Psaní na tmavý textil

3006
10.12.09 17:11

Psaní na tmavý textil

Ahoj. Poraďte. Chci k Vánocům napsat na černé triko jednu větu, jenže teď jsem se dozvěděla, že bílý ani stříbrný textilní fix se nedělá. Těma barvičkama to dělat asi nechci, mám pocit, že by to vypadalo dost amatérsky…tak co s tím, šikulky, nemáte nějaký nápad nebo zkušenost??? Děkujiiii :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
10.12.09 17:41

A nechceš třeba to místo, kde budeš psát nejdřív vysavovat? Pak bys tam mohla použít co chceš… Nevím, jak to má vypadat teda… Mrkni na toto http://www.brydova.cz/…tska-pismena-

Jinak znám teda jenom ty barvy… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
10.12.09 18:09

Myslím, že to na tmavém textilu bude vypadat vždycky amatérsky. Jediné, co mě napadá, že některá kopírovací centra nabízejí potisk trika jakýmkoliv textem a udělají co jsem slyšela prý i jeden kus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5159
10.12.09 18:10

A co bílou konturou na textil - tou jde hezky psát, ale bude to tenké. Nebo udělat si šablonku a barvu nastříkat.
Kdo ńemá zkušenosti s tím savem - mohlo by to taky vypadat amatérsky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1225
10.12.09 18:10

Evikule, me se nezdalo, ze by na textil nic nebylo a nasla jsem toto. Bilou i stribrnou maji! Tak treba to pomuze http://shop.tvorilka.com/…-textil.html?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.09 14:02

Hm, na textil neexistuje světlá fixa ani pero, pouze konturovací gelové pero černé, modré a červené, tím se ale nápis píše velice špatně, téměř je to nemožné, jsou to konturovací pera pro již namalovaný nápis a obrázky textilními barvami.

Doporučuju koupit tenší štětec do špičky, světlou barvu na textil (Setacolor apod.) a text namalovat dle vystřižené šablony z tvdšího papíru, je dobré si udělat i návrh na papír, v jaké velikosti písmo (máš-li tiskárnu, tak vytisknout a vystřihnout a přiložit na tričko a přišpendlit :palec: ), pak obkreslit ten text tím štětcem tence, odstranit papírový návrh a vymalovat text (barvu nanést i 3× aby se dobře vpila, vodou ředit barvu minimálně jen aby se dobře nanášela - tzv. max. namočit štětec do vody a pak do barvy), doporučuji pak obtáhnout tou černou konturou, vypadá to super.

Ukázka textu na světlý textil a obrázek na tmavý (dopisovala jsem i holčičce jméno, ale nemám nafoceno)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.12.09 14:04

Tmavé tričko, jo a investice není malá, barva stojí 80,– a gelové pero 50,–, tak abych to využila i v budoucnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3006
16.12.09 16:06

Děkuju za rady,no, taky jsem uvažovala o šabloně, co bych vybarvila…ale nakonec mě dneska v reklam.agentuře udělají na plotru nápis na tričko asi za 160kč…takže než ty nervy, že to zkazím :oops: :-P :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama