Ráčkování v 18

Anonymní
11.4.20 08:35

Ráčkování v 18

Ahoj, mate nekdo zkušenost s rackovanim v dospelosti? Ja R umim hezky, ale v rychle mluve tam porad strkam to hrdelni R. Strasne mi to komplikuje obyčejné konverzace. Mému příteli to nevadi a pry se mu to libi, ale mne ne. K logopedce jsem se stydela, ale po karantene urcite pujdu (Chodila jsem uz jako mala, ale moc mi to nepomohlo). Co si o tom myslite? Vnimate tuto vadu taky tak spatne (jak u sebe tak u ostatnich), pomuze mi to i tak pozde? :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64565
11.4.20 08:37
@Anonymní píše:
Ahoj, mate nekdo zkušenost s rackovanim v dospelosti? Ja R umim hezky, ale v rychle mluve tam porad strkam to hrdelni R. Strasne mi to komplikuje obyčejné konverzace. Mému příteli to nevadi a pry se mu to libi, ale mne ne. K logopedce jsem se stydela, ale po karantene urcite pujdu (Chodila jsem uz jako mala, ale moc mi to nepomohlo). Co si o tom myslite? Vnimate tuto vadu taky tak spatne (jak u sebe tak u ostatnich), pomuze mi to i tak pozde? :roll:

Můj přítel rackuje. Je mi to jedno. Ostatně bych si toho ani nevšimla, kdyby mě na to jiní neupozornili.. K logo můžeš, ale podle mě je to zbytečné.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34544
11.4.20 08:41
@Anonymní píše:
Ahoj, mate nekdo zkušenost s rackovanim v dospelosti? Ja R umim hezky, ale v rychle mluve tam porad strkam to hrdelni R. Strasne mi to komplikuje obyčejné konverzace. Mému příteli to nevadi a pry se mu to libi, ale mne ne. K logopedce jsem se stydela, ale po karantene urcite pujdu (Chodila jsem uz jako mala, ale moc mi to nepomohlo). Co si o tom myslite? Vnimate tuto vadu taky tak spatne (jak u sebe tak u ostatnich), pomuze mi to i tak pozde? :roll:

Když ti to vadí, jdi. Osobně vady v řeči jiných neřeším, pokud to nejsou lidi, co se mluvením živí. Ale kdybych měla ráčkující dítě, na logopedii ho vodit budu. Proč to nechat být, když to lze spravit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
11.4.20 08:58

Jak to vnimam? Trha mi to usi, ale jinak mi to je jedno. Znam par rackujicich lidi a myslim ze kazdy z nich by se to naucil kdyby jen trochu chtel. Neni to nic co by se nedalo odstranit. Jen to proste rodic v jejich detstvi zanedbal nebo podcenil. Takze v dospelisti je to na kazdem. Jestli ti to vadi, tak myslim ze na logo ti urcite pomuzou :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.4.20 09:07

Směle do toho! Odstranit vadu řeči lze i v dospělosti. Má dobrá kamarádka je toho důkazem - v jejích 25ti letech odstraněno ráčkování za pomoci logopedky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
11.4.20 09:14

Jestli ti to vadí, k té logopedce běž. Já začala chodit na logopedii s dětmi a první, co paní logopedka udělala bylo, že mi řekla, že mám blbé všechny sykavky a mám-li děti učit správně mluvit, musím se naučit dobře mluvit já. Během pár lekcí jsem se správnou výslovnost naučila a pak běda, když jsem si před paní logopedkou šlápla na jazyk. Takže teď už mám výslovnost skvělou i v běžné mluvě.
Mně osobně nevadí, když někdo ráčkuje - pokud to není např. reportér v televizi nebo zpěvák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32565
11.4.20 09:20

Lehkou vadu řeči má i Hamáček a rozhodně ho to nijak neomezuje, každý den tiskovky. Zašla bych k logopedce, ale pokud by se to nedalo nějak řešit, netrápila bych se tím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54
11.4.20 09:23

V dospělosti ti nikdo jiný než logoped nepomůže. Jako malá jsem chodila. Asi i díky tomu mám na vady řeči uši a hned slyším, když někdo ráčkuje, šišlá nebo blbě artikuluje. U druhých mi to sice trhá uši, ale časem si zvyknu a samozřejmě jim to neříkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.4.20 01:02
Ahoj, proč ti to komplikuje konverzace? vždyť ti je určitě v pohodě rozumět, ne? a Ř umíš? :)
@Anonymní píše:
  • Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat