Rakovina varlat

Anonymní
31.5.13 08:32

Rakovina varlat

Přítel si našel bulku na varleti, za týden byl už po operaci a varle mu odebrali. Hystologie - pozitivní, nádor zhoubný. Dobrá zpráva, že se ta potvora nerozlezla jinam. Čeká ho chemoterapie. Je to teď úplně čerstvé, navíc jsme spolu krátce a já bych ráda informace od někoho, kdo si tím prošel.
Kolik je běžný počet dávek chemo, jak to dotyčný snášel, na jaké vedlejší účinky se připravit? Co plodnost v průběhu léčby a po léčbě?
Na netu jsem už snad přečetla úplně všechno, ale není nad zkušenosti někoho, kdo se s tím musel také potýkat.
Díky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
112
31.5.13 08:57

Co vím od dvou znamych, tak prognoza velmi dobra, oba meli " jen" ozarovani, pet let pak nesmeli plodit, ale myslim meli zmrazeno… Po vyleceni oba uplne ok, jen chodi na nejake kontroly, nevim zda po roce… Obema bylo mene nez 30 let. Drzim moc pesti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
31.5.13 09:02

Ahoj. Manžel tím prošel před 4 lety. Prodělal, teda jen ozařování. Od té doby co půl roku kontrola. Spermijky máme zamražené, ale nejsou potřeba. Momentálně jsem ve 30 tt a to přirozeně. Všechny testy ok a na onkologii říkali že po 2 letech od ozařování je to už ok. Držím palce aby to všechno dopadlo dobře. Naštěstí je tady u tohoto druhu nádorů dobrá prognoza úplného vyléčení :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
31.5.13 09:08

Ahoj. My jsme si tím prošli. Co nejdříve a hlavně před chemo terapíí si nechcte zamrazit sperma, to je hodně důležité. Čím více dávek se Vám povede, tím lépe. Jinak manželovi se nádor také nerozlezl jinam. Dostal chemoterapii 4 cykly po 6 dnech. Ten první snášel „nejlíp“. Připrav se, že to bude hodně náročné. Zvracení, nechutenství, nálady to vzdát, padání vlasů, kruhy pod očima, hubnutí.. S plodností teď máme problémy, ale dá se to řešit přes umělé. Kdyby si cokoliv potřebovala vědět napiš. Jinak nevím, jak je přítel společenský, ale na chemoterapii je asi lepší připlatit nadstandart. A neboj se, zvládli to ostatní- zvládně to také. Manželovi diagnostikovali ten nejhorší tip a zvládl to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:11

Anonymní, kolik je partnerovi? Záleží, jestli bude mít i ozařování po chemo nebo ne. Pokud by měla být ovlivněna plodnost, udělají mu kryokonservaci spermatu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:11
@zerik píše:
Ahoj. Manžel tím prošel před 4 lety. Prodělal, teda jen ozařování. Od té doby co půl roku kontrola. Spermijky máme zamražené, ale nejsou potřeba. Momentálně jsem ve 30 tt a to přirozeně. Všechny testy ok a na onkologii říkali že po 2 letech od ozařování je to už ok. Držím palce aby to všechno dopadlo dobře. Naštěstí je tady u tohoto druhu nádorů dobrá prognoza úplného vyléčení :andel:

Díky za podporu. Můžu se zeptat, jak to zjistil tvůj manžel. Asi hodně brzy, když měl „jen“ ozařování. Jaká byla doba léčení? Jestli dokázal chodit částečně do práce nebo byl celou dobu na neschopence.
Přítel si sperma nechá zmrazit také. Sice mu říkali, že plodnost se většinou vrací, ale je tam to většinou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:16

Je mu 33. Ozařování nevíme, zda bude. Příští týden se bude další léčba upřesňovat.
PavloPir, jak prosím dlouho celá léčba trvala? Půl roku, déle? A jak je dlouho po léčbě? Plodnost se už u něj zlepšit nemůže? Je to trvalé?
Snad nikdy jsem anonymně nepsala, ale tohle je teď pro mě hodně osobní, intimní,
tak promiňte.

• Citovat
  • Nahlásit
845
31.5.13 09:20

Zjistil to docela za dlouho. Už to nebyla bulka, ale skoro celé varle bylo nádoru plné. Naštěstí nikam dál neputoval takže stačilo ozařování. Zase byl manžel už straší,33 let a ten nádor je snad agresivnnější u mladších. Do práce nechodil, byl doma.Ale on je OSVČ, takže nevím jak je to s PN. Ozařování snášel docela dobře. Jen po prvních dávkách mu bylo zle, pak už to zvládal. Doma byl zhruba půl roku.Pak začal pomalinku pracovat.On pracuje fyzicky, takže žádné divočení.
Na to zamražení, ať napíše doktor partnerovi žádanku, jinak si to budete muset platit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4500
31.5.13 09:24

Otec si tím prošel, když mu bylo třicet. Už je to třicet let zpátky, takže následky z ozařování má horší než dnes (má spálená záda), chemo prý taky nic moc. V dnešní době už ale umí obojí mnohem šetrněji.
Nicméně se mu naštěstí daří, mrcha se nevrací. Pět let po ozařku jsem se povedla přirozeně já ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:25
@zerik píše:
Zjistil to docela za dlouho. Už to nebyla bulka, ale skoro celé varle bylo nádoru plné. Naštěstí nikam dál neputoval takže stačilo ozařování. Zase byl manžel už straší,33 let a ten nádor je snad agresivnnější u mladších. Do práce nechodil, byl doma.Ale on je OSVČ, takže nevím jak je to s PN. Ozařování snášel docela dobře. Jen po prvních dávkách mu bylo zle, pak už to zvládal. Doma byl zhruba půl roku.Pak začal pomalinku pracovat.On pracuje fyzicky, takže žádné divočení.
Na to zamražení, ať napíše doktor partnerovi žádanku, jinak si to budete muset platit.
ˇ Žádanku už má.
Je to pro mě těžké i z toho důvodu, že jsme spolu jen pár měsíců. Je to úžasný chlap, ale je těžké na začátku vztahu řešit něco tak šíleného, když si má člověk užívat zamilovanosti.
  • Citovat
  • Nahlásit
845
31.5.13 09:27
@Anonymní píše: ˇ Žádanku už má.
Je to pro mě těžké i z toho důvodu, že jsme spolu jen pár měsíců. Je to úžasný chlap, ale je těžké na začátku vztahu řešit něco tak šíleného, když si má člověk užívat zamilovanosti.

Tak je to těžké vždycky. Zase když to spolu zvládnete, tak bude váš vztah ještě hezčí. U nás to propuklo pár měsíců po narození synka. Takže taky pěkné psycho.Ale obecně, na to není nikdy ten pravý čas. Lepší nikdy nezažít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
31.5.13 09:28

Ta chemoterapie trvala cca 5 měsíců. Manžel to měl také dýl, nejprve ho jeden dr. léčil na příušnice. Když se nám to nezdálo, tak přešel k jinému a ten mu řekl o co jde a druhý den šel na operaci. Po léčbě byl docela slabý, tak nějakou dobu byl doma na neschopence a pak začal částečným úvazkem. Dostal i částečný invalidní důchod. U nás tu plodnost asi ta chemo hodně poškodila, protože je 5 let po léčbě a spermiogram hodně špatný :(. Jestli je to trvalé nikdo neřekne, ale prý do dvou let po léčbě by to mělo být v pořádku. U nás bohužel nebylo :( (Ale my jsme smolaři).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
31.5.13 09:30

@zerik jsme na tom podobně. My to zjistili týden po svatbě (svatební cesta do nemocnice a z nemocnice) a mezi 2-3 chemo se nám narodil syn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.5.13 09:34
@PavlaPir píše:
Ta chemoterapie trvala cca 5 měsíců. Manžel to měl také dýl, nejprve ho jeden dr. léčil na příušnice. Když se nám to nezdálo, tak přešel k jinému a ten mu řekl o co jde a druhý den šel na operaci. Po léčbě byl docela slabý, tak nějakou dobu byl doma na neschopence a pak začal částečným úvazkem. Dostal i částečný invalidní důchod. U nás tu plodnost asi ta chemo hodně poškodila, protože je 5 let po léčbě a spermiogram hodně špatný :(. Jestli je to trvalé nikdo neřekne, ale prý do dvou let po léčbě by to mělo být v pořádku. U nás bohužel nebylo :( (Ale my jsme smolaři).Do prdele (pardon). Já už nejsem žádné mladé kuře a dítě bych samozřejmě chtěla.
Myslím, že teď je pro nás nejhorší si uvědomit, že léčba není na týden, ale že se v těch sračkách budeme pár měsíců brodit a nikdo do předu neřekne, jak přesně dlouho.
  • Citovat
  • Nahlásit
ave
837
31.5.13 09:37
@PavlaPir píše:
Ta chemoterapie trvala cca 5 měsíců. Manžel to měl také dýl, nejprve ho jeden dr. léčil na příušnice. Když se nám to nezdálo, tak přešel k jinému a ten mu řekl o co jde a druhý den šel na operaci. Po léčbě byl docela slabý, tak nějakou dobu byl doma na neschopence a pak začal částečným úvazkem. Dostal i částečný invalidní důchod. U nás tu plodnost asi ta chemo hodně poškodila, protože je 5 let po léčbě a spermiogram hodně špatný :(. Jestli je to trvalé nikdo neřekne, ale prý do dvou let po léčbě by to mělo být v pořádku. U nás bohužel nebylo :( (Ale my jsme smolaři).

Příspěvek upraven 31.05.13 v 09:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat