Rady - jak uklidnit plaché morčátko

678
16.9.20 10:23

Rady - jak uklidnit plaché morčátko

Zhruba před 3 týdny jsme si domů přivezli morčátko. Bylo to něco mezi chovatelskou stanicí a zverimexem, v kleci bylo asi 5 morčátek, ten náš krasavec zvítězil. Dcera jej měla na starosti na příměstském táboře a nedovedla si představit, že by se dostal do rukou někoho, kdo by se k němu nechoval dobře.
Byl děsně maličký, ale paní nás ujišťovala, že už opravdu může od maminky, je k mání. Dostal středně velikou klec, větší dřevěný domeček a takové ty klasické potřeby (pítko, misku, seno atd…).
Od první minuty bez potíží žere. Ale neskutečně se bojí. Kdyby bylo po jeho, je celý den zalezlý v domečku, vyleze jen potají v noci, aby se napapal. Poradili nám brát ho do ruky, aby si na nás zvykl. Když je u nás, nepřipadá mi, že by před námi prchal, je spíš zvídavý, lozí po nás… ale nikdy z toho domečku sám nevyleze. Naše seznamování probíhá tak, že mu domeček bereme a jeho vytáhneme z klece ven, odneseme ho do pokoje a takto několikrát denně učíme nového kamaráda společnosti.
Jenže mi připadá, že tím odnášením domečku zvíře neskutečně stresuju. Jeho jediný pocit bezpečí a jak snadno o něj může přijít!
Poradí mi prosím někdo zkušenější, jak na to? Naše rodina ho miluje, dcera už je veliká, na druhém stupni Zš, takže žádné malé trdlo a my to zvířátko opravdu bereme jako člena rodiny, na kterém nám záleží. Není to kus, prostě je to náš miláček.
Prosím o všechny tipy a rady, moc za ně děkuji :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6768
16.9.20 10:25

Sebrat domecek, bez milosti. Lakat na dobroty, kolecko okurky ideal. A poridit druheho kluka, taky mlade, nemel by byt sam. Kdyztak poradim s vyberem. Mivala jsem chovku, mam sice hobbychov ted ale cistokrevny morcatka a znam chovatele. Kdyztak budu mit za tri tydny k odberu dva kluky ;)

Příspěvek upraven 16.09.20 v 10:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
16.9.20 10:30

Tvořit cestičku z domečku z pamlsků. Já učila morče na zamlaskani, že dostane pamlsek. Teď stačí zamlaskat a morče vyjede z domečku a kouká co dostane a i se nechá chytit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18479
16.9.20 10:40

Sebrat domecek, uplne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
678
16.9.20 10:41

Já si právě říkám, že když nebude mít domeček, kde bude mít oázu bezpečí?
S tím druhým morčátkem… paní právě říkala, že dva kluci se perou. Potvrdil mi to jeden známý, kde jeden samec smrtelně zranil toho druhého. To bych zase nerada. Všichni říkají, že si zvykne, ale já už vážně nevím. Připadá mi, že se u nás trápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
678
16.9.20 10:44

Jinak teda poslední dobou už z domečku vylézá, jí, třeba i když je v pokoji dcera. Ale jakmile se něčeho lekne, šup a zase je v domku.
Teď jsem to možná pohnojila… spojila jsem dvě obrovské krabice, vystlala je podestýlkou, propojila tunelem z krabice a dala ho do nich. Myslela jsem, jak bude rádo, že má prostor, že se může proskočit, proběhnout… Dala jsem ho dovnitř a málem ho trefil šlak, jak byl vyplašený. Lítal po té krabici, do tunelu se bál, nevěděl, kam by zalezl a nakonec to málem přeskočil… a to má krabice metr na výšku. Tak jsem ho dala zpět do klece a ani se nehne. Mám pocit, jako bych udělala krok zpátky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6768
16.9.20 10:49

@Filipina dva kluci se nebudou prat, kdyz budou mit dost prostoru. Metrova klec ideal. Pak to jde.
Kdyz mu nechas ten domecek, bude furt zalezlej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6768
16.9.20 10:50

@Filipina a klid, je to hlodavec, nema pamet jako slon.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
16.9.20 13:41

@Filipina Sebrat domecek a maximalne muzes zkusit pres cast vrsku klece dat maly rucnik, aby byl kryty seshora, ale zaroven byl nuceny se ucastnit deni okolo klece. A priste koupit ochoceneho prcka od opravdoveho chovatele. Moje zkusenost s morcaty pravi, ze nektera se otrkaji a na cloveka si zvyknou, ale nektera jsou plasani do konce zivota.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama