půjčit nebo koupit levnejší nablind?

Anonymni
8.7.09 21:49

půjčit nebo koupit levnejší nablind?

Ahoj, řeším totok : chci nosítko (šátek asi e-e, mám ho, jsem levá ) a nevím zda mam dat radeji peníze za vypujceni drahého (brána 250/10dní - mají manducu,ergo,beco)či rovnou koupit levnější (např Alpino). Možná je to trochu blbý dotaz :) ale když si vezmu že v bráně si stejne pujcim nosítko jen jedno - teda s tím, že mi (věřím)poradí které bude nejvhodnější..
achjo..co myslíte?nebo mám ještě vzít na milost šátek? Můj problém s šátkem je ten, že jsem, řekla bych, disvazač..dítě navážu tak, že mi vždy blembá na jednu stranu a je to přes strašný řev - což zvyšuje teplo a je to jedno s druhým..prostě to nevydržím a vytáhnu ho.
Díky za názory..
Mum

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8297
8.7.09 22:05

Mum , já bych spíš půjčila na ozkoušení a pak zainvestovala.
Já měla půjčenou Manducu a nešlo to, přitom spoustě holek vyhovuje. Teď mám Bondolino.
Předtím jsem měla elasťák Medley a i když tam byl uvázanej všelijak, tak tam byl občas spokojenej a občas ne.
S nosítkem nepřišel najednou zázrak, že by tam kdovíjak chtěl být, občas je řev, občas tam vydrží tak hodinku a pak je řev.
Důležitý je chodit a to ne pomalu, ale jít s nějakým cílem, rázně, ne se někam vycházkovým tempem blemcat.
Troufla bych si tvrdit, že pokud vysloveně nechce být v šátku, tak v nosítku nebude šťastnější.
A jaký vážeš úvaz? Všeobecně nosnice chválí kříž s kapsou uvnitř, když se to dotáhne na těle, tak je tam mimčo správně a nehroutí se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.7.09 22:18

čič. kříž s obracenou kapsou..(se to menuje?)to jak nejdřív strčíš decko a pak utahuješ..jiny jsem nikdy snad ani nedala..pri tom obyč. křížu řev jak kdybych ho píchala vidličkou do..třea nohy..no prostě řval jako když bolí..
m.

• Nahlásit
  • Citovat
9972
8.7.09 22:20

Já nedám dopustit na šátek. Ale je pravda, že podle návodů jsem ho také nedokázala uvázat. A tak jsem na šla na kurz. Poprvé ještě v těhotenství a pak ještě jednou i s malým. Doporučuji zkusit. S nosítky zkušenost nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
8.7.09 22:31

mum , tak snad poradí zkušenější šátkařky, já měla ten samý problém, jen X s kapsou ven a hroutil se mi tam na stranu. ptala jsem se na to, a prý je to nedotaženým šátkem. Jenže s tím elasťákem to zkrátka dotáhnout nešlo.
To je v nosítku dobrý, že je (alespoň to Bondolino) vytvarovaný pro zadeček, takže mám jistotu, že má správně podsazený zadeček a kolínka výš. A dotahuje se jako šátek, jsou tam popruhy, proto mi nevyhovovala Manduca, bylo tam na mě moc přezek.
A můžu jen doporučit návody na vázání na salatky.cz, jsou super zpracovaný a popsaný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.7.09 22:54

achd..na kurzu jsem byla..

• Nahlásit
  • Citovat
13997
8.7.09 23:36

Mum - můžu se zeptat, co přesně máš za šátek? (Jestli stojí za to ho zachraňovat.)
A nemáš někde fotku navázaného dítka? Jo a jak je staré?

Alpino nosítko - nemám zkušenost, ale je to vlastně MeiTai, že?
Patapum je v podstatě za tu samou cenu.
Nestačí ti zajít si vyzkoušet různé typy? Jinak půjčovné ti spousta obchodů vrátí, pokud se rozhodneš si to nosítko koupit, anebo vrátí část/celé půjčovné (druhá verze nevím jestli někde takhle platí, ale ta částečná vratka určitě), když si vezmeš jiné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
469
9.7.09 07:23

Mum, a nemas moznost si nejake to nositko pujcit na vyzkouseni od kamaradky nebo maminky treba v materskem centru? Ono kazdemu vyhovuje neco jineho jak uz tu psaly holky, naslepo kupovat je risk. Osobne mam Manducu, pani co mi ji prodavala, mi vse predvedla s mym prckem, no a nez jsme se domluvily, mrnous mi v nositku spokojene usnul, tak bylo vybrano :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
9.7.09 09:58

lentilko: šátek vatanai, fotku bohužel nemám, dnes ráno jsem to opet zkoušela a proste nemuzu prijit na ten figl, malý je práve už trochu větší (5m) a jaksi nechce držet ty nožičky roztažený - prostě mu je musím roztáhnout a než utáhnu tak je má zase sklaplý nějak jinak. Jako bojovat s ním pochopitelně nehodlám.
Fidlo na začátku jsem psala, že si pujdu do brány vyzkoušet ze 3 (manduca, ergo,beco) jeden snad vyberem a ten si vypujcim. Ale pujcovne je 250/10dni - není to až tak velká částka samozřejmě ale za 2-3krat víc bych měla nošené alpino I když ted mne napadá, že u nosítek asi nebude takový vhoda druhá ruka,že (myslím na rozdíl od šátků..)no nevim..
Lentilko . jeste ohledně nosítka : jde hlavne o to, aby bylo ergonomické,ne? (nožicky do stran a jakoby kolinka nad zadkem, že?), nebo záleží i na něčem jiném (krom pohody nosnice ovšem:)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
9.7.09 10:03

aha, lentilko : pěkný stránky. Alpino je kanafas (jsem zjistila - takže asi nee) ale tak nejak pocitově se mi nejvíc líbí (napohled) to bondolino..ale nemas k nemu koment. v bráně ho bohužel nemají..

• Nahlásit
  • Citovat
13997
9.7.09 12:54

Mum - hmhmhm, Vatanai má dost velkou vůli, spoutat s ním živé dítko není jen tak. Tak to chápu.
Ergonomická nosítka - ano, všechna jsou široká mezi nožičkami a dál už se to liší.
Ergo je hodně polstrované a má měkký bederní pás, suprovně se dotahuje s dítětem na těle. Zádová opěrka je nižší, takže to není ideální nosítko pro vysoké chronické vykláněče. Nám ale vyhovuje moc.
Manduca má uvnitř vložku pro miminka - všité plátýnko, kterým se prostor nosítka jakoby zmenší, takže se tam dítě nebortí a tělo nosítka netlačí do nožiček, které jsou zatím tak krátké, že samotné nosítko je pro ně moc široké… taky se u ní dá rozepnutím zipu prodloužit zádová opěrka, to je velké plus. Bederní pás je proti Ergu tvrdší, masivní, vykrojený do obloučku. Mně ale třeba ramenní popruhy nejsou zdaleka tak pohodlné jako u Erga, jsou o dost tužší.
Patapum mi přijde takové nejsubtilnější, má velmi specifickou kapucku-síťku na fixaci hlavičky v době spánku, dá se srolovat do bederního pásu, takže nikde neplandá.
Bondolino - to je úplně extra kategorie, protože to je jediné nosítko, kde se něco váže - ramenní popruhy jsou vlastně dloooouhé cancoury, se kterými se pracuje podobně jako s cípy šátku. Je dost polstrované a měkoučké (materiál stejný jako u šátků Hoppediz), v pase na masivní suchý zip - všechna ostatní nosítka mají přezky.
Jenom já si nejsem jistá, jestli mi to Bondolino sedí střihově, musím to víc pozkoušet.
Beco jsem viděla, ale ještě nezkoušela.
A pak jsou různé MeiTaie, tam hodně záleží na polstrování ramenních popruhů. U nás jsou celkem málo rozšířené, zato v zahraničí je to takové oblíbené kapesní nosítko, které se všude vejde. Ale na dlouhé nošení to pohodlí není tak dobré, jako u klasických nosítek. Všechno má svá pro a proti.

Ono se to vážně těžko radí, já si myslím, že to nepotřebuješ ani na deset dní, jestli máš tak vhodné místo bydliště, tak si do té Brány zajdi a podle mě zjistíš velmi rychle, co sedí a co ne. Ještě ti pošlu SZ… aha, asi nepošlu, jestli se nepřihlašuješ :P .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
9.7.09 14:33
Len-til-kah píše:Beco jsem viděla, ale ještě nezkoušela.

Já jsem se pro Beco nadchla po netu, ale když jsem ho vyzkoušela naživo, tak jsem z něj tak nadšená nebyla. Vadilo mi složitější nandávání dítěte - musíš prostrkávat nožičky mezi popruhy. To mi vadilo. Manduca byla o moc jednodušší. Nejlepší je to vyzkoušet i s dítětem v obchodě. Zkoušela jsem Ergo, Manducu a Beco a mně i malé nejvíc vyhovovala Manduca. Byla jsem tam dva dny po sobě a zkoušela tato tři nosítka (prodavačky měly asi velkou radost) a Hany se v Manduce smála a líbilo se jí tam. V ostatních nosítkách brečela. Tak jsme do ní šli. Ale každý to má jinak. Navíc Haňule už bylo 10 měsíců, když jsme nosítko kupovali.
Přeji šťastnou ruku při výběru!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
17.7.09 19:52

hoj, nakonec jsme si pujcili dnes manducu. Mám úzká ramena seděla mi jaksi líp bež ergo a navíc ergo meli takovy hnedy divny..
Verim, ze šatkařům může víc vyhovovat Ergo, páč na mě pusobilo tak víc bio (takový přirodní vzhled), Manduca je „hamatějsí“ a pro outdoorové typy jako dělaná. Kdo je zvyklý zapínat a utahovat si na treku baťoh, nebude mít s manducou problém.
I když je pravda že ergo mělo „intuitivnější“ to přitahování ramen. pokud by mi seděly popruhy, bylo by to těžší rozhodování.
První výlet s Mandou dopadl dobře, akorat jsem si málem vykloubila zápěstí pri zapínání prsáku (který je ted vzadu..) to bylo blbé. Příště cvaknu do kříže.
Beko jsem vůbec nezoušeli - nějak mě nezaujalo.

Všem děkuji.

Zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama