Rakovina z pihy???

Anonymni
25.6.09 20:01

Rakovina z pihy???

Dobry vecer vsem…chci se zeptat.Mam na brise tri pihy,drive klasicke,svetle.Po prvnim porodu ztmavly,malinko se zvetsily.Po druhem porodu se zvetsily jen nepatrne,tmave jsou stejne.Neboli,nesvedi…Ma Dr me posila na vys,zda-li se v nich neco nedeje,ale ja se bojim.Jsem od porodu ctvrt roku,rikam si,ze nervama ztratim mliko…Podstoupila jsem po porodu klasicke vys.kr.obrazu,tak se sama uklidnuji,ze by treba nejake hodnoty byly spatne…Kdyby se neco nekde delo.Celkove mi po tele vsechny pihy ztmavly-po prvnim porodu.Nemate podobnou zkusenost?Strachy silim…Diky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
25.6.09 20:20

Klid, v těhotenství se s pigmentem dějí někdy fakt velké změny. Někdo má třeba hnědé fleky po obličeji, tak proč by se tobě zrovna nemohly zviditelnit pihy?

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
702
25.6.09 20:23

Ahoj anonymni, urcite to bude v poradku, ale nez se nervovat a ztrácet kvuli tomu mliko, je stokrat lepsi si ty znaminka nechat odstranit a budes mit 100%tni jistotu, že jsi ok. Můžu tě uklidnit, že zákrok je to velice krátký, bolí akorát píchanec na lokální umrtvení. Výsledky bývaji tak za týden (aspon u nas) Můžes absolvovat i pokud kojis. V naproste vetsine prípadů je to v poradku. Z krve se nic nezjisti, bohuzel…nebo aspon zajdi na kozni, podivaji se dermatoskopem, to je aspon trochu objektivni metoda. Osobne z toho jak to popisujes si myslim ze to je klasický pigmentovy nevus a bude to zcela jiste v dobrýýýý!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.6.09 20:25

Diky,trochu jste me uklidnily…nejak co mam deti,vic se bojim…diky holky

• Nahlásit
  • Citovat
2047
25.6.09 20:39

Toto tema je pro me dost aktuálni. Na podzim podstupuji laserové dstranění. V těhotenství jsem se opalovala často a znamenka se mi začala tvořit jak houby po dešti. Na radu kožařky je dam pryč. Stale je v nich aktivita. Tohle leto se nesmim vubec opalovat. Řekla mi, že pokud znaménko krváci, zvětšuje se, mění barevný pigment, svědí ihned dát pryč. Nikdy jsem takový problémy neměla až v těhu. S každým těhu se mi zdvojnásobila znaménka a prý je to zcela normální. Takže ve tvem případě bych byla klidná, ale stále na obzoru kožní :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5525
25.6.09 21:10

zakladatelko, neboj, ale zajdi si na kožní určitě! Já měla (mám) pihu v místě žeber pod podprsenkou a v těhu se ze třímilimetrové pihy stala téměř centimetrová, kožařka zkoumala a zjistila, že je to jen mateřské znaménko reagující na hormonální změnu vlivem těhu. Po porodu se to časem vrátilo do normálu.
Jsem plašan, velikej! Ale říkala jsem si, že za to to nestojí a k dr. musím jít. Takže zajdi a v těhu je to normální a tomu zkrátka věř. A budeš mít i klid do budoucna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.6.09 08:02

video týkající se tohoto tématu

http://www.stream.cz/…eni-znamenek

Já si ale myslím, že ta znaménka není dobré hromadně „preventivně“ odstranit, pokud to není nějaké znaménko ve špatném stavu, nebo kvůli prádlu apod. - alternativní medicína má teorii, že tato znaménka vyrovnávají vnitřní nerovnováhu energie v těle, podle akupunkturních drah se ukáží na místě odpovídajícím konkrétnímu zatíženému orgánu. Takže slouží v podstatě dobré věci, proto bych do nich zasahovala co nejmíň.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
35444
26.6.09 09:29

Tak podle krevniho obrazu rakovinu (krome leukemie) nepoznas - to by bylo moc fajn, bylo by to velmi rychle a levne vysetreni - ale bohuzel.

Pihy jsou nejspis v pohode, pokud maji hladke okraje, nejsou flekate a ruzne vysoke, rychle se nezvetsuji. Taky by se mely vejit pod gumu na tuzce.

Kdyz jsou podezrele, nejjednodussi je dojit na kozni a ukazat do dr. ktery to ma proste v oku a rekne ti s vysokou pravdepodobnosti nechat byt/vyriznout.

Nejbezpecnejsi je samozrejme nechat to vyriznout a histologicky vysetrit, pokud mas strach, tak jdi do toho, protoze to je desne malinky nenarocny vykon v lokalnim umrtveni a budes mit naveky klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
charlottace
2.3.13 16:54

piha s rakoviny

Dobry den chtela jsem se zeptat zda když jsi rožkrabu pihu mohu mit rakovinu dekuji

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama