šatek na uvazováni miminek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Medin
Kecalka 184 příspěvků 30.06.09 07:38
šatek na uvazováni miminek

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak dlouhy ma byt šatek na uvazování miminek vyděla jsem že jsou ruzné délky a jaké s ním mate skušenosti. Děkuji za odpověd

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Medin
Kecalka 184 příspěvků 30.06.09 08:37

A ještě jsem slišela že je nějaka letni a zimní varianta šátku?

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 30.06.09 09:02

záleží kolik nosič měří, jak staré dítě chceš nosit a v jakých úvazech…Nepletu se Lentilko?

Medin
Kecalka 184 příspěvků 30.06.09 09:17

Mala ma tak 65cm a 7,5kg. Jaké uvazi nevym protože nejsem znala jaké jsou vhodne ma ted 4 měsíce.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 30.06.09 09:21

důležité je jak vysoká si ty!!
Mrkni třeba sem..
 http://www.nosenideti.cz/clanek.php?…

Medin
Kecalka 184 příspěvků 30.06.09 09:31

Děkuji to mně celkem stačilo v te delce už mam jasno, a ma taky někdo praktické skušenosti?? Jak se vam osvěčil? Mame doma i klokanku ale ještě tam malou moc nechci davat protože si myslim že dokut ditě nesedí samo tak to neni dobré, a ded budu nucena 8 tydnu chodit 7 pater s malou a ještě se psem tak jsem si říkala že je to lepší varianta, a taky pokut existuji ty letní a zimní varianty je mezi nima nějaky rozdil kromně tlouštky? A co nosnost je stejná?

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 30.06.09 11:30
lacenka píše:
záleží kolik nosič měří, jak staré dítě chceš nosit a v jakých úvazech…Nepletu se Lentilko?

No… Jo.

Pořebovala bych vědět konfekční velikost a vyhlédnutou značku.
A taky trošku tápu, co myslíš letní a zimní variantou. Samozřejmě jsou šátky tenčí a šátky tlustší (záleží na výrobci, ale i materiálu, typu vazby…) a navíc jsou šátky elastické a šátky pevné.
Elastiky jsou vlastně dlouhé pruhy tričkoviny a v délkách si člověk nenavybírá, pouze 5,0 nebo 5,4, resp. 5,5m.
 http://salatky.cz/index.php?…

Elastické šátky mohou mít nosnost dejme tomu do 9kg, pevné šátky uvádějí buď vysoké číslo nebo žádné, protože prostě unesou hooodně (třeba Didymos se v německých porodnicích váže ke stropu jako závěsné lano kvůli úlevovým polohám při porodu), takže nejde přímo o „nosnost“, ale o to, jestli šátek není moc jemný a třeba rok a půl staré dítě se z něj nevychechlá. To bych opět potřebovala znát tu značku…

Medin
Kecalka 184 příspěvků 30.06.09 11:41

Značku nemam vybranou žadnou, vubec nemam přehled. Spiš bych rada věděla jestli ma někdo nějaké oskoušené a muže doporučit, nebo naopak.

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 30.06.09 12:01

Když konkrétně tak konkrétně… Já mám tento:

Je to z http://www.medley.cz/babysatkyy.htm
a konkrétně

Šátek Andreas kostička, 100% bavlna, úhlopříčně pružné středně silné plátno (kanafas). Délka 5 metrů se zešikmenými cípy. Cena 810,– Kč.

Nedám na něj dopustit, ale je fakt že předtím jsem měla možnost si vyzkoušet jen šátky doma šité z normální nepružné látky, takže ti jich víc neporovnám… Ale od toho jsou tu jiní… Např. již zmiňovaná Lentilka, nebo pak ještě vím o „krisulce“

Klokanku daruj nepříteli, jen tě z ní budou bolet záda a pokud má malá už 4měsíce, tak si myslím že už ti z ní vyrostla…

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 30.06.09 12:05

se koukám že na té fotce vypadám skoro stejně jak ta opice co má Lentilka v podpisu :lol: :lol:

chuanitka
Extra třída :D 14721 příspěvků 30.06.09 13:02

lacenko: To nekreslili podle tebe? :lol: (Promiň, ale vím, že jsi pro každou srandu, nemohla jsem si pomoct :lol:)

Medin: Nedávno jsem řešila to stejné, zkus diskuze tady: http://www.nosenideti.cz/…iewforum.php?…
Taky se dají najít tabulky velikostí, třeba tady: http://www.didymos.cz/…likosti.html

Obecně záleží hlavně na vkusu, jen bych nekupovala hodně levný šátek, nadřeš se s ním. Šátek se dá koupit i z druhé ruky a prý mu to nijak neškodí. Nepíšeš odkud jsi, ale mohla bys třeba zkusit nějaký sraz šátkových maminek, ty by tě i mohly naučit vázat nebo očíhnout šátky v kamenném obchodě.
(tolik mnou nastudovaná teorie, praxe bude na podzim :lol:)

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 30.06.09 13:08

Jé, tady jsou šátkujících maminek hromady. A předpokládám, že všechny ti to můžou doporučit :lol: .

Ovšem na druhou stranu zřejmě nenajdeš nic, co by ti aspoň někdo nedoporučil. Co konkrétně tě zajímá?

Babeta
Kecalka 171 příspěvků 30.06.09 15:46

Nemám přehled, co je na trhu teď, ale před třemi lety jsem takhle vyptávala maminek taky, hodiny strávila na netu, a tehdy mi vyšel jako nejlepší Vatanai. Udělala jsem dobře, moc jsme si ho užili.

Pastelka
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 30.06.09 16:07

Já mám shodou okolností taky Vatanai, kupovala jsem už použitý a jsem s ním mooooc spokojená. :wink:

gandelion
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 30.06.09 20:22

Medin, právě prodávám šátek Storchenwiege, barva Johannes (modrozelená) v délce 4,6 metrů. Kupovanej před rokem, používanej cca do vánoc, pak už mladej odmítl být nošenec :? Šátek je jak novej. Pokud máš zájem, pošli mi SZ :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alkohol? Ne! Olympijský vítěz z Nagana Jiří Dopita je vážně nemocný

Někteří si mysleli, že má problém s alkoholem. Omyl! Olympijského vítěze z... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >