Půjčka na bydlení 3 mil.?

Anonymní
9.9.21 20:46

Půjčka na bydlení 3 mil.?

Ahoj, řešíme už několik let vlastní bydlení. Zatím bydlíme u našich a snažíme se šetřit, ale…moc to s dítětem nejde a nevypadá to, že bychom byli schopní dát třeba za rok dohromady 1,5mil:D :D Ne, teď vážně…cena nemovitostí je krutá. Byt nebo dům se nedostane pod 3,5mil (a to je ještě vesměs u rodinných domů potřeba docela fest rekonstrukce, byty jsou na tom „líp“ a bydlitelné hned).
Jaký máte názor na to, brát si půjčku v této době? (pracující muž, žena na MD). Navíc tak vysokou, která by byla okolo těch 3mil? Je to sebevražda nebo nevyhnutelné zlo? Půjdou ceny malinko dolů? Kdy? :-D
Budu ráda za každý tip nebo vlastní postřeh ze splácení a tak…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21956
9.9.21 20:50

:nevim: Co chceš slyšet? Buď budeš platit vysoký nájem, nebo vysokou hypotéku. Mas nějakou jinou variantu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2245
9.9.21 20:56

Mne přijde nesmyslný platit cizím, když můžu platit sobě. Nájmy jsou navíc kolikrát vyšší než hypoteky. Jedina nevýhoda je ta, že když se člověk ocitne v nouzi, z nájmu může odejít do peněžního, z hypotéky ne. Ale od toho jsou pojištění, nějaké rezervy a taky finanční gramotnost… Jo, teď je situace spatna, ceny dost nahoře, ale ono to moc lepší nebude. Pokud na tu hypo máte, určitě bych do toho šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10803
9.9.21 20:59

Záleží kolik máte příjem. My taky bydlime u rodičů a nešetřili jsme si na pozemek a máme hypo 3,5. Než jsme dostali stavební povolení (rok) tak jsme si stihli nasetrit ještě něco i na stavbu a to čekáme 3 dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2092
9.9.21 21:05

Záleží na tom, kolik pracující muž vydělá a jestli na takovou částku splňujete podmínky, pokud ano, šla bych do toho, lepší to dlouho nebude a taky byste se vlastního bydlení nemuseli dočkat nikdy, kdyby jste čekali, až se podmínky zlepší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13323
9.9.21 21:05

Tak me to jako sebevrazda neprijde. Tam bude splatka nekde kolem 13-15.000 na 25-30 let. Ale je tam hodne promennych. Urokova sazba, vlastni prostredky, vas prijem. Jestli mate prijem 35.000, tak to sebevrazda je. Jestli 60.000, tak pro ne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2637
9.9.21 21:06

Mně těch 3,5 mil připadá při současných cenách nemovitostí jako velmi nereálná cena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1440
9.9.21 21:20

Pokud máte příjem tak jděte do toho. Já si brala hypo loni a jsem ráda, že jsem do toho šla. Je to čím dál horší a ty ceny jdou raketově nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2027
9.9.21 22:00

Dolů to už nikdy nepůjde. Sejdi se s finančním poradcem, řekne, jake a kde by byly splátky, uděláš si přehled.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4404
9.9.21 22:37

Souhlasím s názorem, že dolů to jen tak nepůjde. Jsem na RD a další mne v dohledné době čeká. Máme hypo na 3 a něco, platíme 12tis. Vždy jsme byli toho názoru, že je lepší to platit do svého než někde za nájem. Zvládáme to v pohodě, ale intenzivně jsme se snažili o dostatečný finanční polštář v případě výpadku příjmů a samozřejmě jsme uzavřeli kvalitní pojistku jak na dům, tak i na nás v případě, že by se něco stalo a jeden z nás by s dětmi zůstal sám. U nás už jsou nemovitosti od 5milionu výše, ty na rekonstrukci a novostavby klidně za 10. Takže jsme velmi rádi, že jsme pořídili cca rok předtím než to tu začalo výrazně a velmi skokově růst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2749
10.9.21 06:41

Vzhledem k cenam nemovitosti je pujcka 3 miliony jeste mala. Lidi si musi pujcovat mnohem vic. Klesat ceny nebudou. Kupte radeji byt, protoze dle vaseho prispevku asi nemate penez zas tak moc a stary dum za tyto penize bude asi pekna dira na penize, do ktere se toho jeste hodne nasype.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38450
10.9.21 06:48
@Anonymní píše:
Ahoj, řešíme už několik let vlastní bydlení. Zatím bydlíme u našich a snažíme se šetřit, ale…moc to s dítětem nejde a nevypadá to, že bychom byli schopní dát třeba za rok dohromady 1,5mil:D :D Ne, teď vážně…cena nemovitostí je krutá. Byt nebo dům se nedostane pod 3,5mil (a to je ještě vesměs u rodinných domů potřeba docela fest rekonstrukce, byty jsou na tom „líp“ a bydlitelné hned).
Jaký máte názor na to, brát si půjčku v této době? (pracující muž, žena na MD). Navíc tak vysokou, která by byla okolo těch 3mil? Je to sebevražda nebo nevyhnutelné zlo? Půjdou ceny malinko dolů? Kdy? :-D
Budu ráda za každý tip nebo vlastní postřeh ze splácení a tak…

3 je krása, za to je u nás garsonka 35 metrů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6442
10.9.21 07:42
@Anonymní píše:
Budu ráda za každý tip nebo vlastní postřeh ze splácení a tak…

Cokoliv je lepší, než bydlení s rodičema. Ty ceny, které uvádíš, jsou pro mě luxusní, ale já jsem z okolí Prahy. Já preferuju vlastní bydlení v každém případě. Jen nechápu, proč jste to neřešili dřív, než jste si pořídili děti. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37286
10.9.21 08:36

@Kockazvysocan Nemáš pravdu. Pokud mají dobré vztahy a jsou schopni se domluvit a zejména pokud mají vlastní bytovou jednotku, nemusí nastat problémy. Záleží jen na lidech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9731
10.9.21 08:53
@jkra píše:
3 je krása, za to je u nás garsonka 35 metrů.

V Brně ani to ne :D za chvíli to tady bude na krásnou dvou garáž nebo malou zahradu s chatkou :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat