Punkce dutin a výplach

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1755
23.3.12 08:22

punkce dutin a výplach

Včera mi dělali punkci dutin - čelisti :? prosím, kdo to již zažil, v pondělí mám jít na výplachy, co to jsou ty výplachy?? mám už ted strach :roll: byla jsem tak oblblá včera a bylo mi po tom blbě, že jsem tam malem dvakrát omdlela, že jsem doktrora ani nevnímala, co pořádně říkal. Akorát, že mám ted přes víkend mít klídek a koupit si Olynth či Nasivin do nosu a hodně pít. Nevíte, zda můžu ven na procházky, nebo raději zůstat doma??děkuji :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5525
23.3.12 09:28

punkci dutin - čelisti? Tak to asi nevím, o co jde.. mně dělali punkce nosních dutin, resp. propichovali v nose tu přepážku, nosní kost, abych mohla vysmrkat zcela ucpané dutiny, dohromady jsem byla na sedmi.. a trochu „vody“ mi tam stříkli, aby se to propláchlo a nudle (pardon) šli líp ven. Nebylo to nijak hrozné, propíchnutí kosti trošku zabolí, ale fakt málo a pak jsem v předklonu do misky smrkala a teklo toho opravdu hodně.
No popis nechutný, ale nevím, jestli jsem ti pomohla, ty čelisti mě matou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1755
23.3.12 09:35
@Bebuska píše:
punkci dutin - čelisti? Tak to asi nevím, o co jde.. mně dělali punkce nosních dutin, resp. propichovali v nose tu přepážku, nosní kost, abych mohla vysmrkat zcela ucpané dutiny, dohromady jsem byla na sedmi.. a trochu „vody“ mi tam stříkli, aby se to propláchlo a nudle (pardon) šli líp ven. Nebylo to nijak hrozné, propíchnutí kosti trošku zabolí, ale fakt málo a pak jsem v předklonu do misky smrkala a teklo toho opravdu hodně.
No popis nechutný, ale nevím, jestli jsem ti pomohla, ty čelisti mě matou..

blbě jsem to asi napsala, taky to byla punkce dutin, ale né tech nad nosem ale naboku, jako kdyby do čelisti. A prosím tě nevíš, jestli ten výplach bude vlastně to samé?? a potom mohla jsi ven, nebo mám asi raději vydržet do pondělka doma? stejně je mi nějak blbě do žaludku, nevím, zda to není postraumatické, dvakrát jsem se jim tam včera málem vybulila :oops: ale bylo to i tím, že pan dioktor mě i po příchodu tam seřval, že ted je tam pohotovost a že tam nemám co dělat, což mému strachu vůbec nepomohlo :roll: přitom má obvodní mě tam poslala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28285
23.3.12 09:59

Ahoj ten výplach bude to samé si myslím. Mně dělali taky ty čelistní dutiny, nic příjemnýho, to souhlas. Dělal mi to teda jen jednou, ne opakovaně. Doma být úplně asi nemusíš, záleží jak se cítíš, zas aby tě venku neofouklo, měla by ses snažit je spíš nahřívat ty dutiny. Nejlepší je infrazářič, ale ne každej to vlastní nebo aspoň termofor případně teplým ručníkem - aspoň třikrát denně na 10-15 min. Jde to pak líp vysmrkat. A kup si Mucosolvan nebo Bromhexin pokud už něco takovýho nebereš, ty hleny se zkapalní a jdou líp ven. Já pak až měla problém, stačilo se předklonit a nudle ze mě lítaly samy. trapas. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5525
23.3.12 10:05

tak o punkci dutin je toho na netu dost, např.
http://www.fort.medikus.cz/cz/Novinky/?…

a jak to tak pročítám, asi i ta má punkce byla punkcí čelistní dutiny.. byla jsem i na rtg a snímek ukázal, že všechno kolem nosu, jakoby kolem tváří nahoru k očím bylo zanesené.. tak asi je pravda, že se tomu říká čelistní dutina??
já taky do té doby netušila, že něco takového existuje a takhle se provádí..
já šla s klukem na orl a jen jsem se zmínila, že mě ukrutně bolí čelo a hlava od rýmy a jestli nemaj nějaký dryák na tu rýmu a rovnou jsem šla na rtg a pak hned začal s punkcí a x dní po té jsem pořád chodila.

a tobě při té první punkci to nepropláchl? a smrkala si pak do misky či něčeho? Myslím ale, že to bude totéž, to k tomu patří.. nejdřív to znecitliví tamponem namočeným do čehosi a pak tam stříkne tekutinu, propíchne a smrkáš…

mi teda blbě nebylo, i když se ptal.. asi jsem se bála, páč jsem nevěděla, oč jde, ale pak jsem zjistila, že se to dá přežít a byla jsem v pohodě. Možná máš jen strach a třeba nižší práh bolesti, tak se ti udělalo špatně.. a blbec doktor, že tě takhle seřve. Ale neboj, to dáš.
A ven, já nevím, nepamatuju se, ale kluk měl píchané ucho, takže jsem byla nucena být doma s ním, ale asi (bylo to v zimě) jsem nesměla prostydnout, dostat rýmu (to až pak).. je teplo, myslím, že ven můžeš, kdybys měla teplotu, tak asi ne.. hodně pít a smrkat to jo, to určitě, musíš tu rýmu rozvodnit.

psychika je potvora, tak se hoď do klidu, jdi na procházku a pondělka se neboj. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1755
23.3.12 11:06
@Bebuska píše:
tak o punkci dutin je toho na netu dost, např.
http://www.fort.medikus.cz/cz/Novinky/?…

a jak to tak pročítám, asi i ta má punkce byla punkcí čelistní dutiny.. byla jsem i na rtg a snímek ukázal, že všechno kolem nosu, jakoby kolem tváří nahoru k očím bylo zanesené.. tak asi je pravda, že se tomu říká čelistní dutina??
já taky do té doby netušila, že něco takového existuje a takhle se provádí..
já šla s klukem na orl a jen jsem se zmínila, že mě ukrutně bolí čelo a hlava od rýmy a jestli nemaj nějaký dryák na tu rýmu a rovnou jsem šla na rtg a pak hned začal s punkcí a x dní po té jsem pořád chodila.

a tobě při té první punkci to nepropláchl? a smrkala si pak do misky či něčeho? Myslím ale, že to bude totéž, to k tomu patří.. nejdřív to znecitliví tamponem namočeným do čehosi a pak tam stříkne tekutinu, propíchne a smrkáš…

mi teda blbě nebylo, i když se ptal.. asi jsem se bála, páč jsem nevěděla, oč jde, ale pak jsem zjistila, že se to dá přežít a byla jsem v pohodě. Možná máš jen strach a třeba nižší práh bolesti, tak se ti udělalo špatně.. a blbec doktor, že tě takhle seřve. Ale neboj, to dáš.
A ven, já nevím, nepamatuju se, ale kluk měl píchané ucho, takže jsem byla nucena být doma s ním, ale asi (bylo to v zimě) jsem nesměla prostydnout, dostat rýmu (to až pak).. je teplo, myslím, že ven můžeš, kdybys měla teplotu, tak asi ne.. hodně pít a smrkat to jo, to určitě, musíš tu rýmu rozvodnit.

psychika je potvora, tak se hoď do klidu, jdi na procházku a pondělka se neboj. :hug:

jj smrkala jsem do misky, a nějaký zelený blivajz jsem také vysmrkala, omlouvám se :oops: no mám zvýšenou teplotu 37,2 tak raději posedím doma dnes ještě dobírám ant. Psychika je prevít, jsem 14 doma se sebou, syn taky rýma, kašel ted do toho ta punkce, no jsem celá jakási depresivní a nějak to nemůžu zhodit. Vím, že jsou horší věci, takže hlavu vzhůru a kapat a smrkat a snad už bude líp a líp, není nad to když je člověk zdravý. díky moc za příspěvky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1755
26.3.12 20:10

tak dnes zase punkce :roll: naštěstí vše bylo čisté, tudíž nemusím mít další, přes víkend mi zmizela zvýšená teplota, cítila jsem se líp. Ale co mě překvapuje, co jsem přišla dnes od doktora domů po punkci, tak mám zase zvýšenou teplotu, nos jsem měla zase úplně plný, už je to lepší a zase dýchám, rozbolela mě hlava, tak fakt tomu nerozumím, nemělo by mi být lépe? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
28.4.12 12:59

Ahoj,prosím dá se ta punkce dutin vydržet? Mám zánět v pravé nosní dutině a pokud nezaberou ATB tak mě čeká punkce,ale bojím se jí asi víc jak zubaře :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1755
28.4.12 13:25
@terezka24 píše:
Ahoj,prosím dá se ta punkce dutin vydržet? Mám zánět v pravé nosní dutině a pokud nezaberou ATB tak mě čeká punkce,ale bojím se jí asi víc jak zubaře :oops:

ahoj asi Ti moc nepomůžu, dá se to vydržet, nebolí to, ale mě to bylo krajně nepříjemné a opravdu si přeji, abych na to již nikdy více nemusela jít, to je můj názor, pro mě to otřesné. přeji at antibiotika zaberou :hug: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
28.4.12 13:29
@devonie píše:
ahoj asi Ti moc nepomůžu, dá se to vydržet, nebolí to, ale mě to bylo krajně nepříjemné a opravdu si přeji, abych na to již nikdy více nemusela jít, to je můj názor, pro mě to otřesné. přeji at antibiotika zaberou :hug: :mavam:

Děkuji za reakci :hug:
Mám ATB zatím jen 24 hod.na kontrolu mám jít až doberu ATB což je za 14 dní,jediné co mi zatím zmizelo je ta šílení bolest hlavy,před ATB jsem měla 3 x denně Algifen na bolest,ale za 6 hod se bolest vrátila,nyní jsem skoro celý den bez bolestí,i jsem malinko už vysmrkala,ale přijde mi že ta rýma mi jde i pusou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1755
28.4.12 13:41

věřím, že pomůžou, mě nepomohly, protože mi dala slabé, protože moje paní doktorka nevěděla, že to jsou dutiny, přišlo se na to až kdyžjsem je dobrala, a furt mi bylo divně a mluvila jsem přes nos, měla pořád zvýšenou teplotu a malátnost. Tak mě poslala na ORL a tam to jinak neřešili, punkce a hotovo, příště bych se určitě požadovala dalších antibiotik. Hodně se píše na netu, zkus ponořit lokty do horké vody, prý to pomáhá spouštět tu rýmu…jinak solux, suché teplo, ne vlhké, nenapařovat, pokud už je to akutní zánět dutin, prý to zhorší..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
28.4.12 13:45

Mě doktor hned poslal na RTG a ORL,tam mi paní doktorka zjistila zánět v pravé nosní dutině,řekla že punkci by zatím nedělala,že pokud budu dodržovat pokyny,tak by léčba měla zabrat. Dostala jsem ATB Duomox1000mg a Clarinase na otok sliznice. A jen mi řekla ať 2 x denně inhaluji přes ručník nad horkou vodou a 5 x denně olynth.
Když jsem se jí ptala jak se punkce provádí,řekla mi že by to zatím neřešila,že si myslí že léčba zabere. Tak nevím :nevim: Ale bobky mám pořádné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1755
28.4.12 13:57
@terezka24 píše:
Mě doktor hned poslal na RTG a ORL,tam mi paní doktorka zjistila zánět v pravé nosní dutině,řekla že punkci by zatím nedělala,že pokud budu dodržovat pokyny,tak by léčba měla zabrat. Dostala jsem ATB Duomox1000mg a Clarinase na otok sliznice. A jen mi řekla ať 2 x denně inhaluji přes ručník nad horkou vodou a 5 x denně olynth.
Když jsem se jí ptala jak se punkce provádí,řekla mi že by to zatím neřešila,že si myslí že léčba zabere. Tak nevím :nevim: Ale bobky mám pořádné

tak to je fajn, že se chtějí těm punkcím vyhnout, neboj určitě se z toho dostaneš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3684
28.4.12 14:44
@devonie píše:
tak to je fajn, že se chtějí těm punkcím vyhnout, neboj určitě se z toho dostaneš :hug:

Když já nechápu proč se mi rýma ještě nespustila,jen jako by tekla přes pusu,nos mám úplně volný ale rýma teče pusou :( :( :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.12 14:55

terezka24
Možná mě tu holky ukamenují, ale na punkci bych nešla. Před pár lety jsem měla šílený zánět dutin (nemohla jsem ani pohnout hlavou, jak mě dutiny bolely atd.). Dr mě poslala na rentgen, ale s tím, že výsledky budou až za týden (nechápu proč až za týden :nevim: ). A že mi do té doby dá antibiotika, kapky do nosu, inhalační kapky atd. Bylo to tedy procedur na celej den, ale dělala jsem to všechno opravdu poctivě. Po týdnu, když jsem šla pro výsledky (už zdravá, podařilo se vyléčit), tak mi dr řekla, že to před tím týdnem ROZHODNĚ BYLO na punkci, že vědět to dřív, tak mě tam hnala, atd. atd. atd. Šla bych tam bejvala naprosto zbytečně :pocitac: :pocitac: :pocitac:

Naopak můj brácha záněty dutin dost trpí, píchali mu je několikrát a vesele se mu to vrací :roll: :roll: Takže za mě - silná antibiotika, kapat do nosu, inhalovat, napařovat, nenechat se ani minimálně ofouknout a zkusit to konzervativně.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat