Registrace u praktika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 19:21
Registrace u praktika

Mám takový asi hloupý dotaz.
Dnes jsem se registrovala u jiné praktické lékařky, ale nepodepsala jsem žádné potvrzení o registraci, jen mi vypsala papír žádost o předání zdrvaotních inormací s tím, že si mě registrovala.
Jsem tedy u ní registrovaná nebo ne, když já nic nepodepsala?
Děkuju.

Reakce:
Mika.ella1
Povídálka 34 příspěvků 09.10.18 20:05

Registrace probehne az bude mit dr. zdravotni dokumentaci. Po vstupni prohlidce

Prof. Farnsworth
Kelišová 5287 příspěvků 09.10.18 20:10
@Mika.ella1 píše:
Registrace probehne az bude mit dr. zdravotni dokumentaci. Po vstupni prohlidce

Ne, registrace proběhne ve chvíli, kdy nový lékař odešle pojišťovně žádost o registraci. Vzhledem k tomu, že dnes probíhá elektronicky, v rámci vyúčtování péče po skončení měsíce, může lékař ignorovat to, že by měl mít podepsaný formulář registrace (i když by to správně měl mít, pravděpodobnost, že to někdo bude fyzicky kontrolovat je téměř nulová).

Mika.ella1
Povídálka 34 příspěvků 09.10.18 20:13

@Prof. Farnsworth Nevim jak jinde tady to tak probiha, registrovana jsem byla tento mesic a bez zdravotni dokumentace lekar registraci odmitnul

Tichošlápek
Extra třída :D 10889 příspěvků 09.10.18 20:22

@Mika.ella1 zdravotní dokumentaci si lékař vyžádá po první návštěvě pacienta, pri které proběhne i registrace. Zatím to tak bylo všude, kde jsem měnila lékaře. Dokumentaci k tomu nepotřebuje, jde o prachy :mrgreen:

Prof. Farnsworth
Kelišová 5287 příspěvků 09.10.18 20:23
@Mika.ella1 píše:
@Prof. Farnsworth Nevim jak jinde tady to tak probiha, registrovana jsem byla tento mesic a bez zdravotni dokumentace lekar registraci odmitnul

Lékař si pochopitelně tu dokumentaci vyžádá od současného lékaře. Existuje na to dokonce oficiální formulář VZP. Na registraci to ale nemá vliv - tu provede VZP (spravuje evidenci registrací pro všechny pojišťovny ze zákona) na základě požadavku lékaře (papírové, pokud lékař předkladá doklady papírově - dnes tak maximálně 5% lékařů, nebo elektronické).

Prof. Farnsworth
Kelišová 5287 příspěvků 09.10.18 20:26

Odesláno dvakrát

lampicka11
Závislačka 3430 příspěvků 5 inzerátů 09.10.18 20:26

Když jsem registrovala syna… Dostala a podepsala registrační papír ihned. Je to 2mes stará zkušenost. Vždy jsem dostala hned. I u zubaře i praktika

Azeretereza
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 09.10.18 20:38

Ja jsem zkraje roku menila gyndu a je fakt, ze jsem taky nic nepodepisovala :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 22:00

Mě jde o to, a teď si prosím nemyslete, že jsem cvok, jestli ještě můžu doktora změnit nebo už čekat ty 3 měsíce, nějak se mi to rozleželo a asi bych možná i k jinýmu :(

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >