Pupeční kýla a cvičení

645
17.11.14 15:01

Pupeční kýla a cvičení

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z Vás náhodou nemá pupeční kýlu? Včera jsem byla u dr. a mám prý malý rozestup břišních svalů a nad pupíkem malinkou pupeční kýlu. Prý s tím zatím nemám nic dělat, můžu normálně zvedat děti a i cvičit a v případě zhoršení jít na operaci, což se mi pořád moc nezdá a určitě si zajdu ještě k nějakému jinému dr. No ale zajímalo mě, jestli s tím nemá někdo nějakou zkušenost? Opravdu je možné cvičit bez omezení? Moc díky za případné odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3276
12.11.15 10:36

@tescada chtěla bych se jen zeptat jak jste dopadla? Taky mám rozestup břišních svalů a pupeční kýlu. Byla jste na operaci? Hlavně by mě zajímalo jak to bolí a jak dlouho trvá rekonvalescence? Mám doma dvě malinký děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
12.11.15 11:02

TAky se přidávám, mám ten samý problém. Vím, že se smí cvičit pouze šikmé břišní svaly. Chtěla bych jít na operaci, ale tedkom jsem nastoupila do nového zaměstnání, tak si dlouhou nemocenskou nemůžu dovolit. Zajímalo by mě jak dlouho trvá po této operaci rekonvalescence. Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3276
12.11.15 11:13

@sisi33 myslíš jít na plastiku břicha kvůli rozestupu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12072
12.11.15 11:36

Je tu na tohle téma diskuze Diastáza (rozdělení) břišních svalů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3276
12.11.15 13:06

Ale mě zajímá hlavně pupeční kýla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
13.11.15 07:25

Nene, operaci pupeční kýly mám na mysli. Plastiku mi taky nabízel, ale mám strach do toho jít, zas tak hrozné to není a myslím, že se to i lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
13.11.15 10:37

Tak ja s tim sla nakonec k prakticky dr. a ta me poslala k chirurgovi a ten rekl, ze jak rozestup, tak tu kylu (nazval to drobna kyla, jejimz obsahem je praeperitonealni tuk) mam fakt malinkou a ze operaci nedoporucuje a ze pokud budu i nadale cvicit (predevsim posilovani stredu tela jako je napr. pilates) a nebude me to nijak trapit, ze na operaci jit ani nikdy muset nebudu. Tak poctive cvicim (joga, pilates a na youtube jsem si nasla cviky primo na rozestup (tohle je nej https://www.youtube.com/watch?…) a hlavne kyla se mi vubec nevyklenuje. Kdybych tenkrat nemela silny kasel, tak bych na tu kylu ani neprisla. Takze urcite radim si s tim nekam zajit, zalezi v jakem to mate stadiu a co je obsahem ty kyly…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
13.11.15 10:40

Jo a jeste mi rikal, ze kdyz uz nekdo ma rozestup i kylu a musi jit na operaci, ze je nejlepsi to odstranit vsechno, pac kdyby se nechal ten rozestup, tak by se s nejvetsi pravdepodobnosti ta kyla zase udelala. Kazdopadne operaci doporucuje vzdy az kdyz jsou deti odrostlejsi a nemusi se nosit (pokud to samozrejme neni v kritickem stavu), pac po ty operaci je opravdu dulezite tu brisni stenu nenamahat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3276
13.11.15 13:21

@tescada no já mám uplně vylezlý pupík ven a je to dost ošklivý. Ale za plastiku se pokud vím platí nemalá částka takže to mi asi nehrozí nechat si to odoperovat společně. Tak teda uvidim co mi řekne praktik, že mám kýlu mi řekla včera gynekoložka. Mě to teda i docela pobolívá. A spravil se ti trochu ten rozestup cvičením?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
13.11.15 13:58

@medun Tak se zkus zeptat, jestli by to neslo oboji pres pojistovnu… Jinak rekla bych, ze ten rozestup se trochu stahnul, ale porad tam trochu je a uz s nim nehnu. Byla jsem i u fyzioterapeutky a ta mi rekla, ze by bylo nejlepsi, kdybych znova otehotnela, ze se s ti da nejlepe pracovat do roka po porodu. Tak to me fakt pobavila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3276
2.12.15 10:51

@tescada tak jsem byla u doktora a uplně se mi chce brečet. Připadala jsem si jak blbec. Gynekoložka mi řekla, že má normálně cvičit klasiku sedy lehy což vim, že se nemá, že se tim ten rozestup ještě zhorší. Manžel chodí na reha a řikal jim tam co mi gynekoložka řekla a ženský se tam prej chytaly za hlavu ať hlavně necvičim klasiku a že by mě naučily cviky, když mi praktik napíše doporučení. Praktik mi teď řekl, že nemám cvičit dokud si nevyřešim tu kýlu což teda beru docela to dává smysl. Takže doporučení mi nenapsal a ještě mi řek, že ho ani nepotřebuju, že kdybych chtěla cvičit na břicho tak ať dělám sedy lehy. Ještě na mě koukal jak na blba, že snad nevim jak se cvičí břicho. Já teda nejsem žádná modelka, ale břicho jsem měla vždycky krásně plochý a úzkej pas teď vypadám jak v 6.měsíci těhotenství, pupek vyhřezlej ven, břicho totálně zdeformovaný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
3.12.15 13:41

@medun To je fakt hrozny… To muj gynekolog na kontrole po sestinedeli mi rekl, ze mam rozestup a ze mam taky cvicit sedy lehy. To je fakt na palici!!! No a co budes delat s tou kylou? Pujdes na tu operaci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.17 17:39

Budu připravovat instruktážní video, jak cvičit, když máte kýlu. Mně se v těhotenství rozjela jak kýla pod pupkem, tak i diastáze nad pupkem. Kýlu mi operovali zároveň s císařem, ale je opravdu nadále potřeba cvičit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1499
8.11.17 18:09

@Smutnorost Ahojky začala jsem 5 měsíc těhu a taky mam drobnou pupeční kýlu, jaká cvičení jsou tedy vhodná? Moje fyzioterapeutka mi řadila pouze posilovat pánevní dno :) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama