Pupínky při léčbě antibiotiky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
deminka20
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 20.07.19 12:20
Pupínky při léčbě antibiotiky

Zdravím všechny.
Potřebuji poradit. Jde o syna, ve středu měl vysoké horečky, ve čtvrtek doktorka diagnostikovala angínu a nasadila antibiotika, konkrétně Ospen. Od pátku se mu na nohách (kolem kolen) začaly dělat malé tvrdé pupínky, jeden má i na zadečku a ten se pořád zvětšuje, na pusince má dva pupínky (opary?). Manžel s ním byl na pohotovosti, zda to není nějaká reakce na antibiotika, to lékař vyloučil a řekl, že to vypadá jako neštovice. Nicméně neštovice jsme vyléčili zhruba před třemi týdny. Je možné, že by je takto krátce po sobě znovu dostal? Měl hrozný průběh, strašně moc velkých nateklých puchýřů (chytil to od své mladší sestry). Lékař to nakonec označil jako kopřivku, protože evidentně vůbec nevěděl, co to může být. Zajímá mě, jestli jste se s tím třeba někdo setkal. Přikládám i fotku toho z hýždí. Moc děkuji.

Reakce:
Azeretereza
Závislačka 2968 příspěvků 20.07.19 12:23

Nevím no. Já jsem se jednou jedinkrát osypala po antibiotikách, a to byla spíš krupice, malinký pupínky po celým těle. Pak to uschlo, nebylo to vidět, ale měla jsem na dotek hrubou kůži. Tohle opravdu vypadá jako puchýře.

pannda
Kelišová 7081 příspěvků 36 inzerátů 20.07.19 12:26

Ve vzácných případech je může mít neštovice i podruhé…

deminka20
Zasloužilá kecalka 777 příspěvků 20.07.19 12:34

@pannda A myslíš, že i takhle brzy po těch prvních? Ještě mu ani nezmizely flíčky z těch předchozích.

rozumbrada
Extra třída :D 13803 příspěvků 20.07.19 12:54

Já bych řekla, že by to mohly být molusky - takový druh bradaviček. Je to hodně infekční a špatně se toho zbavuje, googluj…

joli31
Kecalka 357 příspěvků 20.07.19 14:48

U nás byla reakce na ospen, ale klasicky se osypal, začalo to na hlavě, pak tělíčko a nakonec nohy. Tohle na alergii nevypadá

Váš příspěvek
Reklama