RD a narození 2. dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
71
5.1.22 14:37

RD a narozeni 2. Dítěte

Ahojte maminky, potřebuji poradit od maminek, které pobírali rodičovský příspěvek na první dítě v druhé polovině 2021 se jim narodilo 2.dítě. Jde mi o to zda si tyto maminky mohli dovybrat peníze z rodičovského příspěvku na první dítě po narození druhého dítěte, tak jak je to napsáno v novele, která byla schválena v červenci roku 2021. Zda už je to tak, že o ty peníze které jsem si nevybrala na první dítě dostanu, nebo zda propadnou státu? Děkuji za pripadne odpovedi👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15677
5.1.22 15:00

Ano, když si pozadas a dolozis potřebné dokumenty tak ti ho vyplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
5.1.22 15:26
@JancaS84 píše:
Ano, když si pozadas a dolozis potřebné dokumenty tak ti ho vyplatí.

Děkuji za odpověď, doufam ze ano, prisla bych o hodne penez, druhe prislo necekane. Ty jsi to mela taky tak? Já mám jen strach, aby nedělali na úřadě pupínky zda to opravdu platí, zda zbylé peníze proplatí byla by to hrozná Škoda :( paní na pracáku se totiž vůbec nezmínila o něčem takovém musela jsem si to přečíst na internetu :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
5.1.22 15:36

@JancaS84 jsem te nezminila, ale diky za odpoved😉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15677
5.1.22 20:12

Jj, teď sem to řešila. Nám se podařilo nečekaně třetí. Navysila jsem si rodicak na maximum. Ale nějaká částka mě ještě zůstala nevybrana. V pondělí jsem paní na pracak posílala ručně napsanou na papíře žádost o doplaceni, rodný list nejmladšího dítěte a potvrzení ze Cssz o denním vymerovacim základu otce dítěte. Me skončil zamestnavatel takže nebylo možno využít můj. Já jsem si s ní volala a takto mě to řekla. Tak doufám, že peníze brzo přijdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
6.1.22 09:48

@JancaS84 Tak super Děkuji moc No mně paní do telefonu řekla že by bylo dobré kdybych jí dala manželův vyměřovací základ úplně stejně, protože já jsem taky v zaměstnání skončila, ale ona to chce aby mě mohla navýšit mesicni RD.
Na Ten měsíční vyměřovací základ otce dítěte mi paní na pracáku řekla že si mám vytisknout u nich jeden papír a manžel to má potvrdit na cssz takze to tak bude, ale o nějakém vyplácení nevybraných peněz se nezmínila Třeba se změní každopádně děkuji moc jsem klidnější ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat