala. Nechali si nas 3 dny v nemocnici.

Ctvrta mela v 7 mesicich virozu s rymou a kaslem, rust 2 zubu naraz a sestou nemoc. Vse najednou. Takze horecka 40,4 st.

Manzela taky nebudim k nemocnym detem. S vyjimkou situaci, kdy se jedna pozvraci ve 2 rano a pri myti vlasu revem probudi ostatni. To jsem jednou manzela dokonce odvolala z parby s kolegy :mrgreen:

Ted mam nemocne vsechny 4 (9 mesicu, 4, 5 a 7 let). Maji rymu, kasel, teplotu az horecku a manzel neni doma. S nejstarsi mam momentalne domaci vyuku. Beru to uplne v klidu. S probdelymi nocemi jsem pocitala uz pri planovani deti :mrgreen:

Samozrejme je mi lito, kdyz jim neni dobre. Ale ony se z toho dostanou a brzo zase pujdeme ven :)

Preji ti, at je tvoji male brzo dobre. A fakt to ber v klidu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
22.11.21 20:59
@Anonymní píše:
@Janča6 19 mesicu

Tak to už je " velká holka". :-) Podle mě je důležité spojit se s doktorem, aby ji poslechnul a pripadne určil, co dál. Zkus se aspoň telefonicky spojit s detskou pohotovosti. Pokud kojis, to je nejlepší medicína. Jestli Tvoje malá nechce nic jiného, myslím, že kojení ji po dobu „nejvetsi“ nemoci postaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 23:12

@Janča6 pane jo.. Jste pro mě hrdinka.. Nejde to popsat slovy, jak vám závidím, být tak nad veci a jak moc Vas obdivuji. 😥 Já se nechci tak cítit, ale jsem histericka blbka.. Také přítele nebudim. Musím se obrdnet. :zed: Děkuji za zprávu. Mějte se fajn.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 23:14

@Takco
Moc. Díky za zprávu. Zítra půjdu k doktorce samozřejmě. Začalo ji být hůř až dnes po obědě..
Ano, kojím. Tak. Snad to bude brzy dobre a trochu se schopim. 🥴

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 23:17

@Jessica4
Moc Vám děkuji. 💓

• Citovat
  • Nahlásit
1234
23.11.21 00:25
@Anonymní píše:
@Janča6 pane jo.. Jste pro mě hrdinka.. Nejde to popsat slovy, jak vám závidím, být tak nad veci a jak moc Vas obdivuji. 😥 Já se nechci tak cítit, ale jsem histericka blbka.. Také přítele nebudim. Musím se obrdnet. :zed: Děkuji za zprávu. Mějte se fajn.

Ono se to snad casem podda, zvyknes si a nebudes tak plasit :palec: Nejstarsi taky mivala revy s dusenim. Ale ty ji presly urcite do roka. Nastesti, protoze to byvalo hrozne, to te chapu. A ja mam stesti, ze nase deti se skoro ze vseho vyhrabou samy, k doktorovi chodime temer vyhradne na prevence. Ani ted s tou sestou nemoci jsem nebyla s dcerou u doktora. Ani tehdy s tim kaslem v 5 tydnech. Vzdy jsem pouze zavolala a zrusila planovane ockovani nebo preventivni prohlidku. Ale chapu, ze takhle to resi malokdo. Samozrejme deti sleduju a kdyby se mi neco nezdalo, tak k lekari zajdu.

No kazdopadne - preji brzke uzdraveni :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat