Psychické problémy deprese

Anonymní
15.6.20 09:02

Psychické problémy deprese

Dobrý den. Trpím již asi od 5 třídy psych. Problémy. Mám to dáno i geneticky z obou stran rodičů i prarodičů. A zároveň bylo spouštěčem šikana na škole. Nyní mi bude 18 let a byla jsem nedávno na diagnostice psych. Poruch. Dnes dostanu výsledky. Jde o to, že už 2 roky beru antidepresiva, ale žádná mi nezabrala. (jsem hodně nervózní, každé ráno, když mám někam jít, třeba i jen na nákupy, tak je mi špatně nervove na zvracení, pocení, třes. Také je to vždy strašné na večer a to s emi do hlavy dostávají různé a špatné myšlenky.) už jsem vyzkoušela Asentru (z té se mi udělalo psychicky mnohem větší zle), Valdoxan (ten mne sice uklidnil a o něm jsem mohla lépe usnout, ale psychicky mi nijak neulevil) a rivotril (na panickou ataku, protože si pro mě do domu byla už párkrát rychlá). Moje psychiatricka je docela neschopná, protože sama neví co mi napsat a tak se mne po každé ptá, jaké prášky bych chtěla. Chodím i na psychoterapii, ale připadá mi, že je to podobné, jako kdybych mluvila do zdi. V rodiče, tak z tátovi strany, jsou všichni bohužel alkoholici, protože deprese zapíjí, moje máma brala kdysi Asentru, je víc nervová, hned se rozcili a babička z její strany bere Xanaxy apod. To samé moji strejdové. Potřebuji se zeptat, někdo kdo má zkušenosti s něčím podobným, jaké prášky vám pomáhali? Protože moje psychiatricka se určitě zeptá, jaké prášky budu chtít :D. Prosím anonymně, je to pro mne citlivé téma.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
15.6.20 09:10

Podle popisu máš úzkosti, ne tak úplně deprese. A na úzkosti je třeba Lyrica :nevim: ale tohle je nesmysl to řešit bez lékaře. On má indikovat léky, ne ty.

Po všech antidepresivech se ti může prvně udělat hůř. Čti příbalové letáky. Až měsíc se může tvůj stav zhoršovat (víc než bez léčby) než to začně fungovat. Takže to co ti dělala ta Asentra je normální…

Pokud si se svojí lékařkou nespokojená tak ji vyměň. :nevim: stejně bys měla přecházet k dospělácké ne?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.6.20 09:18
@Anonymní píše:
Podle popisu máš úzkosti, ne tak úplně deprese. A na úzkosti je třeba Lyrica :nevim: ale tohle je nesmysl to řešit bez lékaře. On má indikovat léky, ne ty.

Po všech antidepresivech se ti může prvně udělat hůř. Čti příbalové letáky. Až měsíc se může tvůj stav zhoršovat (víc než bez léčby) než to začně fungovat. Takže to co ti dělala ta Asentra je normální…

Pokud si se svojí lékařkou nespokojená tak ji vyměň. :nevim: stejně bys měla přecházet k dospělácké ne?

No praveze deprese mám. Ze špatných myšlenek co se mi motá hlavou a kvůli nim jsem se několikrát zhroutila. Nebo se něco stalo, pro ostatní lidi to není moc třeba špatné, ale já se ze všeho hned zhroutim a právě proto si pro mě jela rychlá. Řekli mi, že by mě hospitalizovali, jenom pokud bych se pokusila si vzít život, protože by mě v léčebně prej naučili lidi, kteří si ublizuji víc věcí. A léky už beru 2 roky. Každé jsem vyměnila minimálně po 3 měsících užívání a z Asentry mi nebylo fyzicky nevolno, ale dostala jsem z nich něco jako psychozu, najednou byli myšlenky na sebevraždu apod. A to jsem měla přes 3 měsíce užívání.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.6.20 09:42

Trpím úzkostnou poruchou. Od mládí. Léta jsem ji zvládala, teď se mi vrátila po smrti nenarozeného miminka. Ze zkušenosti vím, že léky problém nevyřeší, jen utlumí. Je potřeba chodit na psychoterapii, ale kvalitní. Pokud Vám ta Vaše nic nedává, změňte psychologa. Existují i jiné terapeutické postupy, homepatická léčba, rodinné konstelace… Skutečně hodně pomáhají dechová cvičení. Mně pomohla jóga a úplně nejvíc ta hormonální. Pijte bylinné čaje na zklidnění, vynechte kávu a alkohol, pokud jedno nebo druhé pijete. Může to zhoršovat hormonální antikoncepce. Snažte se chodit mezi lidi, nebýt na to sama doma. Určitě najdete i podpůrné skupiny. Starejte se o sebe. Kupte si voňavou přírodní kosmetiku, naučte se mít se rada za maličkosti.

• Nahlásit
  • Citovat
9825
15.6.20 09:42

Asi bych teda změnila psychiatricku :think: když se k tomu staví takto. Ty si nemůžeš říkat jaké chceš léky. Pokud nezaberou léky z jedné skupiny, dávají se léky zase z jiné. Mně Asentra také nezabrala, pak jsem měla ještě podobný Cipralex, ale ani ten nezabral. Tak lékařka právě sáhla po jiných. Zabral až Venlafaxin a Triticco (ten hlavně na spaní). Takže mnohdy to jeden lék nespraví. To samé psychoterapie, pokud se tam necítíš, zkus třeba jinou, kde se třeba budeš cítit lépe, vždy je to jen o tom, co tobě vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
15.6.20 12:30
@Anonymní píše:
Dobrý den. Trpím již asi od 5 třídy psych. Problémy. Mám to dáno i geneticky z obou stran rodičů i prarodičů. A zároveň bylo spouštěčem šikana na škole. Nyní mi bude 18 let a byla jsem nedávno na diagnostice psych. Poruch. Dnes dostanu výsledky. Jde o to, že už 2 roky beru antidepresiva, ale žádná mi nezabrala. (jsem hodně nervózní, každé ráno, když mám někam jít, třeba i jen na nákupy, tak je mi špatně nervove na zvracení, pocení, třes. Také je to vždy strašné na večer a to s emi do hlavy dostávají různé a špatné myšlenky.) už jsem vyzkoušela Asentru (z té se mi udělalo psychicky mnohem větší zle), Valdoxan (ten mne sice uklidnil a o něm jsem mohla lépe usnout, ale psychicky mi nijak neulevil) a rivotril (na panickou ataku, protože si pro mě do domu byla už párkrát rychlá). Moje psychiatricka je docela neschopná, protože sama neví co mi napsat a tak se mne po každé ptá, jaké prášky bych chtěla. Chodím i na psychoterapii, ale připadá mi, že je to podobné, jako kdybych mluvila do zdi. V rodiče, tak z tátovi strany, jsou všichni bohužel alkoholici, protože deprese zapíjí, moje máma brala kdysi Asentru, je víc nervová, hned se rozcili a babička z její strany bere Xanaxy apod. To samé moji strejdové. Potřebuji se zeptat, někdo kdo má zkušenosti s něčím podobným, jaké prášky vám pomáhali? Protože moje psychiatricka se určitě zeptá, jaké prášky budu chtít :D. Prosím anonymně, je to pro mne citlivé téma.

Ono to u Tebe bude opravdu spiš uzkostní porucha, hlavne ti dr.do začátku měla dat i neco jako neurol, aspon na těch par tydnu než AD zaberou v cele síle, jinak jseš bojovnice, takovou dobu už s tím válčiš, držim. pěsti, bude líp, ty spravne prášky se najdou :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2894
15.6.20 18:33
@Anonymní píše:
Dobrý den. Trpím již asi od 5 třídy psych. Problémy. Mám to dáno i geneticky z obou stran rodičů i prarodičů. A zároveň bylo spouštěčem šikana na škole. Nyní mi bude 18 let a byla jsem nedávno na diagnostice psych. Poruch. Dnes dostanu výsledky. Jde o to, že už 2 roky beru antidepresiva, ale žádná mi nezabrala. (jsem hodně nervózní, každé ráno, když mám někam jít, třeba i jen na nákupy, tak je mi špatně nervove na zvracení, pocení, třes. Také je to vždy strašné na večer a to s emi do hlavy dostávají různé a špatné myšlenky.) už jsem vyzkoušela Asentru (z té se mi udělalo psychicky mnohem větší zle), Valdoxan (ten mne sice uklidnil a o něm jsem mohla lépe usnout, ale psychicky mi nijak neulevil) a rivotril (na panickou ataku, protože si pro mě do domu byla už párkrát rychlá). Moje psychiatricka je docela neschopná, protože sama neví co mi napsat a tak se mne po každé ptá, jaké prášky bych chtěla. Chodím i na psychoterapii, ale připadá mi, že je to podobné, jako kdybych mluvila do zdi. V rodiče, tak z tátovi strany, jsou všichni bohužel alkoholici, protože deprese zapíjí, moje máma brala kdysi Asentru, je víc nervová, hned se rozcili a babička z její strany bere Xanaxy apod. To samé moji strejdové. Potřebuji se zeptat, někdo kdo má zkušenosti s něčím podobným, jaké prášky vám pomáhali? Protože moje psychiatricka se určitě zeptá, jaké prášky budu chtít :D. Prosím anonymně, je to pro mne citlivé téma.

Ahoj, jsem na tom podobně, taky šikana, genetická zátěž… Léčím se s několika diagnozami a léky mi taky moc nezabírají, ale ty jsi jich vyzkoušela ještě docela málo, tak věřím, že se něco najde. Já brala už 51 druhů psychiatrických léků a teď jsem v léčebně a chodím na elektrosoky. Deprese mám také. Ale pokud máš psychiatricku, která je neschopná, tak bych určitě hledala jinde. Já vystřídala 8 psychiatru, než jsem našla tu pravou, s ní jsme jako partneři, o lécích se domlouváme (ale já mám zkoušku farmakologie a ona ví, že se v lécích vyznam), pokud nejsi z oboru, tak přeci nemůžeš vědět, co za léky, je to její chyba, že je neschopná. A psychoterapeuta taky můžeš změnit. Já jich taky vyzkoušela víc. Jinak s tou léčebnou to je pravda, že se tam člověk naučí i špatné věci, já se tam začala pálit cigaretami podle jedné holčiny. Pokud lze léčba ambulantně, tak je to samozřejmě lepší. Pokud můžeš, změn Dr. a taky jak tu už padlo, někdy je lepší spolu s nasazovanymi AD dát i benzace, aby se člověk uklidnil a lépe počáteční NU snášel. Držím moc palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
3.8.20 11:02

Ahoj Anonymní,
ja som sa teraz spojila s https://eshop.woykoff.com/doplnky-stravy aj tu na emiminu si to chválili v diskusii. Zavolaj tam, ja som volala a už je na ceste ku mne do lekárne (v drmax.cz to majú teraz v akcii), mne bola poradená Allegra DRINK.
Držím palce, viem, jak sa človek v takomto stave cíti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama