Punkce dutin a výplach

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
16732
9.3.13 15:53

Simčo ono hodně záleží na šikovnosti doktora-jak místo vpichu dobře umrtví apod. Zažila jsem pacienty, které to nebolelo(cítili jen tlak) a pak od druhého dr si zas stěžovali na bolest…přeju ti ať natrefíš na nějakého šikulku :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
9.3.13 17:54
@SimonaLh píše:
Dobrý den, mě pravděpodobně hrozí punkce příští týden, mám plné čelní dutiny a antib.mi rýmu ani po 5 dnech nespustily. Šíleně se ale toho bojím, zdají se mi už i zlé sny :), jak se na mě chystají 3 doktoři a já z ordinace utíkám. Nechce se mi moc věřit tomu, že by to nebolelo, spoustu lidí při tom omdlelo, z mého okolí znám ty, co omdlely, nebo chlapy, co horší bolest nikdy nezažili, tak asi budete mít vysoký práh bolesti, jinak si to nedokážu vysvětlit. Kéž by to ale byla pravda i pro nás co nejsou tak velkými hrdiny.

Ale ty ATB ti růmu spustit nemusí :nevim: Mě se také rýma nespustila a to jsem měla zastíněnou celou levou dutinu, všechna rýma a bůh ví co tam ještě bylo se vstřebalo :nevim: opravdu jsem skoro nic nevysmrkala, a mohla jsem dělat co jsem chtěla, napařovat si čelo, lokty, prostě nic jí nespustilo. Když jsem byla na orl s dcerou na kontrole na audio, tak jsem doktorce říkala a se sklopenou hlavou o punkci, tak mi řekla, že pokud se mi po ATB ulevilo a odezněli bolesti, tak ATB zabrali a rýma se vstřebává. Za 3 týdny jsem šla na kontrolu, udělali ni rtg a zánět byl fuč :pankac:
Takže pokud tě nebolí dutiny když se ohybáš nebo nemáš bolesti, tak prášky zabírají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1265
10.3.13 13:08

Já si s punkcemi užila svoje. Cítila jsem ale spíš nepříjemný tlak. Bolest ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
9.11.14 18:06

Dobrý večer, v pátek jsem byla na pohotovosti skrz dutiny a dělali mi punkci. Chci se zeptat jestli jste při zánětu měli nepříjemné tlaky v horní části lebky, při sehnutí, lehké motání hlavy. Kdy Vám to přešlo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.11.14 18:10
@Bohďula píše:
Dobrý večer, v pátek jsem byla na pohotovosti skrz dutiny a dělali mi punkci. Chci se zeptat jestli jste při zánětu měli nepříjemné tlaky v horní části lebky, při sehnutí, lehké motání hlavy. Kdy Vám to přešlo?

Já se divím, že ti punkci dělali. Mě totiž ve třech nemocnicích na ORL řekli, že punkce se už nedělají. Držím palce, ať je lépe.

• Citovat
  • Nahlásit
141
9.11.14 18:40

Punkce už se opravdu nedoporučují, a to z důvodu zavlečení infekce. Lepší je léčba ATB, které předepíše lékař, namíchají je v lékárně a kapou se do nosu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
9.11.14 18:49

Tak jám mám ATB v práškoch…No punkce je za mnou.. Mne jde spíš jestli ty tlaky na vrchu hlavy mají být :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
9.11.14 18:53

Ahoj, mohls bych se tě zeptat, jak se ti to projevilo kromě bolesti předpokládám nad kořenem nosu, v oblasti čela? Tam jsou tlaky při zánětu dutin normální. Při sehnutí tě to bolelo jen v přední části hlavy nebo i jinde? Mám podezření, že mám taky zánět dutin, ale bolí mne hrozně i v zátylku, když se předkloním, cítím pulzující bolest směrem do hlavy a tlak v nose, jako by mi tam seděla a praskala rýma, kterou ale nesmrkám. Ty bolesti v zátylku mám dva dny, bolely mne i dutiny na čele, ale ten zátylek je dost hrozný. díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lizzi
9.11.14 19:02

@Bohďula já na punkci byla ve čtvrtek a teda úleva obrovská. Bolela mě celá lícní kost až do zubů, nemohla jsem ani kousat. O nějakém předklonu nebo zvednutí dítěte nemohla být řeč, to by mi rupla hlava.. Druhý den zlepšení a třetí den úplně bez bolestí. Punkce pomůže a uleví zvlášť pokud je v dutinách zánět.

• Citovat
  • Nahlásit
811
9.11.14 19:39

@eva333 Ano přesně tohle mi dělalo, bolest nesnesitelná teda už. Po punkci nastala uleva v oblastni nosu ale co se týká hlavy, tak tu stále trochu cítím nahoře, hlavně furt zdvíhám děti, tak to cítím pořád. Určitě zajdi na ORL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
9.11.14 19:40

@Lizzi díky, třeba se mi zítra uleví úplně… Já nebyla schopná se k malému taky sehnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
670
9.11.14 20:13
@Bohďula píše:
@Lizzi díky, třeba se mi zítra uleví úplně… Já nebyla schopná se k malému taky sehnout.

Zkus to progooglovat, ale podle mne to bude ještě trochu cítit, dokud definitivně nezaberou ATB

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2034
4.11.18 14:56

Punkce dutin

Holky, oživuji diskuzi. Dneska jsem byla na pohotovosti na punkci skrz zánět dutin, který mě trápí již přes měsíc a žádná ATB nezabrala. Navíc jsem v 8.tydnu :roll: zítra jdu na další punkci a ani když to nezabere, tak potom na operaci. Dle RTG mám ty dutiny ucpané všechny na pravé straně. Když jsem odcházela, tak mi doktor říkal pomalu, že mám nos prokapávat a uvolňovat. Mě ale z té pravé strany smrkat skoro nejde. Dělal mi proplach, ale vše odcházelo ven hadickou. Navíc mi tam našel i cystu. Měl jste někdo podobně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35390
4.11.18 15:22

@Ppawlusha

Ahoj, zkoušela jsi nastrouhaný křen, mně už jen to strouhání pomáhá, já taky neznám normální rýmy, ale když už, tak nastydlé dutiny, díky křenu jsem zatím nemusela končit na ORL… 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.11.18 15:27

@Ppawlusha Jen to slyším, už je mi nevolno. Měla jsem něco podobného, to mi bylo asi 20 let, takže už dávno. Marodila jsem s tím skoro 3 měsíce. Měla jsem tam navíc nějakou polypozní cystu, také vyhrožovali operací. Ale ještě předtím mi udělali punkci, vyteklo toho strašně moc, nasadili atb, prý nejsilnější, protože jsem měla i vysoké horečky a jiná atb nezabrala. Cysta nakonec sama zmizela, ale trvalo to dlouho. U tebe je složitější, že jsi těhotná, tak asi nemůžeš nějaké silné dryáky. Moc přeji, at to dobře dopadne, je to nepříjemné. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat