Reklama

Reakce na čistící prostředky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 17.06.11 20:02
Reakce na čistící prostředky

Holky mam otazecku ohledne reakce na cistici prostredky a vubec vodu a vareni a domacnost takovou.
Na prstech se mi dela vyrazka, praska mi kuze na prstech skoro az do krve a je to dost neprijemny. Vim, že to ma to dost hospodynek, pouzivam na myti minirisk a kdyz delam s hodne velkejma drastakama beru si rukavice.
Zajimalo by mne jestli ma nekdo podobnou reakci a predevsim co na to pomaha… opravdu pomaha.
Mazu kremama jak silena, ale je to asi malo…
Byla sem i u kozni ale vodicka na machani a krem mi nepomohly, kortikoidy se mi moc nechteji pouzivat, bojim se, ze mi kuzi jeste zeslabi…
Sem uz zoufala, nejde prece prestat se uplne starat o domacnost :(

Reklama

Reakce:

lowlands
Kecalka 188 příspěvků 17.06.11 20:09

Neporadim ti bohuzel, co na to, snad se najde nekdo jiny. Ale ja nedelam bez rukavic skoro nic, a to vcetne myti nadobi. Mam velikost rukavic, ktera mi sedne a proste si je navliknu i na jeden talir. Predtim jsem mela ruce vysusene a mazala Neutrogenou.

Fakt se vyplati nemyt nic bez rukavic, ani to nadobi. :roll:

xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 17.06.11 20:10

Mívala jsem to, opravdu mi tekla z ruky kolikrát krev, měla jsem to do masa…Nic jsem s tím nedělala, prostě jen na vše používala rukavice, ono to po čase zmizelo samo… :nevim:

Ještě jsem jeden čas používala krém na ruce od Avonu, z té řady SPA tuším, šedivý…Ten pomáhal na moje super vysušené ruce…

Příspěvek upraven 17.06.11 v 20:13

meduzza
Echt Kelišová 8716 příspěvků 17.06.11 20:11

Ahoj, taky sem měla s kůží na rukou problémy a protože nemáme myčku, tak sem byla stále v kontaktu s Jarem. Začala sem používat na úplně všechno rukavice (dřív jen při mytí Savem), myju si ruce místo tekutým mýdlem mýdlem v kostce pro citlivou pleť a ruce už nepotřebují ani mazat krémem jak se kůže zlepšila :-) .

valkil 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.11 20:12
lowlands píše:
Neporadim ti bohuzel, co na to, snad se najde nekdo jiny. Ale ja nedelam bez rukavic skoro nic, a to vcetne myti nadobi. Mam velikost rukavic, ktera mi sedne a proste si je navliknu i na jeden talir. Predtim jsem mela ruce vysusene a mazala Neutrogenou.Fakt se vyplati nemyt nic bez rukavic, ani to nadobi. :roll:

Jo jo, Neutrogena je fajn!

Rose-k 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.11 20:30

Měla jsem to taky a naučila jsem se hned po práci namazat ruce Neutrogenou a mám klid :-)

delice
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 17.06.11 20:39

Já mažu modrou indulonou. Je sice mastná, ale když se vstřebá tak ruce super. Ty hydratační krémy na ruce mi moc nesedí, tak po umytí mýdlem. Na nádobí si rukavice neberu, ale máme myčku, takže na ruční umytí zbývá málo. Na jiné čištění už si beru rukavice. Dnes jsem myla okna jen octovou vodou a paráda.

mikami
Závislačka 3151 příspěvků 17.06.11 21:05

Ahoj, taky mívám s kůží na rukou problémy. Ted se mě to drželo hodně dlouho. Mazala jsem se kde čím, ale prsty stejně praskaly.
Nedávno jsem objevila v drogérii NIVEA hand balsám SOS, který mě opravdu pomohl :palec: , že se i ty praskliny zacelily. Je to balzám na extra suchou popraskanou pokožku rukou.

janine24
Generální žvanilka 23505 příspěvků 17.06.11 21:23

Já mám takhle zničený ruce z konvenčních prostředků, jakmile jsem začala používat Ecover, mýt octem, prát ve slizu, tak se kůže zase vzpamatovala. Potřebuju ekologický přípravky, vynechat parfemaci, dryáky a je dobře.

pryfish
Závislačka 2508 příspěvků 18.06.11 08:02

Holky díky za rady
používám co jde přřirodní - octovou vodu, minirisk, ecover, atd… ale i pres to - jak se asi mooc máchám ve vode - se toho nemuzu zbavit, nicmene nasadim prisnejsi „rukavicovou“ lecbu, je fakt, ze si je sice davam, ale jen na vetsi drastaky. Budu je treba pouzivat i na krajjeni zeleniny, ktera mi to taky dost zhorsuje. Mam jich tu plnou bednu, tak uvidime, co to udela :)

MonikaG
Kecalka 353 příspěvků 18.06.11 14:17

Ahoj, já trpím atop. exémem už od malička a ráchání ve vodě, různé saponáty, parfémované krémy atd.. je pro mě boj. Takže v domácnosti na všechno používám nesterilní vinylové rukavice(jsou takové volnější a malinko pudrované) a pod ně ještě dávám bílé bavlněné rukavice (prodávají se ve zdravotnických potřebách nebo je někdo fasuje i jako pracovní), právě kvůli tomu pudru nebo zapaření.. aby ruce byly prostě v čistotě.. A je taky důležitý často mazat, aby kůže zbytečně často nepraskala..(mažu bílou vazelinou) A takto používám na vše - mytí nádobí, mytí vlasů, když jen utírám stůl.. atd. prostě abych si furt nemusela oplachovat ruce.. Ale už jsem si celkem zvykla

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >